Machu Picchu on määramata ajaks suletud
veigo
veigo
22. jaan 12:48

Peruu valitsus teatas, et riigis toimuvate rahutuste tõttu on määramata ajaks suletud inkade muistne linn Machu Picchu ja sinna viiv matkarada Inca Trail. Need kellel on ostetud Machu Picchu pilet 21. jaanuariks või hilisemaks, saavad seda kasutada kuu aja jooksul pärast demonstratsioonide lõppu või küsida raha tagasi, kirjutab BBC.

Protestijad lõhkusid ka raudteeühenduse Urubamba-Ollantaytambo-Machu Picchu liinil, mis jättis sajad turistid lõksu. 148 välismaalast ja 270 Peruu kodanikku on nüüdseks siiski päästetud. Turistid jäid seal ühenduse katkedes lõksu ka kuu aega tagasi.

Protestijad nõuavad tagandatud ja vangistatud endise vasakoolse presidendi Pedro Castillo vabastamist, uue presidendi Dina Boluarte tagasiastumis ja uusi valimisi.

Uue seitsme maailmaime sekka kuuluv Machu Picchu on Peruus turistide põhisihtkoht, seda külastab aastas umbes miljon inimest. Seoses Peruus kehtiva eriolukorra ja poliitilise ebastabiilsusega soovitatakse Cusco piirkonda, sealhulgas Machu Picchule, praaegu ilma tungiva vajaduseta mitte reisida. Suletud on ka kolm Peruu lennujaama - Arequipa, Juliaca ja Cusco.

Peruulased on sõjakad jah, vana inka vaim tungib vist esile.

Kunagi 2008 aastal sõitsime rendiautoga Ayavirist Cuzco poole, kui saime enne Sicuanit politsei hoiatuse, et streigi tõttu on tee suletud.

Sicuani provintsi ehk umbes Harju maakonna suuruse ala elanikud polnud rahul kõrgete bensiinihindadega jätkuva naftahinna languse juures ja otsustasid protestiks kõik teed eelmisel ööl sulgeda kuhjates tõketeks kive ja palke, teele tehti lõkkeid ja põletati autokumme. Asfaldil oli näha autoklaaside kilde, ju keegi üritas ikkagi läbipääseda. Vaatasime teesulgu paarisajameetri kauguselt binoklist ja lähemale minna ei üritanud.

Leidsime endile teejuhiks Cuzcosse reisida tahtva kohaliku, umbes viieteistaastase tüdruku Aidee ja sõitsime tema juhatusel 4–5 km kõrguste mägiradu pidi mõnetunnisele ümbersõidule. Ka seda päästvat teeotsa hakati just sulgema, kuid Aidee õhutusel ja eeskujul kivide teelt äraloopimiseks õnneks meid takistada ei juletud. Emotsioonid olid üleval ja tundus, et streikijad olid julged ja sõjakad vaid siis, kui neid on palju. Sel mäekünkal oldi seni vaid kolmekesi.

Kui ka see teejupp oleks jõutud sulgeda, tulnuks Cuzcosse jõudmiseks teha ligi viiesaja kilomeetrine ring.

Teesuletuse tõttu jäi käimata Sicuani lähedal Raqchi ehk Viracocha templikompleksis.

2
0
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased