Viimased kommentaarid
Sai käidud paar ndl-t tagasi. Kuna lastega minek, siis oli mõistlik võtta lennujaama juurde hotell, puhata rahulikult välja enne kui rendikaga kihutama minna, sest autorendid pannakse kell 24.00 kinni. Valik oli Airport Hotel Bergamo. Vastuvõtt ööpäevaringne, korralik hommikusöök, ja tasuta transfeer hommikul lennujaama. Võtsin rahulikult auto (Sixt ja eelnevalt bronnitud) ja perele hotelli järele. Ahjaa, takso lennujaamast hotelli 20EUR.
Proovi, äkki Trustpilotisse kirjutamine aitab. Meil läks küll suhtlus kiiremaks kui oli MyTripga jama majas oli. Olen sellest siin enne kirjutanud, seega ei viitsi kordust teha,
Aga oma arvamus vahendajate koha pealt on see, et nii palju kui maksad nii palju ka saad. Pole küll "hardcore" lendaja nagu mõned siin :-), kuid pärast seda pulli ostan põhimõtteliselt lennupiletid otse lennufirmalt (loe;maksan rohkem). Aga pärast on endal "puhtam ja kuivem" tunne, sest pärast võivad igasugused telefoniseansid ja muutmised minna palju kallimaks. Lisaks veel närvikulu.
Lebotamiseks lisaks Koh Changile juurde Koh Mak ja Koh Kood saared. Väga mõnusad ja rahulikud kohad. Koh Mak Resorti rand on minu lemmik nendest randadest Tais kus käidud ja neid kohti on.  Saarte vahel väga mugav kiirpaatide ühendus. Kes rahu ja vaikust soovib, soovitan.
P.S. Koh Makil liiklus praktiliselt puudub ja sai oma 15a tütrele rollerisõit selgeks õpetada mille üle oldi väga õnnelik. 

Lihtsalt enda näitel pakuks Sao Tome-Principe. Tundub olevat soe koht. Otse lennuühendus Lissabonist TAP-ga. Saab ühendada Lissaboni linntripiga. Sai meeltesegaduses 2020 veebruarisse bronnitud, seega minek. Lastel sai Taist kopp ette (valus mõelda, et minul oli samas vanuses Soome suurim unistus :-) )

Iseenesest on Eesti liitunud 1926 Pariisi konventsiooniga, kui sakslased sellele viitavad, võiks ju see ka eestlastele pädeda, aga ega seda juriidikat tea.Kevadlillele: Tundub, et märksõnaks on Smartlynx

Phuketi lennu kohta ei oska kommentaarida, aga eile tulime Bangkokist läbi Moskva. Lend Moskvasse väljus ca tund hiljem ja kestis 10,5h planeeritud 10h asemel. Lendab üle Hiina ja Mongoolia (äkki see ongi õige lennukoridor, ei tea) mitte üle Pakistani. Kuna Moskvas oli lendude vahe 3h jõuab ilusasti Tallinna lennule kuid arvestama peaks mäsuga Seremetjevo turvakontrollis. See on ikka korralik pardakk kuigi Aerofloti inimesed aitamas.
P.S. Pagasi peaks loodetavasti täna ka kätte saama :-)

Super video! Mõned tuttavad kohad tulid ette. Tervitused Koh Koodilt.

Parem ikka kui mitte kedagi, aga kuna vahetus on Tallinnas, läheb sujuvalt 1 päev kaotsi kuid positiivne uudis enivei. Loodab, et siin konnatiigis hakkab ka lõpuks jää liikuma.

Tjärega Gambiasse? Ise käidud ja rahul

Käidud, nähtud ja seda koos Tjärega nädalake novembri lõpus.

Alustuseks, et rahakurss on 1:55, et paremini aru saada mis midagi maksab. Mõistlik vahetada hotellis. Sai ka lennujaamas sama kursiga, aga hotellis on „puhtam ja kuivem“ tunne.

Hotell oli Djembe Balafon, väga hää hotell, suured toad ca 65-70 m2, korralik rõdu, teisel korrusel kõrged laed, seega isegi konditsioneeri polnudki väga vaja kasutada.  

Õllesõpradele: õlu poes 37, kohalikus restoranis ca 50 ja hotelli rannabaaris 70. Tubakas väga odav Camel Lights ca 75-80. Õhtusöök kahele tänavarestoranis koos mõne õllega ca 1000 kanti. Lend ise Helsingist ca 7 h Thomas Cookiga ja mugav. Jalaruumi küll ja veel, ka 194 cm-le.

Takso lennujaamast hotelli 800, seda miski elu vana mersuga, aga sinna ongi kõik vanad mersud kokku viidud, milliste tahma ja muud filtrid on oma eluaja lõpetanud. See diislipõlemisehais mis kohati lehvib on ikka valus. Tundus, et pool kütusest koosnebki väävlist J Eriti oli see tunda sadamates.

Kuigi üritus oli mõeldud rohkem nädalaseks rannas lebotamiseks sai ka käidud tripil Senegalis Fathala pargis. 100 EUR per inimene, söögi ja joogiga, koos Arch Toursiga. Väga normaalne firma, giid võimles ikka mehe eest sadamates, et grupp õigele praamile saaks ja muidu ka oli väga OK suhtumine. Senegalist tagasi saamisega probleeme polnud kuid seda ei julge lubada kui omal käel Senegalis käia.

Päeva lõpuks väga mõnus vahelduva kliimaga koht, kord kerge pilv, kord puhas päike. Õhtuks tõmbab kraadi nii 25 peale ja jälle hea väljas ilma higistamata olla. Ega seal riigis suurt ringi vaadata polegi kuid hilissügis-talviseks lühikeseks rannapuhkuseks on Gambia igati OK koht.

P.S. Pistikutega ongi täpselt nii nagu Teet1 eelnevalt kirjeldas

1. Käidud siis koos lastega veebruar Tai, Phuket-Koh Samui, juuni Eurotrip autoga Poola-Tsehhi-Austria-Saksa-Taani-Rootsi, oktoobri lõpp Dublin koos Giant's causeway külastusega ja aasta lõppeks novembri lõpus ilma lasteta (kool!) ja Tjärega Gambias nädalake päikesevanne :-). Omapäraseim kogemus oli kui sai hommikul vara autoga süüdimatult Salzburgi raekojaplatsil liigeldes otsida parkimiskohta :-). Kohalikud vaatasid küll veidi imelikult ja kui taksojuhilt küsisin kuhu parkida pidi see pikali kukkuma, kuda ma siia üldse autoga sain. Õnneks trahvist pääsesin.
2. Pole enam viitsinud pikki plaane teha (tundub, et viimase hetke pakkumised on suht mõistlikuks läinud)  kuid veebruari koolivaheaja Tai (Koh Chang-Koh Mak-Koh Kood) on olemas.
3. Soodukatest sai Ryaniga Dublinis käidud 100EUR koos Priorityga per nase edasi-tagasi.
P.S. Ootaks, et Qatar AW oma lubadused ka lunastaks.

Ilusat reisiaastat 2019 kõigile!
Karl Vainoga 1000% nõus. Sai isegi täpselt nii toimitud. Koht ei ei ole see kuhu lendavad 10+ liinilendu päevas, et saaks erroreid elimineerida.
Aga lihtsalt kogemuseks, et tagasi lennule Helsingist Tallinna ikkagi ei jõudnud. Banjulis polnud lennukikütust :-). Seega pidime tankima Cran Canarial. Lõppeks olid abiks Finnairi "flex" pilet ja kindlustus.
P.S. Kõige suurem kulu on Vanta lennujaamas viibimine :-)

Kuivem ja puhtam tunne oleks minna 6.00 Finnairi lennuga otse Vantaa lennujaama ja jääks igasugune kabetamine ära. Muidugi ei oska hetkel öelda mis kursiga need piletid saadaval on (ise sai ca 3 kuud ette ostetud).

Tuli mullegi paar aastat tagasi peale Taist naasmist teavitus SEB-ist  et teie kuldkaart on internetiostude jaoks suletud ja vist ka raha väljavõtta poleks Eestis saanud. Eestis poes maksta oleks saanud. Väideti, et see olevat VISA poole ettevaatusabinõu. Tais küll ei maksnud vististi kordagi kaardiga, aga lennujaamad ja lennukis küll. Õnneks ei pandud kinni Tais kohapeal olles.

Ise sai novembrikaamose (eelmise aasta november oli ikka õudus kuubis) vastu võetud väike rohi, Tjäreborgi pakett Helsingist Gambiasse. Lend enam-vähem sama pikk mis Kanaaridele.
Samuti olid lennuajad väga mõistlikud. Hetkel on ka vist miskit sorti viimase hetke pakkumisi. Tuleb põnev avastamine.

Olen samuti olnud hädas mytrip'iga. Meil juhtus nii, et lennupileteid ostes sai ees ja perekonnanimed valesti sisestatud ehk perenimi sai märgitud eesnimeks ja vastupidi. Väidetavalt. Piletid sai ostetud pikalt ette. Mingi aeg lennuajad muutusid ning siis tuligi välja meie väidetav eksimus. Saatsin asja parandamiseks e-maile, helistasin korduvalt mytrip'i klienditeenindusse. Korduvalt. Suhtlesin nii eesti kui soome Finnairi esindusega, kes väitsid, et nemad ei saa midagi teha. Googeldasin ning leidsin ülemaailmselt palju saatusekaaslasi, kes samuti hädas sellega et nimed on vastupidi sisestatud. Mytrip'i klienditeenindus kuulas mind alati sõbralikult ära ja lubas kohe asja korda teha. Alati lubati ka ise tagasi helistada aga seda nad ei teinud kunagi. Ja see kestis mitmeid kuid! Lõpuks avastasin sellise lehe nagu trustpilot.com. Seal sai oma broneeringunumbriga nö kaebuse kirja panna. Kohe kui sinna oma info sisestasin hakkasid asjad liikuma. Kahe päeva jooksul olid mul uued lennupiletid olemas AGA me maksime 4 inimese piletite pealt 130 eurot juurde (lisaks veel klienditeenindusele helistamise kulud, mis kord suunasid Kreekasse, siis USAsse siis kuskile Aasiasse) NING kui lennule jõudsime oli lend täpselt 4 inimese arvelt ülebookitud. Kokkusattumus? Ei tea aga mitte kunagi enam mytrip'i ei kasuta ning ei soovita seda teha ka teistel.

Kahjuks ei piisa Bangkokis vaid terminali vahetusest vaid vaja vahetada ka lennujaama. Kohalikud lennud väljuvad Don Muengi lennuväljalt. Sinna jõudmiseks on palju erinevaid mooduseid mida siin Tripis on kirjeldatud korduvalt

MyTrip.com, hoidke palun eemale. Klienditeeninduse tase alla 0-i. Juhtus, et broneerimisel läksid perekonna ja eesnimed vahetusse (oma viga ja kedagi teist ei süüdista) ja pärast seda algas õudus kuubis. Olin nõus vahetuse eest raha maksma, aga siis algas eriline koomuski. Kümneid e-maile ja kümneid kõnesid kuskil Kreekas asuva kõnekeskusega. Lubatakse, aga midagi ei tehta. Saatke muutmise arve, aga ei. See saaga kestis ca 4-5 kuud. Lõpuks saime asja korda, aga see närvikulu ja teadmatus ajas ikka korralikult pöördesse.

Soodukate ootamise juures tuleks ka arvestada seda kütuse hinnad on pidevas tõusus ja enam ei saa kindlasti selliseid hindu nagu aasta-paar tagasi. Eks midagi ikka tuleb kuid teisest küljest hävid jälle hotelli hindadega. Nokk kinni saba lahti.

AoNangi rand on ise paras p.... Aga paadiga 5-10 mintsa Railayle ja voilaa kena rand nagu omast käest võtta. Ise olime perega esimesed 3 päeva sellises kohas nagu Green View Village Resort ja ülla-ülla päris ilus oli arvestades seda, et kogu reis sai üles ehitatud põhimõttele, et hotellid lähevad järjest paremaks. Peretuba oli miski 70-80 EUR, kaks vannituba, rõdu ja hommikusöök. Samuti tasuta mereäärde transport.

Novembris ise Tjäreborgiga Gambiasse. Otselend Helsingist miski 7,5 h ja sooja kui palju. Hotellid tundusid ka asjalikud. Ega lähemal vist novembris sooja väga ei saa. Jebiktuse jätaks välja.