Hinnatõus Angkor Wati külastajate arvu ei kahandanud

Angkor

Mäletatavasti kergitas Kambodža valitsus alates 1. veebruarist 2017 kuulsa templikompleksi Angkor Wati külastustasu. Ühepäevane Angkor Wati 1 päeva pilet maksab hetkel 37 USD (varem 20), 3 päevaks 62 USD (varem 40) ja nädalaks 72 USD (varem 60). Kohalikud turismiringkonnad olid veidi murelikud, kartes, et kõrgem piletihind avaldab negatiivset mõju ka külastajatenumbrile. Täna võib öelda, et need kartused on osutunud asjatuks.

Angkori arheoloogiaparke haldava Angkor Enterprise info kohaselt külastas 2017. aastal Angkor Wati ligi 2,5 miljonit külastajat, mida on 12 % võrra rohkem, kui 2016. aastal. Piletimüük tõi aasta jooksul sisse 108 miljonit dollarit (90 miljonit eurot). Viimased 2 aastat (alates 2016. aasta algusest) laekub Angkori piletiraha Kambodža riigile. Varem müüs seal pileteid Angor Wati rendile võtnud Kambodža-Vietnami eraettevõte Sokimex.

Angkor Wat on Kambodža number 1 vaatamisväärsus, mida külastab hinnanguliselt iga teine Kambodžat külastav välisturist. Angkor Wati külastajate arv on aasta-aastalt jõudsalt kasvanud. 2 miljoni külastaja piir ületati aastal 2012. Võrreldes paljude teiste maailma vaatamisväärsustega pole ka 37-dollarine pääse sugugi kõige kallimate kirjast ja võib eeldada, et järgnevatel aastatel näeme uusi külastajarekordeid.

Hoolimata turistide arvu kasvust on Angkor Wati külastamise põhibaasiks olev Siem Reap suutnud säilitada oma väikelinliku mõnusa atmosfääri, kus nii mõnigi peatub kaugelt kauem, kui esialgu plaanitud. Võimalik, et Siem Reapi on aidanud sellisena säilitada kõrghoonete ehituskeeld, mis piirab majade kõrguse 4 korrusega. Kuigi kesklinnas jagub baare, hotelle, massaažisalonge ja kaubandust igale maitsele ja rohkem, kui tarbida jõuab, tasub vaadata ka kesklinnast mõnevõrra kaugemale. Siem Reap on pidevas laienemises ning uusi lahedaid söögi- ja majutuskohti tekib pidevalt juurde.

Allikas: Phnom Penh Post

Loe ka: Angkor Watis jõustusid uued pildistamiseeskirjad

Ei saa salata, et väisasime ka ise kahel korral 2017- ndal aastal Angkori kompleksi. võimas värk- kokku juba 3 korda käidud ja ikka vaatamist ja uudistamist küllaga. Kevadel tegime klassikalise väikese ja põhiliste templite tuuri ja sügisel oma pulmareisi raames avastasime eemal asuvaid, aga üldsegi mitte vähem nauditavaid templeid- oli väärt igat penni! vedas kohati jälle sellega, et saime ka ilma turistideta pilte teha ning jäädvustada asja kogu eheduses. Siem Reapgi nagu mainitud eelnevalt väärib rohkem kohalolemist. Olime seekord lausa 5 ööd ja igav küll kuidagi polnud. 3- el õhtul laekusime Siem Reap Hard Rock Cafe- sse, kus oli Live band ning esitas selliseid tribuute, et hoia ainult kinni. väga väärt külastamist!!!

Huvitav, et eestlaste seas Angkori teema üldse ei ole populaarne ega keegi sellel teemal sõna ei võta? Mujal maailmas trend ikka tõusu joones ju.