Jaapan plaanib puhkuse osaliselt kinni maksta

Selle aasta aprillis külastas Jaapanit 2900 välismaalast. Võrreldes aastatagusega saabus Jaapanisse 99,9% vähem välismaalasi. Esmakordsel pärast 1964. aastat, kui Jaapanis hakati turismistatistikat pidama, saabus Jaapanisse alla 10 000 külastaja. Eelmine põhi oli veebruaris 1964, kui Jaapanisse saabus kuu jooksul 17 543 välismaalast. Pole vist vaja märkida, et praegusega võrreldavat langust pole Jaapanis kunagi varem kogetud. Samas ei tohiks see ka liiga üllatav olla, sest põhimõtteliselt on Jaapan praegu lukus.

Et suure turismimagnetina juulis algama pidanud Tokyo olümpiamängud on edasi lükatud ja turism on täielikus madalseisus, plaanivad Jaapani turismiametnikud 1,35 triljoni jeeni (12 miljardi euro) suurust programmi, mille kaudu kompenseeritaks osaliselt Jaapanis reisimisega seotud kuud. Missugused on reisitoetuse tingimused, välistused ja suurus, info allikaks olev Japan Times ei avalda. Küll aga mainitakse, et turismiedenduse meede peaks käivituma juba juulis.

Arvestades, et Jaapanis pole paika pandud selgeid tähtaegu, kunas piirid avanevad ja lennuliiklus taastub, on see vähemalt välismaalastest reisijatele ülioptimistlik tähtaeg. Nikkei teatel kaalutakse piiride avamist kolmes etapis: esimeses järjekorras ärireisijatele ja teadustöötajatele, siis välisõpilastele ning alles kolmandana turismireisideks. Esimeses järjekorras lubatakse Jaapanisse nende riikide kodanikke, kus nakatumine on madal, s.h. ka osadest Euroopa riikidest.

Kõigepealt ootaks ära meetme täpsed tingimused ja selle, kunas piirid avanevad. Finnair küll teatas, et Tokyosse saab lennata alates juulist, aga kunas Eesti kodanikud Jaapanisse reisida saavad, on hetkel teadmata.

Täiendus 28.05. Jaapani kava hõlmab vaid siseriiklikku turismi ja reisikulusid kaetakse 20 000 JPY (168€) ulatuses inimese kohta.

Turismikulutuste kompenseerimist plaanitakse ka Sitsiilias.