Musta mere kuurortites on ohutusnõutest ükskõik

Kuna reisimine välismaale on Ukrainas piiratud ja Venemaal vähemalt augustini võimatu, siis võtavad kümned tuhanded inimesed puhkusest viimast Musta mere ääres. Hoolimata koroonaviirusest ei näe Odessas ega Sotšis peaaegu mitte kedagi maski kandmas või randades teiste inimestega distantsi hoidmas.


Odessa rand 4. juulil

Kuna välismaal puhkamise variante napib, siis on Musta mere äärsed kuurortid tavalisest veelgi rahvarohkemad. Paljud hotellid on täielikult välja müüdud ja hinnad seda peegeldavad. Näiteks Sotšis on nõudluse kasv hotellihinnad 50% võrra ülesse viinud. Broneeringunumbrid on kõrged kuni novembrini välja. Majutuskohtade omanikele on selline olukord muidugi vägagi meeltmööda.


Odessa rand 4. juulil

Musta mere ääres toimuv on üsna teravas kontrastis Euroopaga. Näiteks Hispaanias Baleaaridel ja Kataloonias muudeti avalikes kohtades (v.a. randades) maskikandmine kohustuslikuks. EuroNewsi avaldatud piltidel näeb, et Musta mere randades on inimesed tihedalt koos ja puhatakse nagu tavaliselt, hoolimata sellest, et nii Ukrainas kui Venemaal ei näita koroonaviirus taandumise märke.

Kui see kaasa ei too suurt puhangut, näitab see antud viiruse kohta nii mõndagi ;)