Omaani saab nüüd 10 päeva viisavabalt

Omaanis peetakse lubadustest kinni. Kui novembri alguses avalikustati plaan kaotada paljude riikide kodanike suhtes viisanõue, siis nüüd, kuu aega hiljem, ongi asi tehtud. Omaani võimud teatasid, et 103 riigi kodanikud saavad Omaani 10 päevaks siseneda viisavabalt. Nende riikide hulka kuulub ka Eesti.

Lisaks sellele on ära kaotatud negatiivse koroonatesti nõue, kui Omaani saabuda lennukiga (küll aga võib selline nõue olla mõnel sinna lendaval lennufirmal). Testist siiski pääsu pole, sest see tuleb teha saabudes. Kuni testitulemuste selgumiseni tuleb püsida hotellis.

Muud nõuded:

  • Reisijatel peab olema broneering kõrgetasemelisse hotelli või kuurortisse. Seega odavamad majutused ei lähe esialgu arvesse.
  • Reisikindlustus, mis katab ära Covid-19 ravi.
  • Edasi-tagasi lennupilet.
  • Eelnev registreerumine.

Eksursioonid Omaanis on siiski võimalikud, kogu aeg hotellis istuma ei pea, kuid need peavad olema korraldatud kas hotelli või reisibüroo poolt. Seega omal käel riigis ringi vaadata hetkel ei saa.

Saabudes Omaani maad mööda Emiraatidest, peab olema ette näidata koroonatest, mis poleks vanem, kui 3 tundi.

Taustast

Omaani meedia ei varja, et otsus senisest oluliselt rohkem turismile panustada sündis (sarnaselt Kuubale) puhtmajanduslikel kaalutlustel. Enamik juhtivaid reitinguagentuure hindavad Omaani mitmeid pügalaid alla investeerimiskõlbulikkuse taset, mis teeb investoreid ettevaatlikuks ja kasvava võlakoorma refinantseerimise kalliks. Hiljuti vastuvõetud lähiaastate majandusarengu kava näeb ette läbi majanduse diversifitseerimise vähendada sõltuvust naftatuludest. Ja turismil on selles oluline roll.

Kokkuvõtteks

Omaanis oleks eelistatud veel mõnda aega oodata, enne kui turiste taas riiki lubada, aga majanduslik reaalsus on majanduslik reaalsus. Kuigi praegu ei saa Omaanis veel päris vabalt ringi rännata, võib arvata, et esimesel võimalusel seda taas lubatakse. On üsna selge, et turismile pööratakse seal varasemast oluliselt rohke tähelepanu ja tehakse kõik, et turiste rohkem riiki meelitada.