Itaalia provints meelitab uusi elanikke 700 euroga kuus

Itaalia Aadria mere äärses Molise provintsis on probleem. Nagu paljudes teistes Itaalia lõunapoolsemates kohtades, on ka seal rahvaarv aastast aastasse vähenenud. 305 000 elanikuga provints on alates 2014. aastast kaotanud 9000 elanikku. 2018. aastal vähenes rahvaarv surmade või mujale kolimise tõttu 2800 elaniku võrra, provintsi 9 linnas ei registreeritud terve aasta jooksul ühtegi sündi.

Nüüd on Molises otsustatud selle trendi peatamiseks astuda radikaalseid samme, pakkudes igale uuele elanikule kolme aasta jooksul ligi 700€ kuus, 8000€ aastas, kokku 24 000€. Peamine idee on meelitada tagasi Molisest töö pärast mujale kolinud, aga oodatud on ka kõik teised.

Pakkumise juures on paar nüanssi. Esiteks peab külas või linnas olema vähem kui 2000 elanikku. Teiseks tuleb Molise provintsi kolides avada oma äri. Selle tegevusala pole oluline, see võib olla seotud põllumajandusega, uus pagaritöökoda, riidepood või raamatupidamisfirma. Küll aga peab selle tegevus kestma vähemalt 5 aastat, vastasel juhul tuleb toetussumma tagasi maksta. Kolmandaks tuleb ennast registreerida Molises maksukohuslaseks.

Lisaks saavad kõik alla 2000 elanikuga asulad 10 000 eurot, et investeerida infrastruktuuri. Sellega loodetakse kindlustada, et uued ja senised elanikud Molises ka püsiks.

Kolimishuvi korral võetakse alates 16. septembrist 6 nädala jooksul vastu avaldusi provintsi veebilehel. Itaalia keele oskus ei tee kindlasti paha.

Samal teemal: Sitsiilia küla müüb maju 1 euroga – hiinlastele