Phuket avaneb vaktsineeritutele alates 1. juulist

Tai turismisaar Phuket, kus turism sisuliselt ongi kogu majandus, avaldas oma ettepanekud, kuidas saar ilma kohustusliku 14-päevase karantiinita taas välisturistidele avada, juba mõnda aega tagasi. Idee taust oli kokkuvõtvalt selles, et kiirendada saare täiskasvanud elanikkonna vaktsineerimist, et saaks Phuketi avada karantiinivabalt alates 1. oktoobrist 2021.

Kui Phuketi esialgne kava Tai valitsuse toetust ei saanud (võimalik, et vaktsiinide hankimiseks erainitsiatiivi kaasamise tõttu), siis 26. märtsil toetas Tai valitsuse majanduskomitee plaani avada Phuket vaktsineeritud reisijatele kiirendatud korras juba alates 1. juulist. Selle peab veel kinnitama Tai valitsus.

Ilma karantiininõudeta sisenemiseks kehtiks järgmised tingimused:

  • Kinnitus mõlema doosi vaktsiini saamise kohta.
  • PCR test saabudes lennujaamas.
  • Kohustuslik jälgimisäpi Thailand Plus allalaadimine ja aktiveerimine.

Phuketi avamisplaanil on siiski ka üks oluline nüanss. Selleks, et saar avada, peab seal vaktsineeritud olema vähemalt 70% kohalikest elanikest ehk vähemalt 466 587 inimest. Selleks läheb vaja üle 930 000 doosi vaktsiini. Et 1. juulil saaks välisturiste hakata vastu võtma, peaks esimene vaktsineerimisring algama 15. aprillil ja teine 15. mail. Peagi näeme, kas see ka reaalne on.

Phuketi avamise õnnestumisest on huvitatud ka teised Tai turismist sõltuvad piirkonnad nagu Pattaya, Krabi, Koh Samui ja Chiang Mai.

Karantiiniperiood lüheneb 10 päevale

Alates 1. aprillist lüheneb karantiiniperiood Tais seniselt 14 päevalt 10 päevale (11 ööd), teatab Tai Stockholmi saatkond. See kehtib siiski vaid nende riikide kodanikele, kus pole avastatud viiruse uusi tüvesid. Riikide nimekirja pole seni avaldatud.

Lisaks on lubatud karantiinis olles nüüd basseini kasutada ja tellida väljast toitu. Samuti ei nõuta enam Fit to Fly tõendit.

Kokkuvõtteks

Saatanal on kombeks ennast detailidesse peita ja varsti näeme, kuidas Phuketi turistidele avamine praktikas töötab. Võib arvata, et saare avamise taga on paljuski puhas pragmaatika, sest täielikult turismist sõltuval saarel on paljude inimeste sissetulekud kukkunud vaesuspiiri lähedale. Välisturistide suuremat saabumist sellegipoolest enne sügist ilmselt juhtuma ei saa, sest regulaar- ja tšarterlende välisriikidest sinna praegu lihtsalt pole. Küll aga on nüüd loodud eeldused, et sügisel oleks pilt teistsugune.