Külastasid Kuubat? Siis USA-sse ESTA-ga ei pääse.
veigo
veigo
27. okt 2022 07:37

Viimasel ajal on erinevatel reisilehtedel aina rohkem infot selle kohta, et neid, kes on eelnevalt külastanud Kuubat, USA-sse ESTA-ga siseneda ei lubata. Nimelt on Kuuba alates 12. jaanuarist 2021 lisatud terrorismi toetavate riikide nimekirja, kellele USA viisavabaduse programm ei laiene ning Ameerika Ühendriikidesse reisimiseks ka turismi eesmärgil on vaja taotleda viisat. Väidetavalt on vastav info saatkondade lehtedele ilmunud suhteliselt hiljuti.

ESTA avalehel on Kuuba tõepoolest eraldi välja toodud ja korduma kippuvate küsimuste rubriigist leiab järgmise info:

Millal nimetati Kuuba terrorismi toetavaks riigiks?

Viimati nimetas Ameerika Ühendriikide välisministeerium Kuuba terrorismi toetavaks riigiks 12. jaanuaril 2021.

Kuidas mõjutab Kuuba terrorismi riiklikuks toetajaks nimetamine minu reisi Ameerika Ühendriikidesse, kui kasutan oma heakskiidetud ESTAt?

Kui avastatakse, et reisija on külastanud riiki, mis on nimetatud terrorismi riiklikuks toetajaks, ei ole reisijal enam õigust viisavabaduse programmis osaleda ja ta peab Ameerika Ühendriikidesse sisenemiseks taotlema viisat.

USA loeb terrorismi riiklikuks toetajaks praegu

  • Kuuba
  • Põhja-Korea
  • Iraani
  • Süüria.

Varem selles nimekirjas olnud Iraak, Liibüa, Sudaan ja Lõuna-Jeemen (enne ühinemist Jeemeniks) on erinevatel ajahetkedel nimekirjast eemaldatud.

Templi puudumine passis ei pruugi aidata

Ka see, kui passis pole USA poolt terrorismi toetavateks kuulutatud riikide templeid - näiteks Kuuba ja Iraan panevad templi passi ainult reisija soovil – ei tähenda see veel, et reisija saab ESTAga Ameerika Ühendriike külastada. Kui viisaametnikud pistelise kontrolliga peaksid avastama sotsiaalmeediasse postitatud reisifotosid Kuubast või Iraanist, tähendab see valeandmete esitamist, mis võib kaasa tuua pika sisenemiskeelu Ameerika Ühendriikidesse.

Kui pikka perioodi arvesse võetakse?

Enne 2021. aasta 12. jaanuari toimunud reisid Kuubasse ESTA saamisel takistuseks pole (vt. ka allolevat kommentaari). (Travelers from the 40 world countries under the United States’ Visa Waiver Programme (VWP) who have been to Cuba before January 2021 are eligible to travel to the US with an ESTA).

Kokkuvõtteks

Teatav võimalus on, et Kuubaga arvatakse terrorismi toetavate riikide hulgast välja, sest president Biden lubas valimiskampaanias suhete taastamist Kuubaga. Aga praegu tuleb arvestada, et kui hiljuti on käidud Kuubas, siis ESTA asemel tuleb leppida kokku viisaintervjuu. Kuuba turismile on see igal juhul paras löök. Ja reisival inimesel tuleb paratamatult kaaluda, kas Kuuba või USA.

Seletusi:

  • USA viisavabadusprogramm (Visa Waiver Program, ehk VWP) võimaldab Eesti kodanikel reisida Ameerika Ühendriikidesse töö või puhkuse eesmärgil ja seal kuni 90 päeva ilma viisata viibida.

  • Elektrooniline reisiloa taotlemise süsteem (ESTA) on automatiseeritud süsteem, mis aitab kindlaks teha, kas reisijal on võimalik viisavabadusprogrammi raames USAd külastada. Kõik, kes tahavad USAsse viisavabalt reisida, peavad kõigepealt taotlema ESTA kaudu reisiluba.

Tegelikult pääseb, kui oled käinud enne 12.01.21. Oleme praegu USAs ja ühel meist on Kuuba templid passis. Avastasime selle enne minekut, aga õnneks saime saatkonnast teada, et varasemad käigud ei loe. Läksime läbi Istanbuli ja seal piiriametnik lappas tükk aega internetis pabereid enne kui leidis asjakohase info. Ja lasi 2019 Kuubal käinu lennuki peale.

2
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased