Mehhiko kaotas kõik reisipiirangud
veigo
veigo
13. jaan 2022 05:29

Mehhiko on pandeemia ajal olnud üks kõige piirangutevabam sihtkoht terves maailmas: turistidelt ei nõuta vaktsineerimistõendit ega negatiivset PCR testi, puudub karantiin. Seni oli ainsaks sisenemisnõudeks tervisevormi (Vuela Seguro) täitmine. Alates 1. jaanuarist 2022 otsustasid Mehhiko võimud ka sellest loobuda. Seega on Mehhikosse reisimine taastunud samasugusena, nagu see oli 2019. aastal – ilma igasuguste täiendavate nõuete ja piiranguteta.

Mehhiko asetervishoiuminister Hugo López-Gatell põhjendas tervisevormi nõudest loobumist sellega, et sellel puudus teaduslikult põhjendatud kasutegur ning ainsaks tulemuseks oli ajakulu transpordisüsteemides.

Ka IATA Timatic kinnitab piirangute puudumist

Eelnev ei tähenda, et reisimine Mehhiko sees oleks täiesti piirangutevaba

Kuigi sisenemine Mehhikosse on piirangutevaba, võib seal siseriiklikult esineda täiendavaid meetmeid. Mehhiko on ohuhinnangu põhjal jaotatud neljaks erinevaks tasandiks, lisaks on osariikidel õigus kehtestada erinevaid piiranguid. Hetkel on piirangud küllaltki leebed, kuid mõned osariigid on otsustanud täiendavate meetmete kasuks. Näiteks Tlaxcalas (Mexico City kõrval) nõutakse vaktsineerimistõendit hotellidesse ja supermarketitesse sisenemiseks. Jaliscos, kus asub populaarne Puerto Vallarta kuurortpiirkond, nõutakse baaridesse, klubidesse, kontserditele ja muudele suurematele üritustele minekul kas vaktsineerimistõendit või negatiivset PCR testi.

Piirangud puuduvad ka El Salvadoris

Mehhiko pole siiski päris esimene riik, kus kõik sisenemispiirangud kaotati. Sama tehti 2021. aasta novembris El Salvadoris.

Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased