LOT teeb Finnairi – lennud Pekingi mõlemasse lennujaama

Broneerides lende Pekingisse, tasub varasemast tähelepanelikumalt jälgida, missugusse Pekingi lennujaama lend saabub või kust väljub. LOT on otsustanud ette võtta analoogse sammu Finnairiga, jaotades lennud olemasoleva Pekingi rahvusvahelise lennujaama (Bejing Capital International Airport, PEK) ja 30. septembril avatava uue Pekingi Daxingi rahvusvahelise lennujaama (PKX) vahel. Sarnaselt Finnairiga tähendab see ka LOT-i puhul lennusageduste kasvu, senise 3 lennu asemel nädalas saab alates 28. oktoobrist Pekingisse lennata iga päev ehk nädalas lisandub 4 lendu.

Lennuplaan Daxingi lennujaama:
LO89 WAW - PKX 22:40-14:20+1 E,K,R,L
LO90 PKX - WAW 16:00-18:45 T,N,L,P

Samal ajal jätkatakse lende Pekingi rahvusvahelisse lennujaama:
LO91 WAW - PEK 16:30-06:35 +1 T,N,P
LO92 PEK - WAW 08:45-12:20 E,K,R

Alustades lendu Tallinnast Daxingi, on minnes Varssavis 4 h pikkune ümberistumine, tagasilennul 1 h 25 minutit. Lend Varssavist Pekingi Daxingi lennujaama kestab 8 tundi ja 40 minutit. Lennukiks on kolme teenindusklassiga Boeing 787-8 või 787-9 Dreamliner.

Kui varem sai arvatud, et Star Alliance’i kuuluvad lennufirmad jäävad kasutama Pekingi praegust lennujaama, sest Daxingis puudub neil allianssipartner, siis nüüd on teada, et Star Alliance’i kuuluv Air China võimaldab sealt ühendusi Hiina suurematesse linnadesse. Teiseks põhjuseks on suuremad võimalused kaubaveoks.

Daxingi kasuks on otsustanud ka British Airways, mis kolib alates 27. oktoobrist kõik oma lennud üle Daxingi. Ilmselt lisandub teisigi Euroopa lennufirmasid, kes kas valivad uue lennujaama või jaotavad lennud mõlemasse. Pea kindlasti liigutavad Daxingi vähemalt osad lennud Sky Teami kuuluvad KLM, Air France ja Aeroflot.

17. septembril avab (õigemini taasavab) LOT liini ka India pealinna Delhisse (T,K,R,L,P) ning 3. novembril hooajalise liini Sri Lanka pealinna Colombosse (3. novembrist kuni 28. märtsini, K,R,P).