Lennureisijate nõuetega tegelev Flightright avaldas oma saksakeelses portaalis kokkuvõtte olukorrast Euroopa lennuliikluses 2024. aastal. Selgub, et Euroopas on lendude tühistamine muutunud eelkõige saksakeelse keeleruumi probleemiks, seda nii lennufirmade kui lennujaamade osas.
Lufthansa grupi lennufirmad juhivad tühistamise edetabelit
Detsembri alguse seisuga on sel aastal Euroopas kõige rohkem lende tühistanud Lufthansa – 2,88 protsenti lendudest ehk 12 792 lendu. Järgnevad British Airways (2,06% ja 5791 lendu), KLM (1,60%, 3550 lendu). Swiss (1,45%, 1871 lendu), Eurowings (1,42%, 2091 lendu) ja Austrian (1,41%, 1567 lendu). Nagu näha, on esikuuikus tervelt neli Lufthansa grupi lennufirmat. Enamike lennufirmade puhul jääb tühistamisprotsent alla ühe, seejuures on mõned lennufirmad, nagu Iberia või Jet2, hakkama saanud sisuliselt lende tühistamata.
Kõige rohkem tühistamisi on Saksamaa lennujaamades
Lufthansa ja teiste samasse gruppi kuuluvate lennufirmade lendude tühistamised kajastuvad kohe ka lennujaamade statistikas. Tühistamise edetabeli tipus on Lufthansa kaks sõlmlennujaama Frankfurt ja München, järgnevad Eurowingsi sõlmjaam Berliin, British Airwaysi kodulennujaam London Heathrow ning teine Eurowingsi sõlmjaam Düsseldorf.
Huvitav oleks muidugi teada lendude tühistamise täpsemaid põhjuseid. Näiteks Saksamaal on oma osa tühistamisel streikidel ja kliimasõdalaste tegevusel, Lufthansa puhul ka personalinappusel. Igal juhul tühistatakse samuti suure lendude arvuga Hispaanias ja Itaalias Saksamaast ja Šveitsist tunduvalt vähem lende. Riikide edetabelis on lendude tühistamises 9. kohal Soome, seda ilmselt suures osas samuti tänu streikidele.
Jätkulendude planeerimisel on ehk kasulik teada, et Euroopas hilines sel aastal sihtkohta saabumisel 15 minutit või enam pea iga viies lend (19,07%).