Norwegian lõpetab kauglennud Stockholmist ja Kopenhaagenist

Odavlennufirma Norwegian, mille finantsolukord jõudis tänu liigkiirele laienemisele kriitilisse faasi, on tähelepanu kasvult suunanud kasumlikkuse kasvatamisse. Kõigepealt tehti suuri kärpeid USA sihtpunktide osas, nüüd on otsustatud, et Skandinaavia pole piisavalt suur, et kasumlikult opereerida kauglende kõigist kolmest Skandinaavia pealinnast. Seetõttu lõpetatakse suvise lennuplaani jõustumisel alates 29. märtsist 2020 Stockholmist ja Kopenhaagenist kõik kauglennud nii Taisse kui USA-sse. Kauglennud Oslost USA-sse toimivad vanaviisi, kuid 2020. aasta suveks peatatakse lennud Oslost Bangkokki. Otsus Oslo-Bangkok ja Oslo-Krabi liinide jätkamise kohta 2020/2021 talvel langetatakse hiljem.

Norwegiani otsust kauglendude strateegia ümber vaadata mõjutasid lisaks finantsnumbritele ka Boeing 737 MAX lennukite jätkuv lennukeeld ja probleemid Boeing 787 lennukitel kasutatavate Rolls-Royce’i Trent 1000 mootoritega, mis on sundinud hoolduseks maa peale jätma plaanitust suurema arvu kauglendudeks mõeldud B787 lennukeid.

Kuigi lennupakkumisi Taisse jagub, jätab Norwegiani Bangkoki ja Krabi liinide sulgemine meid ühe soodsa võimaluse võrra vaesemaks, seda eriti juhul, kui pikemate reiside puhul on soov osta vaid ühe suuna pilet.

Stockholmi ja Kopenhaageni asemel keskendub Norwegian rohkem kauglendudele Euroopa suurlinnadest nagu London, Pariis ja Rooma, kust avatakse uusi liine ning lisatakse lennusagedusi. Euroopa-siseseid liine kauglendude kärped ei mõjuta, pigem vastupidi. 2020. aasta suvel avatakse Stockholmist ja Kopenhaagenist mitmeid uusi liine Euroopa väiksematesse linnadesse. Muuhulgas alustatakse aprillis mõlemast linnast lende näiteks Palangasse. Helsingist alustatakse mais konkureerimist Finnairiga Albaania pealinna Tiranasse.

Tänu täiendavale finantssüstile on Norwegiani tegevus 2020. aastaks tagatud, kuid positiivset arengut näitavad ka lennufirma viimaste kuude majandustulemused ja lennukite täituvus.

Norwegianile on see õige otsus, arvestades viimast artiklit Pattaya uudistest. Oktoobris oli võrreldes eelmise aastaga hotellide täituvus 80%. Arvestame siia juurde ka selle, et enamus neist on Hiinast ja Indiast pärit turistid. 
Siinkohal nõustun ühe inglise keelse kommentaariga. Tai inimeste ahnus saab karistatud.