Kõige odavamad ja kõige kallimad kohad linnapuhkuseks
veigo
veigo
6. juuli 2021 07:25
Raha ja hinnad
Reisiideed

Linnapuhkus pakub mõnusat võimalust aeg korraks maha võtta ja kogeda teist kultuuri, sööke ja jooke. Aga nagu teada, mõnes linnas kulub raha vähem ja mõnes märkimisväärselt rohkem. USA linnades pagasihoiustamist pakkuv Bounce analüüsis keskmisi hindu 75 populaarses linnapuhkuse sihtkohtas, võttes arvesse keskmise hotellitoa maksumuse reedel ja laupäeval, keskmise eine maksumuse soodsas restoranis, 0,5 liitrise vaadiõlle ja keskmise hinnaga veinipudeli maksumuse ning takso 1 km hinna ja ühistranspordi pileti hinna. Hinnad on toodud US dollaris (1$ = 0,84€).

Kõige soodsamad kohad linnapuhkuseks

Kõige kallimad kohad linnapuhkuseks

Tulemustes suuri üllatusi olla ei tohiks, võib-olla see, et nii Peterburg kui Moskva kuuluvad odavate sihtpunktide hulka. Et Skandinaavia on küllaltki kallis ja Šveits veelgi kallim, on teada. Ja õllesõpradel võib puhkus Islandi pealinnas Reykjavikis päris kalliks kujuneda. Kuna valikusse kuulus vaid 75 linna, ei kajasta see kindlasti tervikpilti. Loomulikult mõjutavad puhkuse koguhinda ka lennukipileti maksumus ja kohapealsed tegevuseelistused.

No hotellihindade veerg on küll huvitav. Nt "keskmine" Marrakeshi hotell on kallim kui Zürich, London või Tokio? Mulle tundub, et on võetud mingid suured ketihotellid ning siis nende hindu erinevates linnades vaadatud. Aga kui nt Hilton New Yorgis võibki olla enam-vähem keskmine, siis Hilton Tallinnas on üks kallimaid, mitte aga kuidagi keskmine.

2
0
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased