Kuuba leevendab novembris reisipiiranguid

Kuuba leevendab alates 15. novembrist reisipiiranguid, vahendab Travelpulse Kuuba Turismiministeeriumi teadet. Otsuse taga on Kuubas jõudsalt edenenud vaktsineerimine, prognoositakse, et novembriks on vähemalt 90% elanikkonnast täielikult vaktsineeritud.

Leevenduste sisuks on loobumine PCR testidest saabumisel lennujaamas ja Kuubal viibimise ajal. Küll aga on vaja saabumisele eelneva 72 h jooksul tehtud PCR test, vaktsineerimistunnistus, tervisedeklaratsioon ja Kuuba turismikaart.

PCR testide asemel rõhutakse rohkem sellistele meetmetele, nagu sage temperatuuri mõõtmine ja juhuvalikul PCR testid.

Uudise ajastus on omamoodi huvitav, sest riigis on hetkel päris hull viiruselaine. Kuubas kasutatakse kohapeal väljatöötatud Abdala ja Soberana vaktsiine, mis on WHO tunnustuseta, kuid väidetavalt küllalt tõhusad.

Kuuba turismiametnikud tegutsevad ka selle nimel, et asendada Kuubas aastaid domineerinud Kanada turistid rohkem Venemaalt saabuvate turistidega. Venemaa ongi hetkel ainuke riik, kust Kuubasse saabuvate turistide hulk kasvab. Peamiselt Varaderosse ja Cayo Cocosse saabuvaid venelasi ei näi Kuubal sel suvel järsult kasvanud nakatumiste arv suuremat huvitavat. Sel aastal on Kuubat juba külastanud üle 100 000 Vene turisti.

Majanduslik reaalsus ongi Kuubas pigem selline, et ei soovita kaotada veel ühte välisvaluutat sisse toovat turismi kõrghooaega, mis kestab novembrist aprillini ja selleks on iga turist teretulnud.

Loe ka: Rahareform Kuubas: paralleelvaluutade süsteem lõpetati