Maldiivid, Mauritius, Seišellid – kunas sinna jälle saab?

India ookeani valgete randadega saared on Euroopa reisijatele populaarsed puhkusekohad. Nii Maldiivid, Mauritius kui Seišellid hakkavad ennast tasapisi turismile taas avama, kuid kolm riiki on siiski küllalt erinevas seisus. Kõige suurem valmisolek turiste vastu võtta on Maldiividel, järgnevad Seišellid ning Mauritus on plaane alles tegemas.

Maldiivid

Maldiivid on turistidele avatud alates 15. juulist, kui avati hotellid ja resordid asustamata saartel, alates 1. augustist on avatud ka asustatud saartel. Kuigi sealne valitsus arutas turistidele kõikvõimalikke nõudmisi kehtestada, äärmustest loobuti, nõuded turistidele on üsna selged ja mõningase pingutusega ka internetis kenasti leitavad.

Kokkuvõte:

 • Covid-19 testi ei nõuta.
 • 30 päevane VOA (viisa piiril) kehtib kõigile saabujatele.
 • Saabumisel läbivad kõik temperatuurikontrolli, vajadusel tehakse koroonatest.
 • Male lennujaamas tehakse saabujatele valikuliselt koroonateste, mis on tasuta.
 • 24 h enne saabumist ja lahkumisel tuleb ära tervisedeklaratsioon (The Traveler Health Declaration, THD), mida saab teha ka elektrooniliselt aadressil imuga.immigration.gov.mv.
 • Lennujaamas, siselendudel ja suletud avalikes ruumides tuleb kanda maski.

Piirangud:

 • Kogu puhkus tuleb veeta samas majutusasutuses. Broneering on eelduseks viisa saamisele.
 • Reisimine Malesse pole lubatud, keelatud on ka reisimine majutusest teistele saartele.
 • Seega tuleb kasutada majutuse organiseeritud kiirpaate või siselende.

Lennud Malesse on taastanud Qatar Airways, Emirates ja Etihad. Kaks viimast ei pruugi praegu küll kõige mugavam variant olla.

Info Maldiividele reisimise kohta leiab veebis aadressidel covid19.health.gov.mv/en/ ja covid19.health.gov.mv/dashboard/.

Seišellid

Seišellid on turismile avatud alates 1. augustist. Lennud on taastanud või taastamas Etihad, Emirates, Ethiopian Airlines, Air Austral ja Edelweiss. Probleemiks on aga see, et vaid 41 majutusasutust on sertifitseeritud Covid-19 nõuetele vastavaks. Ligi 700 alles tegeleb sellega.

 • Riikide hulk, kelle kodanikud saavad Seišellidele siseneda, on piiratud. Eesti kodanikud kuuluvad lubatud riikide nimekirja.
 • Saabujatelt nõutakse negatiivset Covid-19 testi, mis poleks vanem kui 72 tundi enne lennukile astumist. Testi koopia tuleb saata meiliaadressile visitor@health.gov.sc ning täita ära vajalik vorm Tervishoiuministeeriumi veebilehel, mis hetkel saadaval pole.
 • Vajalik on majutusasutuse eelbroneering. Esimese 7 päeva jooksul on lubatud peatuda maksimaalselt kahes majutuses.

Seišellide reisiinfo veebis on puudulik ja enamasti aegunud. On näha, et seda poolt ei võeta seal üldse tõsiselt. Midagi leiab aadressil www.health.gov.sc/index.php/covid-19/faqs/.

Mauritius

Mauritius ei võta lende vastu vähemalt 31. augustini, veidi normaalsemasse rütmi turismiga loodetakse jõuda novembri jooksul. Info veebis on seega hetkel pea olematu.

Kokkuvõtteks

Turism kolmes India ookeani arhipelaagis on võrreldes varasemaga parasjagu muutunud. Nagu ekvaatori lähedal ikka, kõik venib, alates uute nõuete väljatöötamisest kuni sertifitseerimiseni. Seoses muutunud nõuetega on selge, et esmajärjekorras võtavad selle ette parema juhtimisega kallimad resordid. Osad soodsamad majutusasutused aga võivadki jääda suletuks.

Kuna olukord on pidevas muutumises, siis tasuks oodata, kuni esimsed kohanemisraskused on ületatud. Hea oleks, kui see juhtuks juba novembris-detsembris.