Oluline: 1. aprilli uudis on edasi lükatud!

Eriline aeg nõuab erilisi otsuseid.

Arvestades hetkel maailmas möllavat koroonaviirust, otsustas Trip.ee suulise kultuuripärandi komitee pärast konsulteerimist Terviseameti ja juhtivate perearstidega 1. aprilli uudise avaldamist selle nakatumise vältimiseks edasi lükata. Esialgselt on 1. aprilli uudise avaldamise uueks ajaks paika pandud 1. juuli, kuid kõik sõltub ikkagi sellest, missugune olukord sel ajal on. Seni hoitakse uudist Tallinna Külmhoone siseruumides õigel temperatuuril korralikult sügavkülmutatuna. Seega peaks 1. aprilli uudis ka 1. juulil olema täpselt nagu uus.

1. aprilli uudise täiesti avaldamata jätmine ei saa paraku kõne alla tulla, sest uudise lihtsalt äraviskamine poleks selles sisalduva suure raskemetallide koguse tõttu just kuigi keskkonnasõbralik, kõikide nõuete kohaselt utiliseerimine osutuks aga mõttetult kalliks. Keskkond ikka eelkõige!

Otsuse tegemisel sai arvestatud ka Trip.ee kogemust eelmise aasta 1. aprilli uudisega, kui ainsana maailmas sai lugejaid informeeritud, et Saaremaa läheb peagi turistidele lukku. Ajaliselt võis see olla mitte kõige täpsemalt formuleeritud, aga mastaapsete projektidega ju ongi alati nii, et need saavad teoks plaanitust veidi hiljem ja mitte päris nii, nagu alguses planeeritud. Sel aastal tunduski targem sama magnituudiga uudist mitte avaldada, sest selle võimalikud tagajärjed niigi keerulisel ajal võinuks olla veelgi ettearvamatumad. Aitab meile sellest koroonaviiruse jamast juba küll!

Niisiis, liisk on langenud, otsus sündinud ning tagasiteed enam ei ole. 1. aprilli uudise avaldamine Trip.ee-s on edasi lükatud. See ei olnud kerge otsus, aga parem vint veidi üle keerata, kui lubada uudise nakatumist.

Kuhugi protestima pole mõtet minna, meile kirjutada ka mitte, sest enne ussimaarjapäeva me vastata nagunii ei jõua. Kui siiski tundub, et toimuvat tuleb kellegagi jagada, siis Vox Populi Kuku raadios võtab teie arusaamatu sisuga kõnesid kell 15:45 endiselt vastu.

Jääge terveks!

Seda eelmise aasta nalja on muidugi tänases olukorras huvitav lugeda, ei tundugi enam nii naljaks kui eelmine aasta.