Pakettreisijad pääsevad Tuneesias karantiinist

Tuneesia reisiuudiste jälgimine on omamoodi perverssne meelelahutus. Tegemist on ennast turismiriigina reklaamiva riigiga, kus on turistide jaoks suudetud välja nuputada eriti keerulised sisenemistingimused, mida individuaalreisijal on üsna keeruline läbi hammustada.

Tuneesia turismiametnike otsused meenutavad vägisi palderjani nuusutanud kassi, kellel on raske mingit adekvaatset suunda hoida. Täna on turistidele karantiin nii pikk, homme naapikk jne.

Nüüd on Tuneesias otsustatud, et reisipaketi ostnud turistid pääsevad karantiinist juhul, kui:

  • nad saabuvad reisifirmast ostetud turismipaketiga, mis sisaldab lende kas charter- või regulaarliinil, majutust turistidele mõeldud majutuses ja transfeeri;
  • neil on esitada negatiivne PCR test, mis poleks tehtud varem, kui 72 tundi enne lendu.

Lisaks eeldatakse paketituristi puhul, et ta väljub kuurortist ainult organiseeritud ekskursioonidega. Kella 22:00 kuni 05:00 kehtib riigis üldine liikumiskeeld.

Individuaalreisijatele on Tuneesiasse reisimine teoreetiliselt samuti võimalik juhul, kui tehakse läbi kogu see kadalipp, püsitakse 5 päeva karantiinis või täidetakse mis iganes nõudeid, mis seal sisenemise hetkel kehtima juhtuvad.

Kokkuvõtteks

Tuneesia keskendub sel aastal selgelt pakettreisijatele, kelle ainsaks vajaduseks on päike ja soe merevesi ning keda rahuldab grupiviisiline organiseeritud liikumine. Veidi individuaalsemate huvidega reisija võiks sel aastal sooja leida kusagil mujal, kus turiste ei vaadata puhtalt liikuva rahakotina.

Eesti reisifirmad pakuvad praeguse seisuga reise Tuneesiasse alates 2021. aasta septembrist. Selle aja peale jõuavad reeglid veel korduvalt ja korduvalt muutuda – ja nagu Tuneesias tavaks, seda väga lühidalt ette teatades.

Eelmine aasta oli mingil etapil Tuneesial üks selgemaid süsteeme sisenemiseks. Erinevate mõõdikutega süsteem meenutas mingil määral Euroopa Komisjoni poolt palju hiljem soovituslikuks saanud süsteemi. Loogiliselt ja mõttega tutvudes tundus see väga mõistlik erinevalt meie koroonanumbri süsteemist, mis jälgis vaid ühte näitajat, mille järgi keelati ka täiesti suvalisi lennuliine jne.

Kuna nad olid eelmise aasta kevad-suvel viirusega sama edukad nagu idaeurooplased, siis oli sügiseni elu lõpuks päris hea. Palju senine süsteem väheseid turiste kohale meelitas seda ei tea, aga võimalus reisimiseks oli olemas ja selgelt teavitatud. Ei usu, et turistid sinna meeletult viirust tõid. Pigem hakati seda ohtralt tooma näiteks Prantusmaalt jm välistuneeslaste poolt, kes kodustele viiruse kohale tõid. Aga edasi läksid koos erinevate lainetega ka sisenemistingimused kaosesse.

Hetkel tundub testitud pakettreisijate kontrollitud liikumine isegi mõistlik. Seega ei pääse Prantsusmaa jm passiga tuneeslased kohe vabalt ringi tuiama. Tuneesia passiga välistuneeslased peavad tõenäoliselt samuti isolatsioonis olema. Seega on peamine terviseoht veidi kindlamalt kontrolli all ja samas on antud paketiturismile mingi võimalus. Ega enamik paketikaid ei tahagi oma hotellist kaugele minna.