Lonely Planet avaldas 2020. aasta TOP sihtkohad

Reisijuhtide kirjastaja Lonely Planet avaldas 2020. aasta TOP sihtkohad – 10 riiki, 10 piirkonda, 10 linna ning 10 parima hinna ja väärtuse suhtega kohta. Kui keegi arvab, et nimekirja koostamise taga on miski peen metoodika, siis üldjoontes ta ei eksi. Suhteliselt lambist on võetud mingi fakt või sündmus või tähtpäev, mis mingi paigaga veidigi seondub ja voila! - palju tsiteerimist leidev nimekiri ongi koos.

Näiteks, miks just Bhutan on 2020. a. nr. 1 sihtkoht? Väga lihtne – Bhutan plaanib 2020. aastal saada maailma esimeseks ainult orgaanilist toitu tarbivaks riigiks. Miks järgmisel aastal tuleks külastada Põhja-Makedooniat? Veelgi lihtsam – sest ta on nüüd ongi ametlikult Põhja-Makedoonia. Costa Rica? Eksisteerib teatav võimalus, et see riik saab 2020. aastal süsinikneutraalseks. Aga võib-olla juhtub see kunagi hiljem. Igal juhul pead sa seda protsessi kindlasti isiklikult kogema, sest mitte midagi muud Costa Ricas teadupoolest pole.

Või miks on linnadest number 1 Salzburg – kes harimatutest ei teadnud, et Salzburgi festival saab 100 aastaseks? Aga miks Washington? Sest USA-s möödub 100 aastat naistele valimisõiguse andmisest ja kui puhtalt see märkimisväärne asjaolu sind Washingtoni reisima ei pane, siis ausalt, mis ajendit veel peab pakkuma? Bonn? Beethooven 250, pole kuulnud või? Siiditee – sest kolm riigi plaanivad ühist viisat (nagu nad on seda juba viimased n aastat plaaninud). Rohkem pole vist mõtet peenmetoodika näidetega jätkata. Mis aastal meil Meelejahutaja aastapäev tulebki? Siis oleme ka meie TOP-is.

Top 10 riiki / kohta

 1. Bhutan
 2. Inglismaa (osana Ühendkuningriigist)
 3. Põhja-Makedoonia
 4. Aruba
 5. Eswatini
 6. Costa Rica
 7. Holland (mis ei ole enam Holland)
 8. Libeeria
 9. Maroko
 10. Uruguay

Top 10 regiooni

 1. Kesk-Aasia siiditee
 2. Le Marche, Itaalia
 3. Tohoku, Jaapan
 4. Maine, USA
 5. Lord Howe Island, Austraalia
 6. Guizhou Province, Hiina
 7. Cadiz, Hispaania
 8. Kirde-Argentiina
 9. Kvarneri laht, Horvaatia
 10. Brasiilia Amasoonas

Top 10 linna

 1. Salzburg, Austria
 2. Washington, DC, USA
 3. Kairo, Egiptus
 4. Galway, Iirimaa
 5. Bonn, Saksamaa
 6. La Paz, Boliivia
 7. Kochi, India
 8. Vancouver, Kanada
 9. Dubai, AÜE
 10. Denver, USA

Top 10 parima väärtusega kohta

 1. East Nusa Tenggara, Indoneesia
 2. Budapest, Ungari
 3. Madhya Pradesh, India
 4. Buffalo, USA
 5. Aserbaidžaan
 6. Serbia
 7. Tuneesia
 8. Cape Winelands, LAV
 9. Ateena, Kreeka
 10. Sansibar, Tansaania