Kuidas veeta mõnus nädalane perepuhkus Dubais?
veigo
veigo
17. sept 2023 08:53

Dubai on suurepärane koht perepuhkuseks, pakkudes mitmekesist meelelahutust, luksuslikke hotelle, suurepäraseid restorane ja palju avastamisväärsusi. Järgnevalt mõned soovitused, kuidas veeta parim nädal perega Dubais.

Majutus

Perepuhkuseks vali mugav ja peresõbralik hotell või kuurort. Paljud hotellid pakuvad lasteklubisid, basseine ja muid tegevusi lastele ning lastehoidu, mis võimaldab ka vanematel aega endale.

Avasta vaatamisväärsused

Pikemat ülevaadet Dubai kuulsamatest vaatamisväärsustest saab lugeda siin, neist mõned atraktsioonid tasub veelkord välja tuua.

Burj Khalifa

Külasta maailma kõrgeimat hoone ning naudi vaateplatvormil imelisi panoraamvaateid Dubaile ja selle ümbrusele. Kuna see on Dubai tippatraktsioon, siis tuleb arvestada, et seal võib olla üsna rahvarohke.

Dubai purskkaevude show

Päikeseloojangu järel toimub Burj Khalifa ja Dubai ostukeskuse (Dubai Mall) vahelisel alal igal õhtul mitmeid kordi suurejooneline purskkaevude show (Dubai Fountain Show). Show ajal moodustavad purskkaevud erinevaid kujundeid, mustreid ja liikumisi, mis on harmoonias valitud muusikapalaga. Lisaks veekoreograafiale kasutatakse show osana erinevaid valgusefekte, mis muudavad purskkaevud veelgi ilusamaks ja silmapaistvamaks. Valgusteid kasutatakse purskkaevude veejoa värvimiseks ja atmosfääri loomiseks. Show on vaatajatele tasuta.

Dubai Mall

See on suurim kaubanduskeskus maailmas, kus lisaks shoppingule saab külastada Dubai akvaariumi ja lumemaailma.

Ekskursioonid koos lastega

Dubai on lastesõbralik sihtkoht, kus on palju tegevusi ja kohti, mis sobivad suurepäraselt lastega peredele. Valik kohtadest, kuhu lastega Dubais minna:

Dubai akvaarium ja veealune loomaaed

Lastele meeldib kindlasti näha suurt hulka mereelukaid. Dubai Mallis asuvas 10 miljoni liitrises akvaariumis elab üle 400 hai ja rai, keda on võimalik näha üsna lähedalt. Külastuseks tasub planeerida hommikune aeg, sest pärastlõunal on seal rahvarohke. Vaata lisa thedubaiaquarium.com.

Dubai safaripark

Dubai safaripark on koduks umbes 3000 erinevat liiki loomale. Võtke päev loomade keskel ning nautige autoga safarituuri läbi erinevate piirkondade, kus saab näha Aafrika ja Aasia loomi oma loomulikus keskkonnas.

Õhtusöök kõrbes

Korralda peresõbralik kõrbeekskursioon, kus saab nautida traditsioonilist õhtusööki ja kõrbeliival sõitmist.

Dubai veepargid

Dubais asub mitmeid mitmeid veeparke, mis pakuvad meelelahutust igas vanuses inimestele. Kolm suuremat veeparki on Aquaventure Atlantis, Wild Wadi veepark ja Legolandi veepark.

Atlantis The Palm hotelli juures asuv Atlantis Aquaventure veepark on kantud Guinessi rekordite raamatusse, kui kõige suurema arvu veeliumägedega veepark maailmas. Peale hiljutist laienemist saab veepargis alla sõita 50 liumäest. Eelmiseks maailmarekordiks oli 41 vesiliumäge. Aquaventure veepargis asub ka maailma pikim veeliug Odyssey of Terror, millel on pikkust 449 meetrit. Läbi tunnelite kulgeva raja lõpus saab kogeda peaaegu vabalangemist. Kokku on 22,5 hektari suuruses veepargis 105 erinevat meelelahutusatraktsiooni.

Legolandi veepark on ehitatud eelkõige silmas pidades lapsi vanuses 2-12 aasta ja peresid.

Burj Al Arabi hotelli lähedal asuv Wild Wadi veepark pakub suurepäraseid vaateid kuulsale hotellile ja Araabia lahele. Veepargis on rohkem kui 30 erinevat liumäge, atraktsiooni ja basseini, sealhulgas kunstlike lainetega bassein. Liutorudest laskumised on erinevate raskusastmetega. Wild Wadi on mõeldud igas vanuses külastajatele.

Kuna veeparkide sissepääsud on suhteliselt kallid, tasub piletid varem internetist ette osta.

Dubai teemapargid

Dubai teemaparkides jagub tegevust kogu perele. Dubais on selles osas valikut kindlasti rohkem, kui aega. Mõned paljudest võimalustest:

Dubai Parks and Resorts

Lähis-Ida suurim meelelahutuskompleks Dubai Parks and Resorts on Dubai üks populaarseimaid turismikohti. Kompleks jaguneb neljaks teemaks. Motionland on teemapark, mis sisaldab mitmeid filmimaailma atraktsioone, mis on inspireeritud sellistest tuntud Hollywoodi filmidest nagu "Shrek", "Madagascar" ja "Ghostbusters". India filmidele pühendatud Bollywood pakub India meelelahutust. Legoland Dubai ja Legolandi veepark on mõeldud peamiselt lastele vanuses 2-12 ja peredele. Legoland Dubai pakub LEGO teemalisi atraktsioone ja mänge, Legolandi veepargis saab nautida erinevaid veekogemusi. Kõiki parke ühendab söögikohtade, kaupluste ja meelelahutusvõimalustega Riverland Dubai.

IMG World of Adventure

IMG World of Adventure on maailma suurim siseruumides asuv lõbustuspark, mis pakub laia valikut atraktsioone ja meelelahutust kõikidele vanusegruppidele. Atraktsioonid on inspireeritud Marveli koomiksitest, Cartoon Networki sarjadest ja dinosauruste maailmast.

The Green Planet

Siseruumides asuv The Green Planet on ökosüsteemi simuleeriv park, kus lapsed saavad õppida erinevate taimede ja loomade kohta.

Dubai Imedeaed – Dubai Miracle Garden

72 000 m2 asuv Duba Imedeaed on maailma suurim lilleaed, kus kasvab üle 50 miljoni lille ja 250 miljoni taime. Aias on loodud tuhandetest lilledest ja taimedest kujundatud figuure, sildu, südameid, lennukeid, loomi ja palju muud. Arvestades Dubai kliimat, on Imedeaed avatud ainult jahedamal ajal oktoobrist aprillini.

Võta aeg maha rannas või basseini ääres

Kuigi tegevusi Dubais jätkub, ei tasu unustada ka aega lihtsalt puhkamiseks, nautides päikest kas basseini ääres või mõnes sealsetest randadest. Randade osas valikut jätkub:

  • Jumeirah Beach: Üks kõige populaarsemaid randu Dubais, kus on pehme liiv, selge vesi, palju restorane ja kohvikuid ning laste mänguväljakud.
  • Kite Beach: See rand on tuntud oma pingevaba atmosfääri poolest, kus pakutakse mitmeid tegevusi. Siin on ka lastele mõeldud mänguväljak ja mitmeid söögikohti.
  • La Mer Beach: Rand, kus on kauplused, restoranid ja kohvikud. Siin on ka veepark, mänguväljakud ja rannaspordi võimalused.
  • JBR Beach: Jumeirah Beach Residence'i ääres asuv rand, kus on palju tegevusi nagu rannavõrkpall, jetisõit ja restoranid. Lastele on siin ka mänguväljakud.
  • Black Palace Beach: Vähem rahvastatud ja rahulikum rand.
  • Al Mamzar Beach Park: See on suur park, mis sisaldab mitut randu, piknikupiirkondi, basseine ja mänguväljakuid. Suurepärane koht peredele pikemaks päevaks.

Tasub teada

Sujuva reisiplaani tagamiseks tasub mõned populaarsed kohad ja tegevused ette broneerida, eriti kui külastate Dubaid tippajal. Arvestada tasub ka kohalike kommete ja riietustavadega, eriti avalikes kohtades.

Dubaisse AirBalticuga

Tallinnast on Dubaisse kõige mugavam lennata AirBalticuga, vahepeatusega Riias. Lennud toimuvad 3 korda nädalas, alates novembrist aga juba 5 korda nädalas. Lennupiletid Dubaisse saab osta siit.

Vaata lisaks: Mida ette võtta Dubais? Dubai 10 kuulsamat vaatamisväärsust.

See artikkel sündis koostöös VisitDubai ja AirBalticuga.

ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased