Hiina müüril seati sisse päevane külastajate piirarv

Hiina

Sellest, et turistide huvi Hiina müüri külastada on viimastel aastatel tänu Hollywoodi filmile The Great Wall ja mitmetele droonivideotele hoogsalt kasvanud, sai kirjutatud juba kaks aastat tagasi. Neist märkimisväärne osa külastab kõige paremini ligipääsetavaid müüriosasid Pekingi lähedal. Nüüd on Hiina võimud otsustanud müüri kõige paremini säilinud ja ühtlasi kõige populaarsemale Badalingi lõigule seada päevase maksimaalse külastajate arvu piirnumbri, mis on 65 000 külastajat päevas. Piirarvu saab kergesti kontrollida alates 1. juunist käivitunud online piletimüügi abil.


Hiina müür pühade ajal

Hiina müüri Badalingi osa ehitati Mingi dünastia (1368-1644) ajal. Eelmisel aastal külastas Badalingi müüriosa 9,9 miljonit inimest, pühade ajal ulatus päevane külastajate arv üle 80 000.

Pileteid Badalingi sektsiooni külastamiseks saab osta ametlikult veebilehelt ticket.badaling.cn. Paraku on see leht hetkel ainult hiina keeles. Esilehe saab brauseris kenasti ära tõlkida, kuid piletite ostmiseks on vaja kasutajaks registreeruda ja selle vormi väljade tõlkimisega jääb brauser hätta. Teooria on selline, et piletit ostes tuleb sisestada dokumendi (passi) andmed, sama dokumendi ettenäitamisel trükitakse pääslas välja pilet. Välisriikide passid on aktsepteeritud. Pileteid on võimalik osta kuni 7 päeva ette. Tahaks loota, et kellegi peas on tekkinud idee ticket.badaling.cn lehele lähiajal ka ingliskeelne versioon tekitada.

Badalingi pilet maksab kõrghooajal (1. aprillist 31. oktoobrini) 40 jüaani (5,10€), madalhooajal (1. novembrist 31. märtsini) 35 jüaani (4,50€). Selleks, et müüri külastus ei langeks kokku pühadeaegse tunglemisega, tasub eelnevalt visata pilk Hiina riigipühade kalendrile.

Allikas: China.org.cn