Finnair hakkab alates juulist taastama kaugliine

Finnair asub alates juulist etapiviisiliselt taastama kauglende, püsides tugeva fookusega Aasia võtmelinnadel.

Alates juulist: Bangkok, Singapur, Seoul, Peking, Hongkong, Shanghai, Tokyo (Narita), Osaka, Nagoya.
Alates augustist: New York (JFK), Delhi
Alates novembrist: Tokyo (Haneda)

Lisandumas on ka talvised puhkuselennud Miamisse, Phuketile ja Krabisse.

Kui veidi pressiteate taha vaadata, siis ilmselt ei ole enne 31. märtsi 2021 oodata järgmiste liinide taastumist: San Francisco, Los Angeles, Chicago, Busan (mis ei jõudnudki käivituda), Sapporo, Fukoka, Nanjing, Peking Daxing, Xi’an, Guangzhou. Osad neist liinidest olid hooajalised.

Finnair Euroopas

Alates juulist saab Euroopas Finnairiga lennata järgistesse sihtkohtadesse: Berliin, Brüssel, Budapest, Kopenhaagen, Dublin, Düsseldorf, Edinburgh, Frankfurt, Göteborg, Genf, Hamburg, London, Malaga, Manchester, Moskva, München, Oslo, Pariis, Praha, Riia, Tallinn, Stockholm, St Petersburg, Vilnius, Viin ja Zürich. Augustis lisanduvad Barcelona, Milano, Madriid, Rooma ja Varssavi. Suvel on plaanis ka mõningad lennud (individual flights) Lõuna-Euroopa puhkusekohtadesse.

Finnairi eesmärgiks on juulis opereerida umbes 30% tavapärastest lendudest, lisades seejärel iga kuu liine ja sagedusi vastavalt nõudluse taastumisele. Lähenemine on paindlik ja sõltub sellest, kuidas erinevad riigid reisipiiranguid kaotavad.

Finnair on endiselt pühendunud oma senisele strateegiale kasutada ära oma asukohta kiirete ühenduste pakkumiseks Euroopa ja Aasia vahel. Kriisist loodetakse väljuda tugevana ning nähakse võimalust konkurentide arvel (eelkõige peetakse silmas Norwegiani) oma turupositsiooni tugevdada. Sellegipoolest ollakse praegu läbirääkimistes Airbusiga, et 19 lennuki suurusest Airbus A350 tellimusest lükata nelja lennuki saabumine hilisemaks.

Finnairi lendudel on näomaski kandmine kohustuslik.

Tartu-Helsingi vaheline lendamine on tühistatud järgmise kevadeni, sellest on küll kahju.

Lootsin Finnairi A350-ga Dubaisse sügisel saada, Vantaast otselennuga. Mis sellel Dubail siis viga on, et sinna enam ei lennata :(

Vantaast saab otselennuga Dubaisse - flydubai lendab Dubaisse 4x nädalas alates 7. juunist. Vähemalt plaanid on sellised.

Finnair lihtsalt on minusugusele lennufoobikule kuidagi.. rahustavam :) Ja A350-ga eriti.

 
Aga ma pakun, et siin võib veel mõningaid muutujaid tulla, eelkõige ja peamiselt muidugi koroonajama - ja levik. See aasta mingeid reisiplaane teha kolm-neli kuud ette, see on tegelikult täielik loterii. 
Peab vist selle aasta lihtsalt vahele jätma ja sisuliselt maha kandma. Mingit täisväärtuslikku puhkust oodata tundub ebareaalne. Kõik kohad on täis maske, keeldusid, piiranguid, kontrolle jms.. 

Enne ei saanudki aru, kui mõnus tegelikult reisimine oli. Vabadus ja kõik muu..

HEL-LHR liinilt on A350 ja A330 maha võetud ja asendatud A32x raudvaraga. Sagedust tundub, et on samuti vähendatud.