New Yorgi uusim vaatamisväärsus – lõputa trepp

New Yorgis Manhattani lääneosas, piirkonnas, kus algab Midtown, on 11 hektaril käimas USA ajaloo suurim kinnisvaraarendusprojekt – Hudson Yards. Kui see 2024. aastal valmib, saab seal olema 16 pilvelõhkujat, suur kaubanduskeskus, hulk restorane, umbes 5000 korterit, luksushotell ja isegi kool. Kommertspindade ja eluruumide kõrval saab Hudson Yardis olema ka rohkesti avalikku ruumi. Selle keskuseks saab 2019. aasta märtsis avatud Vessel (anum, nõu), mis kujutab endast spiraalset lõputa treppide süsteemi.

Vesseli idee pärineb Londoni disainistuudiost Heatherwick Studio, kus ammutati inspiratsiooni Indias Rajastanis asuvast Chand Baori treppkaevust. Vessel koosneb 154 trepikäigust, millel on kokku pea 2500 trepiastet. Mööda treppe ronides avanevad vaated New Yorgile eri kõrgustest ja erinevate nurkade alt.

Vesseli ehitamine läks maksma 200 miljonit dollarit (177 miljonit eurot). Hinda kergitas muuhulgas see, et terasest trepid valmisid Põhja-Itaalias, mis toimetati New Yorki 16 laevaga.


Ehitamine

Vesseli külastamiseks on vajalik pilet, mis võimaldab siseneda ettemääratud kellaajal. Saadaval on ka tasuta piletid, mida on võimalik internetis broneerida kuni kaks nädalat ette. Pileteid on võimalik osta ka samal päeval kohapeal. Vessel on avatud 10:00 – 21:00. Transpordijuhised leiab siit.


Veidi pikk video, kuid pildi saab ette

Fotod: Hudson Yards