Mallorcal lükati suvehooaja algus edasi

Mallorca

Baleaari saarte hotellid, mis on talvehooajal suletud, ei ava oma uksi enne maid, kirjutab Hispaania väljaanne Ultima Hora. Mallorcal on see esmakordne juhus, kui paljud hotellid jäävad lihavõtete ajal suletuks. Õigupoolest ongi lihavõtete langemine suhteliselt aprilli algusesse hooaja edasilükkamise peapõhjus. Hotelliomanikud ei soovi palgata tööjõudu, kellele oleks aprillis tööd pakkuda vaid mõned päevad ja siis istuvad ülejäänud kuu niisama. Et ülejäänud aprilli oleks hotellid peaaegu tühjad, otsustatigi, et hotelle ei hakata avama enne maikuud.

Seega saab kevadhooaeg Baleaaridel olema üsna vaikne, sest hotellide käekäik mõjutab ka muud osa turismi infrastruktuurist. Kui pole turiste, pole ju mõtet avada ka söögikohti või pakkuda tuure.

Ka lennufirmad pakuvad kevadel Mallorcale tavapärasest vähem istekohti. Märtsis on oodatav langus võrreldes eelmise aastaga 14,5%, aprillis lausa 18,6%. Ühtlasi võib siit leida seletuse, miks Mallorcale on viimasel ajal ohtralt sooduspakkumisi. Kellele meeldib rahulikumat sorti kevadpuhkus, saab selle ära kasutada. Tuleb lihtsalt arvestada, et valikut majutuse ja söögikohtade osas pole kindlasti sama palju, kui suvel.

Võib tekkida oht, et süüa tuleb kohalike söögikohas.