trip-krainetrip-ukraine-dark

Indoneesia loobus PCR testi nõudest

Alates 18. maist ei nõua Indoneesia sisenemisel enam negatiivset PCR testi reisijatelt, kelle vaktsineerimiskuur on lõppenud vähemalt 14 päeva enne reisi algust. Vaktsineerimata reisijaid ootab 5 päevane karantiin (oma kuludega) ja teha 4 päeval PCR test (samuti oma kuludega). Vaktsineerimistunnistust ei nõuta alla 18 aastastelt reisijatelt ja neilt, kellel on tõend koroonast paranemise kohta viimase 30 päeva jooksul. Sisuliselt on Indoneesiasse reisimine nüüd samasugune, kui enne pandeemia algust.

Kõigil Indoneesiasse sisenejatel on vajalik alla laadida mobiilirakendus PeduliLindungi (Google Play; App Store, App Gallery).

Eesti kodanikud saavad Indoneesia viisa taas piirilt (Visa on Arrival, VOA).

VOA saamiseks tuleb piiril esitada:

  • Pass, mille kehtivusaeg on vähemalt 6 kuud.
  • Covid-19 kattega reisikindlustus.
  • Tagasi- või edasilennu piletid.
  • Visa on Arrival maksab 500 000 IDR (33 eurot). Tasuda saab Visa ja MasterCardi deebet/krediitkaardiga, sularahas aktsepteeritakse IDR, EUR, USD, GBP ja SGD lennujaama valuutavahetuspunkti kursi järgi.

VOA väljastatakse 30 päevaks ja seda on võimalik ühe korra kohalikus immigratsiooniametis veel 30 päevaks pikendada (tasuline).

Peale maandumist mõõdetakse kehatemperatuuri. Kui temperatuur ületab 37,5°C, on kohustuslik teha PCR test.

Tervisenõuded Indoneesias

Indoneesias on maskid endiselt nõutud siseruumides ja ühistranspordis.

Lennud Balile

Bali on peale pikka vaheaega taas tagasi paljude lennufirmade sihtkohana. Turkish Airlines pakub hetkel väga soodsaid pileteid Balile. Vaata Trip.ee lendude soodukate rubriigist.

Hea hinnaga piletid on saadaval ka Jakartasse.