Ootamatu kriis: Lufthansa pardapersonalil napib vormirõivaid
veigo
veigo
23. jaan 2023 07:30

Koroonapandeemia on räsinud lennundust päris mitmel viisil – lennujaamades napib julgestustöötajaid, lennufirmadel pardapersonali ja lennukite hoolduseks vajalike varuosade tarneahelad ei toimi normaalselt. Aga Lufthansal on tellitud lennukite hilinemise kõrval ilmnenud probleemkoht täiesti ootamatus kohas: nende pardapersonalile ei jätku vormiriietust.

Tegemist ei ole ajutise pisiprobleemiga., kirjutab Saksamaa majandusväljaanne WirtschaftsWoche. Vormirõivaste puudus on kimbutanud lennufirmat juba pikemat aega. Puudus on pluusidest, vestidest, jakkidest ja muustki. Seetõttu on Lufthansa salongipersonal kohati sunnitud kasutama juba ilmselgete väsimustunnustega vorme, mis põhjustab kandjatele selget ebamugavustunnet. Probleemi lahendamiseks kasutavad Lufthansa töötajad aktiivselt siseliste, et omavahel vormirõivaid vahetada. Kellegi käest saab sobivas suuruses jaki, kellelegi kulub ära vest.

Lufthansa pressiesindaja kinnitab vormirõivaste puudust. Probleemi põhjuseid tuleb otsida firmadest, kust vorme tellitakse. Koroonapiirangud mõjutasid ka tekstiilitööstuse tarneahelaid ja tootmist, mis on tellimuste täitmise tähtajad varasemast oluliselt pikemaks venitanud.

Lufthansa töötajad seda seletust päris ära ei osta, küsides, et kuidas suutis Lufthansast palju kiiremini kasvanud tütarfirma Eurowings suhteliselt lühikese aja jooksul probleemideta riietada suhteliselt palju töötajaid. Kõlab kui vihje Lufthansa juhtimisprobleemidele.

Lufthansa salongipersonal ei tunne ennast parim enne ületanud rõivastes sugugi hästi, viidates, et see ei jäta reisijatele head muljet ega sobi lennufirma kuvandiga. Aga mainitakse ka, et see mõjutab paratamatult ka teenindust.

Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased