Indoneesia loobus tõhustusdoosi nõudest
veigo
veigo
15. juuli 04:37

Nagu hiljuti sai kirjutatud, on Indoneesia koroonanõuete pidev muutumine juba legendaarne. Juuli algul oli Indoneesia valitsusel plaan riiki sisenemisel kehtestada kõigile Covid-19 tõhustusdoosi olemasolu nõue. Nüüd on lõpuks täpsustatud, et nõue ei puuduta välismaalasi, kuid alates 17. juulist kontrollitakse tõhustusdoosi olemasolu Indoneesia kodanikel. Kel tõhustusdoosi pole, peavad siseriiklikuks reisimiseks tegema kas antigeeni kiirtesti (kehtivusaeg 24 h) või PCR testi (kehtivusaeg 3 päeva). Indoneesia kodanikud, kes saabuvad välismaalt, saavad tõhustusdoosi teha sisenemispunktides (lennujaamad, sadamad).

Tõhustusdoosi nõue tuleneb soovist anda tõuge tõhustusdoosi tegemiseks kohalikele elanikele. Nimelt pandi tähele, et vaktsineerimine Indoneesias kasvas hüppeliselt, kui kaubanduskeskustesse ilma vaktsineerimistõendita enam ei pääsenud. Nüüd loodetakse sama tõhustusdoosi puhul. Hetkel on tõhustusdoosi Indoneesias saanud 25% elanikest, kõrgeim on see Balil (üle 50%).

Indoneesia sisenemisnõuded turistidele

  • Vaktsineerimistõend. Vaktsineerimiskuur peab olema lõpetatud vähemalt 14 päeva enne reisi algust. Vaktsineerimistõendit ei nõuta alla 18 aastastelt reisijatelt.
  • PCR testi ei nõuta.
  • Allalaaditud jälgimisäpp Peduli Lindungi. Vajalik on registreerida konto ja sisestada isikuandmed, k.a. info vaktsineerimise kohta, mille kinnitamine võib aega võtta umbes 5 tööpäeva. Ülevaade siin.
  • Eelnevalt täidetud elektrooniline tollideklaratsioon (e-CD, Electronic Custom Declaration), mille saab Balile lennates täita siin ja Jakartasse lennates siin.

VOA (Visa on Arrival) saamiseks tuleb piiril esitada:

  • Pass, mille kehtivusaeg on vähemalt 6 kuud.
  • Tagasi- või edasilennu piletid.
  • Alates 8. juunist Covid-19 kattega reisikindlustust enam ei nõuta.
  • Visa on Arrival maksab 500 000 IDR (33 eurot). Tasuda saab Visa ja MasterCardi deebet/krediitkaardiga, sularahas aktsepteeritakse IDR, EUR, USD, GBP ja SGD lennujaama valuutavahetuspunkti kursi järgi. VOA väljastatakse 30 päevaks ja seda on võimalik ühe korra kohalikus immigratsiooniametis veel 30 päevaks pikendada (tasuline).

Peale maandumist mõõdetakse lennujaamas kehatemperatuuri. Kui temperatuur ületab 37,5°C, on kohustuslik teha PCR test.

Tervisenõuded Indoneesias

Maskikandmise nõue rahvarohketes kohtades on jälle tagasi. See tähendab, et mask peab ees olema tänaval, hotellides, kaubanduskeskustes, poodides, templites, ühistranspordis ja rahvarohketes randades. Välitingimustes söögikohtades pole maski vaja.

Täiendus: september 2022

Olulisi muutusi sisenemisreeglites pole. Alates 15. septembrist kehtivad reeglid tollideklaratsiooni täitmist küll ei maini, aga välistada ei saa midagi.

Sisenemisreeglid Indoneesiasse:

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased