Mosambiigis avatakse 3D-prinditud luksuskuurort

Mosambiigis Bazaruto arhipelaagi kuuluval Benguerra saarel on plaan 2020. aasta suvel luksuskuurort, mis peaks olema maailma esimene 3D printerist tulnud kuurort. Printimiseks kasutatakse liiva ja merevett.

12 bungalow’ga Kisawa Sanctuary resordis peaks tegemist jätkuma rohkemaks, kui ühe puhkuse ajal teha jõuab. Iga maja juurde (1-, 2- ja 3 toalised) juurde kuulub väliköök ja massaažituba. Liivadüünide vahel saab ratsustada, meres sukelduda või võtta traditsiooniline dhow-kruiis.

Kuurortis asub veespordikeskus, jõusaal, raamatukogu, Hiina meditsiinile ja ajurveeda spetsialiseerunud spaa ning paviljonid joogaks ja meditatsiooniks. Hulk restorane, baare ja kaks klubi loomulikult ka. Kes soovib, saab palgata erakoka.

Kokkuvõttes peaks tulemuseks olema säästliku arhitektuuri ja luksuse kombinatsioon. Saarele lähim on Vilankulose lennujaama, kust edasi toimetatakse kas kopteri või paadiga. Tõsi, kõik see veidi ka maksab. Bungalow hinnad algavad 5500 dollarist (5100€) öö. Hinna sees on hommikusöök.

Muidu Bazaruto rahvusparki kõrgete liivadüünide ja erksinise veega jätab unustamatud mälestused ja sinna pääseb kohalike päevatuuridega normaalse hinnaga. Soovitan soojalt.