Lufthansa testib kauglendudel uut piletiklassi

Lufthansa on kauglendudel testimas uut piletiklassi, milleks on turistiklassi light pilet. Seni oli Lufthansal turistiklassis kaks piletitüüpi – Basic ja Basic Plus, mille põhiline vahe seisnes ümberbroneerimise tingimustes, kogutavate lennumiilide arvus ja kõrgemasse teenindusklassi upgrade’i võimaluses. Nüüd on lisaks kahele mainitule loetud liinidel saadaval ka Economy Light broneerimisklass (Premium Economyt käsitleks siinkohal pigem eraldi broneerimisklassina).

Economy Light pileteid on võimalik broneerida lendudele, mis väljuvad peale 16. oktoobrit 2017 kas Rootsist, Taanist või Norrast järgmistesse USA sihtkohtadesse: New York (JFK, EWR), Miami, Orlando, Tampa, San Frascisco ja Los Angeles. Economy Light piletid on hetkel broneeritavad ainult Lufthansa kodulehel.

Economy Light ja teiste turistiklassi piletitüüpide peamine vahe seisneb reisimises ainult käsipagasiga. Muu teenindus pardal, nagu toitlustamine ja meelelahutus, on identne teiste turistiklassi piletitega. Äraantav pagas on loomulikult võimalik juurde osta, kuid 60 USD (51€) ühe suuna kohta internetis või 100 USD (85€) lennujaamas ostes pole kindlasti kõige ahvatlevam pakkumine.

See, et Lufthansa katsetab ainult käsipagasit sisaldavaid pileteid algusega Skandinaaviast, pole ilmselt juhuslik. On ju Skandinaaviast USA-sse suunduvad odavad lennud Norwegiani leivanumber. Lufthansa uus piletiklass on selge katse transatlantilistel lendudel endale tagasi võita hinnatundlikke reisijaid. Ja tõepoolest, light pileti hind Stockholmist New Yorki pole kaugeltki paha – juhuslikult valitud kuupäevadel novembris kujunes edasi-tagasi pileti maksumuseks 2257 SEK ehk 237 eurot.


Allikas: Lufthansa.com

Võib öelda, et odavlennufirmade konkurents on Lufthansat pannud ümber vaatama asja, mis seni on püsinud ajas puutumatu – Lufthansa kauglendudel on äraantav pagas seni alati sisaldunud pileti hinnas. On üsna tõenäoline, et light piletid pannakse varsti müüki ka Lufthansa grupi teistel kauglendudel. Kuna light pileteid saab hetkel broneerida ainult Lufthansa kodulehel, siis saavad nad aja jooksul päris hea ülevaate, kui palju light pileteid ostetakse. Võib arvata, et lähemal ajal leiab Lufthansaga Skandinaaviast USA-sse päris häid pakkumisi.

Samal teemal: Norwegiani efekt