Hiina hakkas taas turismiviisasid väljastama
veigo
veigo
19. märts 09:21

Hiina alustas reisipiirangute leevendamist 8. jaanuaril, kui lõpetati nulltolerantsi poliitika, piirid avati reisimiseks ning välisriigist saabujatele kaotati ära karantiininõue. Samas puudutas see otsus eelkõige hiinlaste reisivõimalusi välismaale, sest turismiviisasid välismaalastele veel väljastama ei hakatud (ja Hiinale omaselt seda otse välja ei öeldud, vaid info peideti ridade vahele).

Alates 15. märtsist hakkas Hiina taas väljastama ka turismiviisasid. Lisaks võimaldatakse Hiinasse reisida ka mitmeaastaste viisadega, mis on väljastatud enne 28. märtsi 2020 ehk enne piiride sulgemist. Hiinasse reisimisel on endiselt vaja teha PCR test 48 tunni sees enne väljalendu.

Paljude välisriikide (s.h. Eesti) kodanikud saavad taas kasutada ka osades Hiina piirkondades transiidi puhul kehtivat 72/144 tunni viisavaba viibimise võimalust. Täpsema info 72 tunnise viisavaba transiidi kohta leiab siit ja 144 tunnise viisavaba transiidi kohta siit.

Samuti väljastatakse jälle valitud linnadesse turismiviisasid piiril (Visa on Arrival, VOA). Need linnad on Shenzhen, Zhuhai ja Xiamen. Eesti kodanikele on 30 päeva viisavaba ka Hainani saar.

Hiina reisiplaane on siiski vara teha, sest lende Hiinasse (ja Hiina kaudu mujale) on saadaval piiratud hulgal, mis tirib nende hinna taevasse.

Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased