Lennufirmade turvavideod kui omaette kunstiliik

Vähegi kogenumad reisijad teavad, et kauglendudel enne lennuki õhkutõusmist näidatavad turvavideod on vajalik, kuid veidi tüütu osa lendamisest. Kinnitage turvavööd, jälgige, kus asuvad evakuatsiooniväljapääsud, nii tuleb kasutada hapnikumaski jne.

Samas on osad lennufirmad lähenenud turvavideo valmistamisse ebastandartselt ja rakendanud need oskuslikult nii lennufirma kui lennufirma päritoluriigi kuvandi loomisele ja tuntuse kasvatamisele. Täitsa omaette kategooriaks on siin kujunenud Uus-Meremaa lennufirma Air New Zealand, kes oli üks esimesi, kes tabas ära turvavideotes peituva potentsiaali. Tänaseks on Air New Zealand omandanud juba sellise maine, kus nende iga järgmise video ilmumine on omaette sündmus ja mida vaatavad ka paljud need, kes seda lennufirmat ei kasuta. Nende YouTube’i kanalilt leiab vaatamiseks igatahes hulganisti mõnusat kraami.

Lennufirmade turvavideote puhul torkab silma, et ainuüksi tahtmisest teha lahe asi jääb vajaka. Kui Air New Zealandil näib iga klipp olema sündinud tegemise mõnust, siis Ameerika lennufirmade puhul paistab läbi taotlus samuti cool näida.

Valik lennufirmade turvavideosid aastatest 2013 – 2017:

Virgin America 2013

Let’s dance!

 
Air New Zealand 2014

YouTube’is seni ilmselt kõige rohkem vaatajaid kogunud turvavideo, mis kasutas ära Sõrmuste isanda ja Hobbiti filmide populaarsust ja Uus-Meremaal asuvaid võttepaiku.

 
Air France 2015

Ehtprantslaslik.

 
Air New Zealand 2016

Ohutus Hollywoodi stiilis. Filmitud Warner Bros. stuudios Los Angeleses.

 
Qantas 2017

Austraaliat, palju Austraaliat.

 
British Airways 2017

Valminud koostöös Briti saartel (kas ka mujal?) tuntud nägudega – üles astuvad näiteks Gordon Ramsay, Rob Brydon, Gillian Anderson, Sir Ian McKellen, Thandie Newton. Teemakohastes uudistes kasutatakse enamasti siiski Rowan Atkonsoni pilti.

 
Singapore Airlines 2017

Kas turva- või Singapuri promovideo? Suure osa tootmiskuludest kattis Singapuri Turismiamet.