Iisraeli konflikt on mõjutanud reisimist terves maailmas
veigo
veigo
17. nov 08:11

Kuigi Iisraeli-Palestiina konflikt võib tunduda lokaalse asjana, on see mõjutanud reisiotsuseid terves maailmas, selgub analüüsifirma ForwardKeys avaldatud andmeid vaadates. ForwardKeys võrdles, kuidas muutus olukord lennupiletite broneerimisel 3 nädalat enne ja 3 nädalat pärast Hamasi 7. oktoobri rünnakuid ning võttis võrdlusbaasiks samad nädalad 2019. aastal enne pandeemiat.

Globaalses plaanis vähenes lennupiletite broneerimine 3 nädala jooksul pärast konflikti algust 5% võrra. Mõjutatud on kõik maailma piirkonnad, kõige rohkem loomulikult Lähis-Ida.

Kui enne oktoobrit oli reisijate arv Lähis-Ida suunas saabumisi vaadates selgelt positiivses trendis võrreldes 2019. aastaga, siis kolm nädalat pärast konflikti algust oli muutus -26%. Mujal maailmas olid muutused väiksemad, ainsana oli plussis Aafrika (+2%).

Kõige rohkem mõjutas Iisraeli-Palestiina konflikt loomulikult Iisraeli ennast. 3 nädalaga vähenes lennubroneeringute arv Iisraeli 155% võrra. Number üle 100% tähendab, et broneeringute arv mitte ainult ei vähenenud, vaid sellele lisaks asuti kiirelt tühistama ka juba olemasolevaid broneeringuid. Hetkel on enamus lennufirmasid lennud Iisraeli tühistanud.

Reisisoov on vähenenud kõikidesse Iisraeli lähipiirkonna riikidesse. Broneeringute arv tegi läbi tuntava languse Saudi Araabias, Jordaanias ja Liibanonis. Aga külm hoovus jõudis ka Egiptusesse, kus positiivsena näidanud trend kukkus loetud nädalatega punasesse (+10% pealt -25% peale). See on Egiptuse hotellide hindu märgatavalt allapoole toonud ja Euroopa linnadest leiab praegu küllaltki hea hinnaga pakkumisi. Selgelt mõjutatud on isegi Türgi, mis asub Iisraelist kaugemal.

Mida need numbrid näitavad?

Inimeste taju on imeline asi. Suhteliselt kitsas geograafilises piirkonnas toimuv konflikt mõjutab maailmas paljude inimeste reisiotsuseid. Kuna nõudluse ja pakkumise vahekord on peamine lennupiletite hindu mõjutav asi, siis võib eeldada, et ühel või teisel moel kajastub see konflikt ka lennupiletite hindades. See võiks tähendada, et teatavatesse sihtkohtadesse, kuhu nõudlus on langenud, hakkavad lennufirmad tegema suuremaid allahindluseid. Siin saab tuua näitena Pegasuse pakkumise Helsingist Omaani. Juba sai mainitud Euroopast algavaid reise Egiptusesse.

Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased