Viimased kommentaarid

Jaanuri lõpp üksinda väike Krabi tripp TUI viimase hetke pakkumisega. Ei miskit erilist vaid efektiivne psoriaasi ravi.

Veebruari lõpp-märtsi algus koos perega: Lissabon ja sealt edasi nädal Sao Tome ja Principel (olen sellest ka siin eelnevalt põgusalt kirjutanud). Seda oli plaanitud juba 10 kuud ette ja tagasi saime nädal enne kui maailm lukku läks. Totaalne vedamine. Niigi käis sealt Euroopasse 3 lendu nädalas.

Õnneks oli eelnevalt perega kokku lepitud, et teeme selle Sao Tome ära ja alles, siis hakkame uusi asju broneerima ja oligi haruldane seis, et polnud ühtegi lennupiletit ega hotellibronni. Esmakordne situatsioon viimase 8-9 aasta jooksul.

Juuli keskel nädalake Põhja-Soome ja Nordkapp koos pere ja koeraga. Jällegi läks õnneks, Norra tehti 3 päeva enne lahti. Sealt ka suurim elamus kui Nordkapis, Skarsvagis, kell 24.00 sai päikest võtta ja järves ujumas käia. Päris sürr kogemus!

Hetkel plaane pole ja ei tule enne kui see suur segadus on klaarunud, sest reisimine on minu jaoks peaasjalikult puhkamine. Kuid puhkus ilma vabaduseta OLLA, pole ikka see kuid eks varsti reisime jälle!

Ten points läheb "tip"-le. Olen isegi juurelnud selle üle, et kuidas saab võrrelda riikide 100 000 numbreid kui keegi ei arvesta palju teste tehakse. Selline võltsvagadus on täpselt see kui võrrelda sardelli ühe paljunemiseks vajaliku organiga.

Tundub, et Norra ka nüüd eestlastele karantiinivaba. https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/travel-advice-COVID19/

Saab ka, siis autoga põhjas ära käia :-). Minek 18.07

Poola teede teemast küll veits mööda kuid jätkates eelnevat :-)

Kes ommukul Talnast Euroopa poole liiklema läheb, siis lõunaks sobiks ideaalselt selline koht

https://www.google.com/maps/place/Upene/@56.5926973,24.1956893,386m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x46e8d17fbc6736bd:0xaf69ce6945d90d67!8m2!3d56.5925343!4d24.197318

Üle eelmisel aastal täiesti lambist leitud ülihubane söögikoht mõisapargis. Hinnad suht mõistlikud. Kabanossi vaba koht :-). Valmiermuiza õlu (minu lemmik) saadaval. Loodan väga, et nad pole pidanud ennast kokku pakkima.

Koh Makil, Koh Mak Resort. Sellise tripi kohta on siin tripis palju kirjutatud. Loe rahulikult eelnevad kommid läbi ja saad valgustatud. Olen isegi vähe pikemalt kirjutanud. Ilusat reisi

Väike hotellisoovitus Ao Nangis kuna ise hetkel siin ja hotelliga nii krdi rahul, et anna olla. Addjitresort Aonang, Mõnus perehotell, mitte "koolhoos" ja mis peamine, vaid aastakese tegutsenud, seega puhas ja värske. Pole sellist külalislahkust veel kohanud, äkki lihtsalt peatunud valedes hotellides. Wifi väga hea, et isegi üle VPN-i saab Telia TV-d HD-s vaadata. Mõnus baas kustkohast teha väljasõite, sest nagu Karl eelnevalt mainis ega see Ao Nangi rand suurem asi tõesti pole.

Isegi seal käidud ja vaatasin ning  itsitasin, et millise punkti, kas b või d alusel meiesugusid riiki lastakse, aga kui baltic rahvad saavad erikohtlemise siis on "bro". :-). Ainuke küsimus kas see kehtib ka, siis kui maadpidi, nt. Senegali safarilt tagasi laekuda.

Ise kasutasime talvel transferiks https://iamkohchang.com/, seal muidu ka palju vajalikku infot.

Soovitaks kindlasti paar-kolm päeva Koh Makil olla, kui ajaga välja mängib. Tõeline rahuoaas imeilusate randadega. Kui hotell Makil siis kindlasti Koh Mak Resort. Imeilus loojang ja parim rand.

... paari tunniga Domodedovost, Seremetjevosse? Tundub nagu "mission impossible".

Isegi käidud. Tegelikult ongi see sama väike riigike, mispärast Eesti pass on nõrgem kui Läti ja Leedu oma. VM võiks oma p....t veidi liigutada, et eestlased ei peaks ennast väikse valge ahvina tundma. Iseenesest väikese rannapuhkuse sihtkohana täiesti arvestatav koht.

Mina olen soovitanud mõnele võtta lahti flightradar24 ja vaadata reaalajas palju on tegelikult lennukeid korraga õhus ning siis edasi mõelda palju me kuuleme, et miskit fataalset on juhtunud.

Ei saa sõnumeid vaadata. "Täiesti tuksis" kiri ees

Esimene mis guuglist 5 sekundiga tuli https://www.phantiptravel.com/transfers/surat-thani-airport-to-koh-samui/Rohkem ei viitsinud vaadata. Tagasi transfer oleks ka mõistlik enne ära tellida, meil endal oli väike tõrge kuna olime laisad kuid seegi laabus poole tunniga. Tais pole küll probleemi, et sa jääksid punkist A punkti B minemata.Mida enam ette mõelda seda odavam tuleb,

Kõige mõistllikum on lennata Surat Thanisse. Edasi-tagasi ca 30-60 EUR/in. 800km bussis oleks vähemalt minu jaoks sulaselge ajaraisk kui sellise hinnaga saab 1h15 min lennata. Sealt edasi juba transferiga

Tranfer sai siit võetud, https://iamkohchang.com kõik toimis nagu kellavärk.Seal muidu ka muud vajalikku infot.

Koh Changile saab sujuvalt juurde pookida Koh Maki ja Koh Koodi. Koh Maki Ao Soun Yai Beach üks ilusamaid randu kus Tais sattunud, praktiliselt inimtühi paradiisirand. Kohe kõrval ka Koh Kham oma kummitushotelli ja imelise rannaga. Makil hää lihtne rolleriga (pole mägine), kuigi ega seal muud peale randade pole. Koh Koodil ka imelised rannad  kuid seal veidi rohkem loodust ja mäge. 2 nädalat oli OK võib olla ka oleks 1 kuu.

Sai käidud paar ndl-t tagasi. Kuna lastega minek, siis oli mõistlik võtta lennujaama juurde hotell, puhata rahulikult välja enne kui rendikaga kihutama minna, sest autorendid pannakse kell 24.00 kinni. Valik oli Airport Hotel Bergamo. Vastuvõtt ööpäevaringne, korralik hommikusöök, ja tasuta transfeer hommikul lennujaama. Võtsin rahulikult auto (Sixt ja eelnevalt bronnitud) ja perele hotelli järele. Ahjaa, takso lennujaamast hotelli 20EUR.

Proovi, äkki Trustpilotisse kirjutamine aitab. Meil läks küll suhtlus kiiremaks kui oli MyTripga jama majas oli. Olen sellest siin enne kirjutanud, seega ei viitsi kordust teha, Aga oma arvamus vahendajate koha pealt on see, et nii palju kui maksad nii palju ka saad. Pole küll "hardcore" lendaja nagu mõned siin :-), kuid pärast seda pulli ostan põhimõtteliselt lennupiletid otse lennufirmalt (loe;maksan rohkem). Aga pärast on endal "puhtam ja kuivem" tunne, sest pärast võivad igasugused telefoniseansid ja muutmised minna palju kallimaks. Lisaks veel närvikulu.

Lebotamiseks lisaks Koh Changile juurde Koh Mak ja Koh Kood saared. Väga mõnusad ja rahulikud kohad. Koh Mak Resorti rand on minu lemmik nendest randadest Tais kus käidud ja neid kohti on.  Saarte vahel väga mugav kiirpaatide ühendus. Kes rahu ja vaikust soovib, soovitan.P.S. Koh Makil liiklus praktiliselt puudub ja sai oma 15a tütrele rollerisõit selgeks õpetada mille üle oldi väga õnnelik. 

Lihtsalt enda näitel pakuks Sao Tome-Principe. Tundub olevat soe koht. Otse lennuühendus Lissabonist TAP-ga. Saab ühendada Lissaboni linntripiga. Sai meeltesegaduses 2020 veebruarisse bronnitud, seega minek. Lastel sai Taist kopp ette (valus mõelda, et minul oli samas vanuses Soome suurim unistus :-) )