Finnair on hädas - pardalt kaovad padjad ja tekid

Kui Finnair ja Soome rõiva- ja tekstiilibränd Marimekko kuulutasid 2012. aasta lõpul välja koostöö, ei osanud nad ilmselt oodata, et 2013. aasta kevadel Finnairi lennukitesse ilmunud Marimekko lauanõud ja tekstiil nii menukaks osutuvad. Rootsi lennuportaali <a href=http://www.flygtorget.se/Aktuellt/Artikel/?Id=10335>Flugtorget andmetel on Finnair tõsises hädas reisijatega, kes pistavad kotti nii Marimekko nõusid, tekke kui patju. Finnairi kommertsala asepresidendi Allister Patersoni kinnitusel kaob Finnairi mõnedel kauglendudel isegi kuni 30 protsenti tekkidest ja patjadest. Seni on Finnair vaadanud kadunud asju turunduskuludena, kuid samas tunnistab Pateron, et pidev Marimekko nõude ja tekstiili asendamine on lennufirmale päris kulukas lõbu.

Valik Marimekko tooteid, nagu vihmavarjud, kotid, kohvikruusid, teekannud ja põlled, on Finnairi kauglendudel müügil ka pardapoes, kuid paljud reisijad arvavad, et neil on õigus disaintooteid Finnairi lennukite pardalt koju kaasa võtta.

Finnair ei ole veel otsustanud, mida kujunenud olukorras ette võtta. Üheks võimaluseks oleks tõsta lennupileti hinda, kuid see mõjuks halvasti konkurentsivõimele ning karistaks neid reisijaid, kes suudavad oma näpud Marimekko toodangust eemal hoida. Lahenduse leidmise teeb keerulisemaks ka see, et mitmed Jaapani reisibürood kasutavad Marimekko tekstiile müügiargumendina, kinnitades reisijatele, et nad võivad need lennukist kaasa võtta.

Marimekko lilledisainiga on värvitud ka Finnair Aasiasse lendav Airbus 340. Mäletatavasti sattusid Finnair ja Marimekko plagieerimisskandaali, kui Marimekko disainer Kristina Isola kopeeris oma "Metsanväki" (Metsarahvas) mustril ilma loata Ukraina naivistliku kunstniku Maria Primatšenko maali "Rott matkamas".

Fotod: Australian Business Traveller

Kaevaku kohtusse need firmad, kes lennukist varastama õhutavad ja nõudku kulud sisse ;)