Phuketis on viimase 30 aasta suurimad üleujutused
veigo
veigo
17. okt 2022 07:53

Laupäeva õhtul alanud ja pühapäeval jätkunud erakordselt tugevad mussoonvihmad on üle ujutanud Tai puhkusesaare Phuketi paljud piirkonnad. Üleujutus oli eriti märgatav Phuketi vanalinna piirkonnas, mida kattis kohati kuni 1 meetri sügavune vesi. Kuigi mussoonvihmadest tingitud tugevad sajud pole Phuketis midagi ebatavalist, ei mäleta kohalikud elanikud, et viimaste aastakümnete jooksul Phuketis sellist uputust oleks olnud.

Üleujutatud piirkondi on rohkemgi, nende seas paljudele tuttav Patong ja Kamala.

Kuigi tsükloni kese on Phuketist nüüd liikunud põhja poole, jätkuvad saarel endiselt äikesevihmad. Phuketi vanalinnas on poed oma kraami uue üleujutuse ootuses kõrgemale kolinud. Vesi on küll alanenud, kuid tänavad on täis muda ja liiva.

Esmaspäeval vihmasajud jätkuvad ning ametnikud soovitavad kõigil, kel pole tungivat vajadust välja minna, püsida kodus. Paljudel teedel on üks sõidusuund suletud, kuna päästetöötajad koristavad vihmadega teedele uhutud sodi. Liiklejad peavad arvestama, et mitmed olulised teed on vee all ja suletud. Liiklust takistavad ka teedele langenud elektripostid, Patongi lähedal likvideeritakse maalihke tõttu teedele uhutud pinnast.

Phuketi lennujaam on avatud, kuid reisijatel soovitatakse lennujaamas olla 3 – 4 tunni enne lennuki väljumist. Kuna liiklus on häiritud, on mõned turistid oma lennust juba maha jäänud.

Ei ole neil lihne aasta ja nüüd selline jama otsa. Kogu see aeg ja vaev mis kulub hilisemale puhastamisele.

0
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased