Makumaku

Rändur, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

23 meeldimist
3 postitust
47 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

9 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Isegi seal käidud ja vaatasin ning  itsitasin, et millise punkti, kas b või d alusel meiesugusid riiki lastakse, aga kui baltic rahvad saavad erikohtlemise siis on "bro". :-). Ainuke küsimus kas see kehtib ka, siis kui maadpidi, nt. Senegali safarilt tagasi laekuda.

Ise kasutasime talvel transferiks https://iamkohchang.com/, seal muidu ka palju vajalikku infot.

Soovitaks kindlasti paar-kolm päeva Koh Makil olla, kui ajaga välja mängib. Tõeline rahuoaas imeilusate randadega. Kui hotell Makil siis kindlasti Koh Mak Resort. Imeilus loojang ja parim rand.

... paari tunniga Domodedovost, Seremetjevosse? Tundub nagu "mission impossible".

Isegi käidud. Tegelikult ongi see sama väike riigike, mispärast Eesti pass on nõrgem kui Läti ja Leedu oma. VM võiks oma p....t veidi liigutada, et eestlased ei peaks ennast väikse valge ahvina tundma. Iseenesest väikese rannapuhkuse sihtkohana täiesti arvestatav koht.

Mina olen soovitanud mõnele võtta lahti flightradar24 ja vaadata reaalajas palju on tegelikult lennukeid korraga õhus ning siis edasi mõelda palju me kuuleme, et miskit fataalset on juhtunud.

Ei saa sõnumeid vaadata. "Täiesti tuksis" kiri ees

Rohkem ei viitsinud vaadata. Tagasi transfer oleks ka mõistlik enne ära tellida, meil endal oli väike tõrge kuna olime laisad kuid seegi laabus poole tunniga.
Tais pole küll probleemi, et sa jääksid punkist A punkti B minemata.
Mida enam ette mõelda seda odavam tuleb,

Kõige mõistllikum on lennata Surat Thanisse. Edasi-tagasi ca 30-60 EUR/in. 800km bussis oleks vähemalt minu jaoks sulaselge ajaraisk kui sellise hinnaga saab 1h15 min lennata. Sealt edasi juba transferiga

Tranfer sai siit võetud, https://iamkohchang.com kõik toimis nagu kellavärk.
Seal muidu ka muud vajalikku infot.
Koh Changile saab sujuvalt juurde pookida Koh Maki ja Koh Koodi. Koh Maki Ao Soun Yai Beach üks ilusamaid randu kus Tais sattunud, praktiliselt inimtühi paradiisirand. Kohe kõrval ka Koh Kham oma kummitushotelli ja imelise rannaga. Makil hää lihtne rolleriga (pole mägine), kuigi ega seal muud peale randade pole. Koh Koodil ka imelised rannad  kuid seal veidi rohkem loodust ja mäge. 2 nädalat oli OK võib olla ka oleks 1 kuu.


Sai käidud paar ndl-t tagasi. Kuna lastega minek, siis oli mõistlik võtta lennujaama juurde hotell, puhata rahulikult välja enne kui rendikaga kihutama minna, sest autorendid pannakse kell 24.00 kinni. Valik oli Airport Hotel Bergamo. Vastuvõtt ööpäevaringne, korralik hommikusöök, ja tasuta transfeer hommikul lennujaama. Võtsin rahulikult auto (Sixt ja eelnevalt bronnitud) ja perele hotelli järele. Ahjaa, takso lennujaamast hotelli 20EUR.
Proovi, äkki Trustpilotisse kirjutamine aitab. Meil läks küll suhtlus kiiremaks kui oli MyTripga jama majas oli. Olen sellest siin enne kirjutanud, seega ei viitsi kordust teha,
Aga oma arvamus vahendajate koha pealt on see, et nii palju kui maksad nii palju ka saad. Pole küll "hardcore" lendaja nagu mõned siin :-), kuid pärast seda pulli ostan põhimõtteliselt lennupiletid otse lennufirmalt (loe;maksan rohkem). Aga pärast on endal "puhtam ja kuivem" tunne, sest pärast võivad igasugused telefoniseansid ja muutmised minna palju kallimaks. Lisaks veel närvikulu.
Lebotamiseks lisaks Koh Changile juurde Koh Mak ja Koh Kood saared. Väga mõnusad ja rahulikud kohad. Koh Mak Resorti rand on minu lemmik nendest randadest Tais kus käidud ja neid kohti on.  Saarte vahel väga mugav kiirpaatide ühendus. Kes rahu ja vaikust soovib, soovitan.
P.S. Koh Makil liiklus praktiliselt puudub ja sai oma 15a tütrele rollerisõit selgeks õpetada mille üle oldi väga õnnelik. 

Lihtsalt enda näitel pakuks Sao Tome-Principe. Tundub olevat soe koht. Otse lennuühendus Lissabonist TAP-ga. Saab ühendada Lissaboni linntripiga. Sai meeltesegaduses 2020 veebruarisse bronnitud, seega minek. Lastel sai Taist kopp ette (valus mõelda, et minul oli samas vanuses Soome suurim unistus :-) )

Iseenesest on Eesti liitunud 1926 Pariisi konventsiooniga, kui sakslased sellele viitavad, võiks ju see ka eestlastele pädeda, aga ega seda juriidikat tea.Kevadlillele: Tundub, et märksõnaks on Smartlynx

Phuketi lennu kohta ei oska kommentaarida, aga eile tulime Bangkokist läbi Moskva. Lend Moskvasse väljus ca tund hiljem ja kestis 10,5h planeeritud 10h asemel. Lendab üle Hiina ja Mongoolia (äkki see ongi õige lennukoridor, ei tea) mitte üle Pakistani. Kuna Moskvas oli lendude vahe 3h jõuab ilusasti Tallinna lennule kuid arvestama peaks mäsuga Seremetjevo turvakontrollis. See on ikka korralik pardakk kuigi Aerofloti inimesed aitamas.
P.S. Pagasi peaks loodetavasti täna ka kätte saama :-)

Super video! Mõned tuttavad kohad tulid ette. Tervitused Koh Koodilt.

Parem ikka kui mitte kedagi, aga kuna vahetus on Tallinnas, läheb sujuvalt 1 päev kaotsi kuid positiivne uudis enivei. Loodab, et siin konnatiigis hakkab ka lõpuks jää liikuma.

Tjärega Gambiasse? Ise käidud ja rahul

Käidud, nähtud ja seda koos Tjärega nädalake novembri lõpus.

Alustuseks, et rahakurss on 1:55, et paremini aru saada mis midagi maksab. Mõistlik vahetada hotellis. Sai ka lennujaamas sama kursiga, aga hotellis on „puhtam ja kuivem“ tunne.

Hotell oli Djembe Balafon, väga hää hotell, suured toad ca 65-70 m2, korralik rõdu, teisel korrusel kõrged laed, seega isegi konditsioneeri polnudki väga vaja kasutada.  

Õllesõpradele: õlu poes 37, kohalikus restoranis ca 50 ja hotelli rannabaaris 70. Tubakas väga odav Camel Lights ca 75-80. Õhtusöök kahele tänavarestoranis koos mõne õllega ca 1000 kanti. Lend ise Helsingist ca 7 h Thomas Cookiga ja mugav. Jalaruumi küll ja veel, ka 194 cm-le.

Takso lennujaamast hotelli 800, seda miski elu vana mersuga, aga sinna ongi kõik vanad mersud kokku viidud, milliste tahma ja muud filtrid on oma eluaja lõpetanud. See diislipõlemisehais mis kohati lehvib on ikka valus. Tundus, et pool kütusest koosnebki väävlist J Eriti oli see tunda sadamates.

Kuigi üritus oli mõeldud rohkem nädalaseks rannas lebotamiseks sai ka käidud tripil Senegalis Fathala pargis. 100 EUR per inimene, söögi ja joogiga, koos Arch Toursiga. Väga normaalne firma, giid võimles ikka mehe eest sadamates, et grupp õigele praamile saaks ja muidu ka oli väga OK suhtumine. Senegalist tagasi saamisega probleeme polnud kuid seda ei julge lubada kui omal käel Senegalis käia.

Päeva lõpuks väga mõnus vahelduva kliimaga koht, kord kerge pilv, kord puhas päike. Õhtuks tõmbab kraadi nii 25 peale ja jälle hea väljas ilma higistamata olla. Ega seal riigis suurt ringi vaadata polegi kuid hilissügis-talviseks lühikeseks rannapuhkuseks on Gambia igati OK koht.

P.S. Pistikutega ongi täpselt nii nagu Teet1 eelnevalt kirjeldas