Koroonaaeg: reisibüroo müüb puhkuste asemel kala

Reisisektorile on koroonapandeemia toonud kaasa vägagi rasked ajad. Kui reise müüa ei saa, tuleb nuputada, kuidas ellu jääda. Üks Müncheni reisibüroo hakkas ots otsaga kokkutulemiseks müüma suitsukala – ja teeb seda edukalt.

Kõik sai alguse naljast

Müncheni reisibüroo omanikul Hans Gõtsclil on Müncheni lähedase Tegernsee järve ääres sõber, kes peab seal kalakasvandust. See naljatas, et kui sa reise müüa ei saa, siis müü vähemalt minu kala. Süütust naljast arenes kiiresti aga uus ärimudel: reisibüroo, mis müüb kala, vahendab Baieri Raadio.

Asi toimib nii: nädala jooksul kogutakse tellimused kokku ja reedel saavad kliendid värskelt suitsutatud paalia, lõhe või angerja kätte. Soovi korral saab juurde tellida ka veini. Reede õhtuks on firmas taas korralik kassavoog, millega saab katta rendi- ja palgakulud.

Info reisibüroo uuest pakkumisest on liikvele läinud ja püsiklientide kõrvale on tekkinud spontaanseid ostjaid. Ilmselt aitab kaasa ka see, et kõrval asuvad pagaritöökoda ja juurikapood. "Selle kriisi ajal toidu müük lihtsalt töötab", nendib Hans Götschl. Isegi koroona järgselt kavatseb firma toidumüügiga kindlasti jätkata ja lisada reisibüroo pakkumisse veinireisid.

Lahe, keegi võiks selle lingi ka Tiit Pruulile saata ja ta omakorda oma liikmetele edasi:)