Prantsusmaa saab olümpiaks uue põlvkonna rongid

Prantsusmaal hakkavad 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängude ajaks tööle järgmise põlvkonna kiirrongid, teatas Prantsusmaa riiklik raudteefirma SNCF. Alstomi poolt toodetavad rongid on 97% ulatuses valmistatud taaskasutatud materjalidest ning on võrreldes praeguste rongidega 20% odavamad ja tunduvalt keskkonnasõbralikumad. Rongid tarbivad 20% vähem energiat, CO2 emissioonid vähenevad 32% ning hoolduskulud 30%. Kokku tellis SNCF Alstomilt 100 uut Avelia Horizon nime kandvat rongi.

Uued kahekorruselised rongid mahutavad 740 reisijat, mida on võrreldes praeguste rongidega 20% võrra rohkem. Rongide modulaarne disain võimaldab rongide sisemust muuta vastavalt vajadusele. Ratastoolidega reisijad saavad rongi siseneda ilma kõrvalise abita.

2019. aasta septembris tegi SNCF ettepaneku Prantsuse-Belgia kiirrongioperaatorile Thalys ja Londonit Europa suurlinnadega ühendavale Eurostarile ühinemisettepaneku, et luua Euroopas arvestatav konkurent odavlennufirmadele. SNCF-l on mõlemas firmas ka märkimisväärne osalus. Hiljuti teatasidki Thalys ja Eurostar, et on Euroopa Komisjonilt saanud ühinemisloa ning kahe rongifirma ühinemine toimub 2021. aastal. SNCF eesmärk on kasvatada nende reisijate hulka, kes tavaliselt kasutavad lennukeid või autosid, pakkudes koos Thalyse ja Eurostariga Euroopas kiireid, kuni 3 tundi vältavaid ühendusi.

Äge promovideo. Eriti muljetavaldav on koht, kus rongile sõidu pealt vaguneid juurde pannakse :)