Pariisi Rue Crémieux tahab instagrammeritest vabaneda

Pariis

Instagrammeritele Pariisi kesklinnas asuv Rue Crémieux meeldib ja seda pole keeruline mõista. Autodevaba pastelsetes toonides majadega tänav Bastille’i kindluse lähedal on täpselt selline, mida sooviks teistegagi jagada. Ja seda jagataksegi. Hetkel leiab Instagrammist märksõna #ruecremieux alt üle 37500 pildi.

Kuid kohalikele on tänava populaarsusest saanud õudusunenägu. Sinna saabuvad ennast üles võtma kõikvõimalikud sotsiaalmeedia tegelased, räpipundid, tantsijad, joogahullud ja moepildistajad, kelle modellid poseerivad igasugustes asendites ja kõikjal, s.h. majade ustel. Kujuta ette, et sa asud parasjagu sööma, kui räpparid asuvad sinu akna taga kahe tunni jooksul videot salvestama.

Kui nädala sees päeval on Rue Crémieux suhtliselt rahulik, tullakse, pildistatakse ja lahkutakse, siis õhtuti ja nädalavahetustel on olukord elanike jaoks muutunud väljakannatamatuks. Seetõttu soovitakse tänava sulgemist väravatega või vähemalt õhtuti ja nädalavahetustel. Kuna Rue Crémieux on avalik tänav, siis on seda keeruline teha.

Seni püüavad Rue Crémieux elanikud vastulööke anda ses samas Instagrammis, kus kontol Club Crémieux avaldatakse pilte ja klippe kodutänavala nähtud kõige neruväärsematest tegelastest. Pole siiski kindel, kas konto täidab oma eesmärki või teeb tänavat veelgi populaarsemaks. Igal juhul on seal nähtav parajalt kentsakas küll. Kohati tekib õigustatud kahtlus, kas inimesed on ikka täie aruga?


Club Crémieux Instagrammi kontol saab aimu, mis tänaval toimub

Rue Crémieux sage nägemine klassikalise Pariisina on parajalt irooniline, sest tegemist pole millegi tüüpilise ja vanaga. 19. sajandi keskel töölistele ehitatud maju hakati tänaval rõõmsamatesse värvima alles aastal 1996.

Veel Pariisist:
Pariisi kitsaim tänav Rue du Chat qui Pêche
Eiffeli torni juurde tuleb Pariisi suurim aed