Holland seab sisse eriti karmid sisenemisreeglid

Hollandi valitsus teatas kolmapäeval täiendavatest meetmetest koroonaviiruse leviku tõkestamisel. Ära keelati lennud paljudest Lõuna-Ameerika riikidest, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Roheneeme saartelt. Lennukeeld Ühendkuningriigist oli juba varem jõus.

Lennureisijatele lisandub aga lisaks alates detsembrist nõutavale negatiivsele PCR koroonatestile, mis pole vanem, kui 72 h ja kehtib ka transiitreisijatele, veel üks nõue. Nimelt peavad Hollandisse reisijad alates 23. jaanuarist lisaks PCR testile esitama ka antigeeni kiirtesti (rapid antigen test), mis poleks tehtud varem, kui 4 tundi enne lennukisse minekut. See nõue kehtib ka transiitreisijate puhul (schiphol.nl). Hollandi valitsuse teatel kehtib nõue kõrge riskiga riikidest saabudes (mille nimekirja ei õnnestunud esimese hooga leida), kuid veebilehelt netherlandsandyou.nl (Hollandi Välisministeerium) võib aru saada, et see kehtib kõikidele reisijatele. Hollandi valitsuse lehtedel on vastav info uuendamisel.

Info netherlandsandyou.nl lehel

Hollandi laupäevast kehtima hakkavad sisenemisreeglid on maailma ühed karmimad. Uued nõuded seavad keerulisse olukorda KLM-i, mis jaanuaris opereerib väljapoole Euroopat kauglende rohkem kui 30 riiki, nädalas umbes 270 lennuga. Kuna kiirtesti nõuet on enamikel reisijatel väga keeruline, kui mitte võimatu täita, siis ilmselt tuleb suur hulk lende tühistada. KLM on asunud tühistama ka lende nendesse Euroopa sihtkohtadesse, kuhu meeskonnad peavad jääma ööseks.

Kas ma saan aru, et holland keelab sisenemise vaktsineeritud inimestel? St kui inimene on vaktsineeritud, siis tal on antikehad ja test tõenäoliselt positiivne. Selliste nõuetega võiks lihtsalt riigi sulgeda, lendudel nagu väga mõtet pole ja transiidina ka ei julge kasutada.

Antigeeni, mitte antikehade testist on jutt.

Meil dubaist tagasilend läbi hollandi. Kas ja kus ma seda antigeeni testi teha saan? Loen, et 4h enne lendu pean selle tegema. Kas pean sele juba dubais tegema, voi schipoli lennujaamas?

Dubais. Muidu ei lasta lennule. Dubais ei tohiks sellega õnneks probleeme olla.

Seda ma arvasingi, et Dubais. Nüüd tuleb uurida, kas seda saab Dubai lennujaamas teha? Meie tagasilend läheb 12.veb, 02.30 öösel. Kui lennujaamas saab seda teha, siis kõik OK :D.

Esialgu tõutakse antigeeni testi kuni 9.veebruani. Tuleb loota, et peale seda tühistatakse see reegel :p.

https://www.netherlandsandyou.nl/latest-news/news/2021/01/21/additional-travel-restrictions-for-the-netherlands

Eino tere tore, seal kirjas, et Dubais ei tehtagi seda testi :). Seega hollandisse ei saa. Pigem tuleks KLMi/airfrancesse helistada kysida uut lendu eestisse?

Tundub, et rapid antigen testi saab siiski dubai lennujaamas teha!

https://www.netherlandsandyou.nl/latest-news/news/2021/01/23/update-additional-travel-restrictions-for-the-netherlands

Eilne update postitus:

  • For passengers on KLM and Emirates Airlines flights from Dubai to Amsterdam, rapid testing facilities are available at the Dubai International Airport, at a cost of AED30,- per test.