Mauritius hakkab vaktsineeritutele järk-järgult avanema

India ookeani saareriikidest on Mauritius turismi suhtes valinud väga konservatiivse joone. Märtsis keerasid nad riigi välismaalastele täielikult lukku (olles just kulutanud suuri summasid reklaamikampaaniaks, kui turvaline sihtkoht Mauritius on), nüüd plaanitakse piire taas vaikselt avama hakata.

Välismaalased saavad Mauritiusele jälle reisida alates 15. juulist 2021. Avamine toimub kahes etapis: 15. juulist kuni 30. septembrini ning alates 1. oktoobrist edasi.

I etapis 15. juulist 30. septembrini lubatakse Mauritiusele karantiinivabalt ainult vaktsineeritud reisijaid (vaktsineerimisnõue kehtib 18 aastastele ja vanematele). Viibida on lubatud ainult hotelli territooriumil, kus saab olla rannas ja kasutada basseini. Aktsepteeritud hotellide nimekiri avaldatakse 20. juunil Mauritiusnow.com lehel. Reisimiseks tuleb ennast testida:

  • 5 ja 7 päeval enne reisi
  • saabumisel lennujaamas
  • 7 ja 14 päeval hotellis

Alates 15 päevast on lubatud saarel vabalt ringi liikuda.

II etapis alates 1. oktoobrist saavad vaktsineeritud reisijad Mauritiusele piiranguteta kuni 72 h enne reisi tehtud negatiivse PCR testi esitamisel.

Vaktsineerimata reisijad peavad nii I kui II etapis viibima 14 päeva karantiinis hotellitoas.

Tundub, et vennad on Tai "superstaaridest" turismiametnikelt kõvasti õppinud. Tõepoolest on tore minna Mauritisele testimisvõistlusele. Aru ma ei näe mis selliste ametnike peas toimub :-).