Oktoberfest Münchenis jääb jälle ära

Baierimaa võimud teatasid, et maailma suurim rahvapidu Oktoberfest Münchenis jääb teist aastat järjest koroonaviiruse tõttu ära. Selgituseks tuuakse, et suurtes õlletelkides on sisuliselt võimatu järgida ohutusmeetmeid nagu maskikandmine ja inimeste vahel distantsi hoidmine.

Oktoberfest, kuhu sõidetakse tervest maailmast, toob tavaliselt kokku 6 miljonit külastajat. Sel aastal oli festival planeeritud 18. septembrist kuni 3. oktoobrini.

Oktoberfesti ärajäämisel on ka päris olulised majanduslikud tagajärjed. Hinnanguliselt tõi 2019. aasta Oktoberfest sealsesse majandusse 1,23 miljardit eurot.

Eelmisel aastal korraldati umbes 50 Müncheni õlletoas väiksemaid üritusi rangete reeglitega. Loodetakse, et ka sel aastal saab õlleaedades vabas õhus üritusi korraldada.

Müncheni Oktoberfesti asemel võib õllepidu toimuda hoopis Dubais. Sakslased on sellest plaanist kenakesti häiritud ning Oktoberfesti korraldajad on teada andnud, et Oktoberfest toimus ja jääb toimuma Münchenis ning info, nagu koliks festival sel aastal kõrbesse, on eksitav.