Hiinlastel on mingi seletamatu huvi ehitada klaaspõhjaga sildu. Ja mida pikemaid, seda parem. Nii avati 2015. aastal Zhangjiajie rahvuspargis 430 meetri pikkune klaaspõhjaga sild, mis sai maailma pikima sedasorti silla au. Siis võttis selle tiitli üle Hubei provintsis asuv 488 meetri pikkune Hongyagu sild.
Nüüd on seegi rekord löödud, sest Guinessi rekordite raamatusse kanti Guangdongi provintsis Jiubei linna juures asuv 526,14 meetri pikkune ja 8,8 meetri laiune klaaspõhjaga sild, mis asub 201 meetri kõrgusel.
Silla põhi koosneb kolmest 4,5 cm paksusest karastatud klaasi kihist ning kannab korraga kuni 500 inimest. Klaaspõhja läbipaistvus peaks olema 99,15%, seega võib jääda mulje täielikust läbipaistvusest.
Silla projekteerimisel peeti silmas selle vajalikku vastupidavust taifuunidele. Selleks viidi läbi katsetused tuuletunnelis.
BBC andmetel oli Hiinas 2019. aastal vähemalt 2300 klaaspõhjaga silda. Nende turvalisusega on olnud parasjagu probleeme, eriti pärast vihma, kui klaaspinnad muutuvad ülilibedaks. Turvaprobleemide tõttu on osad sillad ilma suurema kärata suletud.
Asukoht: Jiubei, Lianzhou, Qingyuan City, Guangdong Province Fotod: Lianzhou Qingtian Tourism Development Co., Ltd.
See huvi pole mitte seletamatu, vaid sealsele kultuurile omane - klaaspõhjaga sild on esteetiline ja sümboliseerib jõukust ning harmooniat.