trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

to: Maliliisu. Super kokkuvõte piletite ostmisest. Ega isegi MyTripiga saadud sebida, õnneks enne Covidit.  Tõesti, siin on esmased "must have" soovitused kõigile algajatele reisihuntidele.

Bavaro piirkonnas on hotellid kõik AI ja linnapealne infra on suht 0.

Dominikaan, kõige mõnusama rannakliimaga koht kus käidud. Ja neid kohti pole vähe.

to madmaxx: Lihtsalt infoks, et enne tagasilendu pead uue e-ticketi täitma ja uue qr koodi saama. Endal läks selline info tuules kaduma. Õnneks oli lennujaamas abivalmis turva kes aitas selle check-ini sabas kiirkorras mobiilis ära täita. Ilusat nautimist!

Dominikaani vabariik. Jaanuaris käidud, no stress koht. Vax tõendit küll küsiti, ka hotellis kuid igasugused karantiinid ja testid puuduvad. Lend üle FRA Condoriga. Kliima eesti inimese jaoks ülimõnus. Ainult Punta Canas oleks mõistlik AI võtta, et aju puhkaks ja ilma AI-ta läheks isegi kallimaks. Hetkel hotellidel hääd pakkumised.

to:Buldooza. Tänud, aga see info on mul juba olemas. Lihtsalt kogemus puudub. Võrreldes teiste lennufirmadega tundub suht "hapu" seis.

to: henry. Kahjuks ei loe seda piletilt välja. Edit: peaks olema 767-300, aga istmevahe on lennufirmati erinev.

Käidud kuu aega tagasi. Rendiauto on täiesti "pointless". Napoli liiklus on ikka korralik õudukas ja parkimine nii Napolis kui ka ümbruses on ikka lootusetu juhus. Ise käisime Pompeis rongiga, Statione Centralest. Ühe otsa pilet on miski 3-4 EUR. Positanos käisime katamaraaniga, pileti saab osta otse sadamast ja edasi-tagasi oli vist 35 EUR. Pompeid ja Positanot pole mõtet ühe päevaga ette võtta, läheb jubedaks rebestamiseks.  Ahjaa takso Positanosse oli vist 100 EUR üks ots.

Soovitan soojalt Lissabonis liiklemiseks kasutada Bolti, praktiliselt olematu raha eest saab liigelda kuhu vaja. Vähemalt meil läks kokku 2 päeva jooksul 4 in peale 95 EUR. Käidud Sintra, Cascais, Belem Tower ja lisaks linnas kõik vajalikud liiklemised. Sintra on Lissabonist ca 30 km J. 4 in kohta tuleb odavam kui ühistranspordi kaarti kasutada. Lisaks meeletu aja kokkuhoid ja näeb kindlasti rohkem. Usun, et selle aja jooksul leiab ka mõne mõistliku autorendi.

Upes iela 9, Iecava, Iecavas novads, LV-3913, Latvia. 

Väga tore koht vanas mõisapargis. Ca 500m trassist eemal, aga väärt koht. Valmerimuiza õlu saadaval :-). Hoopis midagi muud kui bensuka kabanossistop.

Tegelikuses tundub see olevat poliitiline otsus mis võib-olla vaadatakse lähiajal üle kui diplomaate enam välja ei saadeta :-). Kui Moskva päälik ütleb, siis nii on.

Jaanuri lõpp üksinda väike Krabi tripp TUI viimase hetke pakkumisega. Ei miskit erilist vaid efektiivne psoriaasi ravi.

Veebruari lõpp-märtsi algus koos perega: Lissabon ja sealt edasi nädal Sao Tome ja Principel (olen sellest ka siin eelnevalt põgusalt kirjutanud). Seda oli plaanitud juba 10 kuud ette ja tagasi saime nädal enne kui maailm lukku läks. Totaalne vedamine. Niigi käis sealt Euroopasse 3 lendu nädalas.

Õnneks oli eelnevalt perega kokku lepitud, et teeme selle Sao Tome ära ja alles, siis hakkame uusi asju broneerima ja oligi haruldane seis, et polnud ühtegi lennupiletit ega hotellibronni. Esmakordne situatsioon viimase 8-9 aasta jooksul.

Juuli keskel nädalake Põhja-Soome ja Nordkapp koos pere ja koeraga. Jällegi läks õnneks, Norra tehti 3 päeva enne lahti. Sealt ka suurim elamus kui Nordkapis, Skarsvagis, kell 24.00 sai päikest võtta ja järves ujumas käia. Päris sürr kogemus!

Hetkel plaane pole ja ei tule enne kui see suur segadus on klaarunud, sest reisimine on minu jaoks peaasjalikult puhkamine. Kuid puhkus ilma vabaduseta OLLA, pole ikka see kuid eks varsti reisime jälle!

Ten points läheb "tip"-le. Olen isegi juurelnud selle üle, et kuidas saab võrrelda riikide 100 000 numbreid kui keegi ei arvesta palju teste tehakse. Selline võltsvagadus on täpselt see kui võrrelda sardelli ühe paljunemiseks vajaliku organiga.

Tundub, et Norra ka nüüd eestlastele karantiinivaba. https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/travel-advice-COVID19/

Saab ka, siis autoga põhjas ära käia :-). Minek 18.07

Poola teede teemast küll veits mööda kuid jätkates eelnevat :-)

Kes ommukul Talnast Euroopa poole liiklema läheb, siis lõunaks sobiks ideaalselt selline koht

https://www.google.com/maps/place/Upene/@56.5926973,24.1956893,386m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x46e8d17fbc6736bd:0xaf69ce6945d90d67!8m2!3d56.5925343!4d24.197318

Üle eelmisel aastal täiesti lambist leitud ülihubane söögikoht mõisapargis. Hinnad suht mõistlikud. Kabanossi vaba koht :-). Valmiermuiza õlu (minu lemmik) saadaval. Loodan väga, et nad pole pidanud ennast kokku pakkima.

Koh Makil, Koh Mak Resort. Sellise tripi kohta on siin tripis palju kirjutatud. Loe rahulikult eelnevad kommid läbi ja saad valgustatud. Olen isegi vähe pikemalt kirjutanud. Ilusat reisi

Väike hotellisoovitus Ao Nangis kuna ise hetkel siin ja hotelliga nii krdi rahul, et anna olla. Addjitresort Aonang, Mõnus perehotell, mitte "koolhoos" ja mis peamine, vaid aastakese tegutsenud, seega puhas ja värske. Pole sellist külalislahkust veel kohanud, äkki lihtsalt peatunud valedes hotellides. Wifi väga hea, et isegi üle VPN-i saab Telia TV-d HD-s vaadata. Mõnus baas kustkohast teha väljasõite, sest nagu Karl eelnevalt mainis ega see Ao Nangi rand suurem asi tõesti pole.

Isegi seal käidud ja vaatasin ning  itsitasin, et millise punkti, kas b või d alusel meiesugusid riiki lastakse, aga kui baltic rahvad saavad erikohtlemise siis on "bro". :-). Ainuke küsimus kas see kehtib ka, siis kui maadpidi, nt. Senegali safarilt tagasi laekuda.

Ise kasutasime talvel transferiks https://iamkohchang.com/, seal muidu ka palju vajalikku infot.

Soovitaks kindlasti paar-kolm päeva Koh Makil olla, kui ajaga välja mängib. Tõeline rahuoaas imeilusate randadega. Kui hotell Makil siis kindlasti Koh Mak Resort. Imeilus loojang ja parim rand.

... paari tunniga Domodedovost, Seremetjevosse? Tundub nagu "mission impossible".