Itaalias avatakse Euroopa kõrgeim Tiibeti tüüpi sild
veigo
veigo
27. märts 08:54

Kõigepealt terminitest – mida see Tiibeti sild täpselt tähendab, kiire internetiotsing vastust ei andnud. Ilmselt mõeldakse siin silda, millel puuduvad toed ja see võib tuulega omajagu kõikuda. Aga kui sa oled peast jalgadeni korralikult tätoveeritud (ilma tätokateta reisiteenus ju ei müü), siis võid peagi sellise silla ületamist kogeda ka Itaalias Umbria maakonnas.

Sellano ja Montesanto külasi ühendav sild on maapinnast 175 meetri kõrgusel ja see on 517,5 meetrit pikk. Silla astmetel on teatav vahe, mis teeb silla ületamise kahtlemata põnevamaks.

Selle kõikuva silla ületamiseks tuleb veidi raha koguda, sest pilet ette ostes maksab 25€, kohapeal makstes 30€. Mis iganes reklaampiltidel ka näha pole, alla 120 cm pikkusi lapsi sillale lubata. Plätudega on sama lugu – nõutavad on kinnised jalanõud.

Sillatüübi kirjeldus on siin (lihtne rippsild)

https://en.wikipedia.org/wiki/Simple_suspension_bridge

(itaalia keeles ponte tibetano - https://it.wikipedia.org/wiki/Ponte_tibetano)

1
0

Aitäh jagamast, edaspidi saab targem olla. Kas keegi teab, on see ponte tibetano mingi itaallaste värk või on see mingi üldnimi? Ma saan aru, et see on tugedeta rippsild.

0
0

Tundub, et lihtsalt mingi itaalia keele/kultuuriruumi kiiks. Umbes nagu Rootsi kardinad (või Rootsi laud) siinmail - ei peagi teistes keeltes kattuma ega haakuma :)

1
0
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased