Müncheni lennujaamas saab surfata!

Müncheni lennujaam kuulub kindlasti Euroopa kõige mõnusamate lennujaamade hulka. Augustis pakub see aga reisijatele veel midagi, mida lennujaamadega üldiselt seostama ei kiputa – nimelt saab Müncheni lennujaamas 30. juulist kuni 24. augustini surfata. Sel perioodil on Müncheni lennujaamas 1. ja 2. terminali vahel avatud tükike Havaid nimega Surf and Style. Surfamine pole Münchenis siiski uudne ettevõtmine – selleaastane surfibassein tegutseb Müncheni lennujaamas juba neljandat korda.

Foto: bavaria.by

Surfilaine tekitavad 200 m² suuruses basseinis pumbad. Laine laiuseks on 10 meetrit, kõrgus ulatub 1,5 meetrini. Surfibassein on avatud kõigile soovijatele kella 15:00 kuni 18:15, võimaldades kuni 10 inimese suurusel grupil surfata korraga 45 minutit. Lastele on minimaalne vanus surfamiseks 8 eluaastat. Nõutav on eelregistreerimine, mida saab teha lennujaama saksakeelsel lehel. Surfamine on kõigile tasuta, ka kogu vajamineva varustuse saab kohapeal tasuta laenutada.

Foto: citiwave.de

Müncheni lennujaamas on surfama oodatud ka algajad. Algajatele on mõeldud kell 3 ja kell 6 pärastlõunal algavad 45-minutised sessioonid, kus surfinippe õpetavad professionaalsed surfiinstruktorid. Hommikuti toimuvad sealsamas lastele 3-päevased surfilaagrid. 9. ja 10. augustil toimuvad basseinis Euroopa meistrivõistlused sisesurfis, mille auhinnafond on 10.000 eurot.

Foto: cool-places.net

Surfibasseini äärde on oodatud pealtvaatajad, kellele on loodud kunstrand koos palmide, istekohtade ja kokteilibaariga. Surfajate sõidukunsti mahub vaatama kokku 500 pealtvaatajat. Lisaks surfamisele on Müncheni lennujaamas võimalik minna lennujaama tutvustavale tuurile või jälgida lennukeid vaateterrasilt. World Airport Awards 2014 hindasid reisijad Müncheni lennujaama Singapur Changi ja Seoul Incheoni järel maailma kolmandaks ja ühtlasi Euroopa parimaks lennujaamaks.

Foto: cool-places.net