Mmuseumm – ebatavaliste asjade muuseum New Yorgis

2012. aastal töötas kunstnik, kuraator ja visuaalajakirjanik Alex Kalman koos kahe sõbraga üsnagi ebatavalise projekti kallal. Nende eesmärk oli kujundada New Yorgis Manhattanil asuvast endisest kaubaliftišahtist midagi kaasaegse inimajaloo muuseumi taolist või nagu nad ise ütlevad, muuseum maailmast, kus me elame. Tulemusena sündis Mmuseumm, kus on eksponeeritud reaalelust pärit, kuid veidi ebatavalised asjad.

 

 

Museummis on väljas nii püsiekspositsioon, kui asjad, mida hooajati vahelduvad. Püsiekspositsiooni kuulub näiteks king, millega George W Bushi Iraagis visati. Ekspositsioonis on olnud näiteks kollektsioon Delhi sääskedest, mis löödi maha, kui nad olid parajasti ametis vereimemisega, hambapastatuubid kõikjalt maailmas, Põhja-Korea igapäevaasjad, Saudi Araabias kõlblusetuks tunnistatud vannimänguasjad, erinevaid Donald Trumpi nimega kaupu, Iraani kiirtoidu pakendeid, mis imiteerivad Ameerika omi ja palju muud huvitavat.

 

 

Näib, et muuseumisse saadetakse omapäraseid asju kõikjalt maailmast. Näiteks saatis üks Massachusettsi kirurg muuseumile kollektsiooni esemetest, mida ta on operatsioonide käigus inimeste seest leidnud. Nende hulgas leidub õngekonkse, naelu, püksilukke ja roostetanud ketitükke. Kuidagi on sinna sattunud ka Kaunasest pärit keeduspiraal.

 

Kollektsioon naise torso kujulistest lõhnaõlipudelitest alates 1930-ndatest.

 

Praegusesse väljapanekusse kuuluvad näiteks ISIS-e raha, aasta 2015 küpsetistel, Donald Trumpiga seotud kaubad, pimedatele valmistatud asjad ja... mittemidagi.

 

Aasta 2015 küpsetistel

 

Kuna Mmuseumm pole kõige suurem (pikkus ja laius jäävad alla 2 m), mahub sinna korraga kuni 3 inimest. Mmuseumm on lahti laupäeviti ja pühapäeviti keskpäevast kuni kella 6 õhtul ja tavaliselt on seal paras järjekord.

 

 

Mmuseummi külastamine on tasuta, kuid külastajatelt oodatakse 5 dollari suurust toetust.

 

 

Lisainfot leiab Mmuseummi kodulehel, vaata kindlasti ka albumit ebatavalistest asjadest Mmuseummi Instagramis.