Phuketile saabuvatele turistidele paigaldatakse jalavõru
veigo
veigo
18. juuni 2021 04:44

Tai Turismiamet on alates märtsist teinud aktiivset teavituskampaaniat Phuketi avamisest vaktsineeritud turistidele alates 1. juulist. Kuigi vahepeal on Tais nakatumiste arv kasvanud, on jätkuvalt kinnitatud, et Phuketi avamine Phuket Sandbox kava nime all on jätkuvalt jõus.

Selgemaks on saanud ka nõuded, mida Phuketile karantiinivabaks reisimiseks täita tuleb. Esialgu oli asi küllalt lihtne. Vaja oli sisenemisluba (COE), vaktsineerimistõendit, tervisekindlustust, PCR testi lennujaamas ja jälgimisäppi Thailand Plus. Alates 8. päevast võis reisida Tai teistesse piirkondadesse.

Järk-järgult hakkas aga nõuete hulk ja absurdsuse tase kasvama. Mujale Taisse ei saa Phuketilt reisida enne 15. päeva, lisandus kohustus ennast uuesti testida 5 päeval ning kohustus majutuda ainult SHA (Thailand Safety and Health Administration) sertifitseeritud hotellis.

Vaata lisaks: Tai Turismiamet avaldas Phuketile reisimise tingimused

Aga nagu kirjutab Bangkok Post, on nõudeid veelgi lisandunud, neist üks absurdsem, kui teine. Kõigepealt, veel üks test. 5 päeva testi asemel tuleb testida ka saabumisele järgneval 6 ja 13 päeval (meenutuseks, testitakse vaktsineeritud reisijaid). Lisaks sellele jälgitakse saabuvate turistide liikumist GPS-i kaudu Mor Chana jälgimisäpi ingliskeelses versioonis.

Mor Chana rakendus nõuab lisaks GPS andmetele veel hulganisti ohtlikke juurdepääsulube, muuhulgas ka kaamerale ja teiste rakenduste andmetele, mis tähendab Tai valitsuse ja rakenduse looja piiramatut ligipääsu telefoni veebiajaloole ja teiste rakenduste logifailidele. Sisuliselt tuleb jälgimisäpile anda juurdepääs oma telefonis leiduvale.

Lisaks sellele paigaldatakse kõikidele turistide asukoha jälgimiseks jalavõru ehk kõik turistid viibivad Phuketis vabakäigu vangina. Phuketist lahkumist enne kohustuslikku 14 päevast viibimist pole samuti mõtet proovida - mandri-Taiga ühendavale teele on võimalike rikkujate tabamiseks paigaldatud Hiinas välja arendatud näotuvastustehnoloogiaga turvakaamerad. Välja on töötamisel karistused neile välismaalastele, keda tabatakse reeglite rikkumiselt. Täiendus 01.07. Jalavõru jääb siiski ära.

Kokkuvõtteks

Phuketile reisimise reeglid on ületanud absurdi piiri ja lõõgastava puhkuse asemel on tegemist pigem avavanglaga, kus sinu iga sammu jälgitakse. Võib tekkida loogiline küsimus, et miks tehakse turistide puudumisel palju majanduslikult palju kannatanud Phuketil turistide elu aina keerulisemaks ja keerulisemaks?

Ilmselt on tegemist täiesti teadliku tegevusega. Nakatumiste arv on Tais endiselt kõrge ja tundub, et Hiina vaktsiinid liiga hästi ei tööta. Ka meditsiinitöötajad soovitavad avamisega viivitada. Samas on Phuketi avamist üle maailma sedavõrd palju reklaamitud, et avamise edasilükkamine oleks korralik PR katastroof ja riiklik häbi. Taidele nii vajalikuks "näo säilitamiseks" tehaksegi nüüd kõik, et turistid Phuketile ei tuleks, aga formaalselt Phuketi avamine siiski toimuks. Muud seletust sellisele absurditeatrile on raske leida.

Inimestest on tehtud terroristid keda peab koguaeg jälgima. See pole mitte kunagi olnud viiruse teema vaid jälgimise ja kontrolli ümber. Rockefeller LockStepis on kõik ilusti kirjas!

0
0

Welcome to the Brave New World :-))

Nõnda sujuvalt vahetamegi oma õiguse privaatsusele ja isiklikele vabadustele peenraha vastu, mugavustsooni ja kompulsiivsete tarbimisharjumuste säilitamise nimel. Covid on selleks ukse kenasti paokile jätnud...

Ja vabaduse all ei pea ma silmas võimalust teha seda, mis pähe tuleb või pläriseda seda, mis sülg suhu toob (selline vabadus tähendab alati võimalust kellegi varvastel talluda), vaid tõeline vabadus seisneb õiguses ja võimaluses keelduda sellest, mis on inimesele eetilises ja moraalses plaanis sügavalt vastumeelne.

5
0

2
0
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased