prox

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
22 meeldimist
3 postitust / 156 kommentaari
53 (8.5%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Lendasin paar aastat tagasi Tallinnast üle Kiievi Bangkokki. Isiklik kogemus kinnitab eelpool mainitud: hind oli soodne, lennuk vana, teenindus kehv ja nõukogulik. Teistele ei soovita, ise pigem enam ei kasuta, aga tagantjärele ülearu ei hädalda ka. Kuu aega tagasi lendasin Kiievist Harkovisse. Polnud häda midagi.

Lendasin 380ga kolm aastat tagasi Hongkongist Londonisse. Firmaks British. Koht oli esimesel korrusel lennuki tagaosas. Sinna olid paigutatud lastega pered, seega muretsesime esmalt, et lärm ei lase magada. Aga polnud hullu midagi. Teine vahetult eelnenud pikk lend (Aucklandist Hongkongi) all ka, seega olime üsna kapsad. Korra öösel üritasin minna trepist teisele korrusele, kuid seal oli võre ees. Eredaim mulje on Londonisse saabumisest varahommikul. Ilm oli jube udune ja vahtisime aknast välja, et millal tuled paistma hakkavad. Korraga puutusid lennukimüraka rattad maad nii, et praktiliselt ei tundnudki ja kapten ütles kõlaritest, et kuna nähtavus on halb, siis maandas lennuki automaatpiloot.

Kõnnid kohale ja vaatad. Mingit tuumafüüsikat pole:) Iga tunni takka vist algas uus sett ja vahepeal saab end soovi korral parema vaatega positsiooni nihverdada.

http://www.u2.com/tour
Seal peab registreeruma, et piletite esmapakkumisest osa saada.
Järelturul müüvad kõik suuremad piletipakkujad. Ticketmaster jne.

Olen kaks korda ostnud arvuti, korra telefoni ja korra nutikella. Olen jäänud ostudega rahule. Arvutile olen Eestis ostnud juurde Eesti sobivva pistikuga toitejuhtme. Muidugi pead ise ka eeltööd tegema, et mida osta tahad. Best Buy kett on hea valik.

Soovitan kasutada Google Mapsi. Seal saab kahe punkti vahel liiklemist planeerides küsida ka ühistranspordijuhiseid ja Bangkoki puhul see töötab. Takso ka ei tapa.

Olime tänavu veebruaris selles kohas. http://chawengchalet.kohsamui-hotels.org/ Meile sobis. Ulatus randa välja ja oli oma rannabaariga.

Tahan selle kommentaariga tunnustada tegijaid! Küll kasutajad harjuvad. Ja vanadest asjadest rääkides: paar aastat tagasi Austraaliast ostetud tossud olid küll parimad, mis mul kunagi on olnud, kuid oma aja ära elanud. Nii ma nad kevadel New Yorki hotellituppa jätsingi. Oli veidike kurb, aga aeg oli edasi minna. Tripi veebiga on samamoodi. Jõudu!

Las Vegases külastasime, aga nime enam ei mäleta. Ei olnud väga soodus ning ka mitte ülemäära hea valikuga (Tais ja Filipiinidel olen näinud palju paremaid). Joogid tulid loomulikult lisaks nagu tipki. Üldmulje oli neutraalne.

Mul on broneeringus selgelt kirjas:
You'll be asked to pay the following charges at the hotel:
Deposit: USD 45 per day
Resort fee: USD 27.22 per accommodation, per night
Deposiit broneeritakse krediitkaardilt ja selle saab mõne aja pärast tagasi.
Seda infot näed ka enne kui krediitkaardi andmeid maksmiseks sisestama hakkad.
Siis saad otsustada, kas sobib või mitte.

Läheme kahekesi New Yorki paari nädala pärast. Ostsin expedia kaudu lennu (Finnairiga) alates Tallinnast ja 6 ööd keset Manhattanit 4 tärni hotellis. Kahele inimesele maksis see komplekt kokku alla 1500 euro. Turistimaks tuleb küll juurde, aga ikkagi arvan, et oli soodne.

10 päevaks soovitan minna New Yorki. Piletid hetkel suht odavad ja tagasi tuled oluliselt avarama silmaringiga. Aga ükskõik millise valiku teed, edu ja avastamist igal juhul!

Sõitsin 10 aastat tagasi jalgrattaga Tallinnast Vilniusse. Siis jäi mulje, et jalgrattasõit lõunapoolsetes riikides ei erine jalgrattasõidust Eestis. Rongi kasutasin (jalgratast ühes võttes) päevaseks väljasõiduks Vilniusest Trakaisse.
Telkimine Kura säärel (Erinev Kuramaast) oli pikka aega keelatud, et säästa loodust ja toita majutajaid. Pead täpsemalt uurima, kuidas on praegu. Google kindlasti teab.

Olen just teemaalgataja kirjeldatud reisile sarnase lõppfaasis Mandalays. Mõned märkused. Busse pole vaja vältida. Need on mugavad ja sõidavad öösel. Säästad päeva ja kuigi buss saabub keset ööd, on kenasti korraldatud transfer ööbimiskohta. Baganist Mandalaysse sõitsin ma laevaga. See sõit oli suht üksluine, kuigi privaatne: laeval oli peale minu veel vaid üks saksa poiss. Vedelesin ja lugesin raamatut. Kergekujulise toidumürgituse sain laevatoidust kauba peale:) Kui tahad privaatset giidi ja autot, siis selle saad kokku leppida ka kohapeal. Hinnatase on mõistlik.

Meeleolu loomiseks:)
https://www.youtube.com/watch?v=YYSZp08K7Ag
Ma tegelikult tunnen seotust teemaga, sest
käisime 2005 Argentiina poolel juga vaatamas,
aga selle linnaliinibussiga, mis kolme riigi vahet kursseerib, ei söandanud sõitma minna
miski viisapabina pärast.

Me kasutasime onlineühendusega google mapsi ja toimis suurepäraselt. Eriti rongimarsruutide planeerimisel see osa, mis näitab ühistranspordiga teekonda punktist punkti. Muidu poleks sealses kirjas siltide järgi ilmselt midagi aru saanud. Kohaliku sim-kaardi ostsime koos japan rail passiga.

Soovitan toimida järgnevalt.
1) Avage internetis lehekülg expedia.ie (mina kasutan seda, sest siis on hinnad näha eurodes, expedia.co.uk annab hinnad naeltes, expedia.com dollarites, expedia.co.nz Uus-Meremaa dollarites jne).
2) Valige ülalt menüüst variant flight+hotel+car (kui teie hulgas on autojuhte, rendiautoga on Algarves väga mugav ringi liikuda, kui ei ole valige variant flight+hotel)
3) Valige lennu alguspunktiks Tallinn ja lõpp-punktiks Faro(FAO) või lõpp-punktiks Algarve. Sisestage soovitud kuupäevad. Vajutage otsi. Juhin tähelepanu sellele, et pakkumine sisalda selliseid lennufirmasid, kus pagas on enamasti hinnas. Odavlendudega tuleb see juurde osta.
4) Valige sobiv hotell, lend ja auto. 500 euroga saab nädalase reisi puhul hakkama, kusjuures auto on mugavusboonus. Lend+hotell on ka 400 euroga võimalik leida.
Ilusat reisi! Algarve on selliseks esimeseks soojemamaareisiks väga hea valik!

Tai-Birma kolme nädala pärast on paigas. Ülejäänud mõttes. Kolm aastat pole New Yorgis käinud. Absoluutne lemmik, sinna peaks minema. Peruu mõtet veeretan ka, praegu soodsaid lende sinna, aga kalendrisse ei ole veel suutnud mahutada. Suvel ilmselt ees taas Ida-Euroopa autoreis, eks ajaressursist sõltub, kas pikem või lühem. No ja eks paar sutsakat lennukiga Euroopase tuleb ka ilmselt. Ning vähemalt üks mõnepäevane rattamatks Eestis. Mis soodukatesse puutub, siis praegu on lennuhinnad nii soodsad, et oleks patt päris muidu lendamist soovida.

Mina ostsin viimati lehelt fcbarcelona.com. Seal on sedasi, et registreerid kasutajaks ja siis saad osta. Oli väga mugav: ise sai välja printida nagu 21. sajandile kohane:) Osta saab ka pileteid vahendavatelt veebilehtedelt (Ticketmaster jt) , staadioni kassast ja väidetavalt isegi pangaautomaadist.
Käisin novembri alguses vaatamas Meistrite Liiga mängu Borisovi Patega. 2007. aasta märtsis vaatasin liigamängu, siis ostsin pileti staadionilt, oli paar tundi sabatamist.
Staadion on suur, kui ei taha näha just mängu Realiga, siis pole pileti saamisega probleemi. Hinnad on üsna krõbedad, odavaimad kohad on 40 eurot, aga sealt taeva alt ei näe midagi. Ise istusin novembri alguses keskjoone lähedal ja tribüüni esimese kolmandiku kõrgusel. Pilet maksis 117 eurot. See koht oli platsi suhtes oluliselt kõrgemal kui A le Coq'i staadioni ülemine rida, aga nägi hästi.
Kui oled jalkafänn, siis igal juhul soovitan.

Ma ise kahtlustan, et vahest ma tõepoolest olen loginud sisse kusagile, mis väga paypali moodi välja nägi. Teised võimalused on vähemtõenäolised.

Aga kui nüüd taas salasõna vahetasin ja tahan kontot sulgeda, siis tuli taas pildiga dokumentide nõue järgneval kujul:

Appeal limitation and fix your account
PayPal requires a copy of certain documents for verification purposes to return your account to regular standing.

Please submit each of the following documents:

Valid photo ID
Passport
Driver's License
National Identity Card
Please make sure that the documentation you provide is up-to-date and legible. The name and address on your documentation must correspond with the information registered on your PayPal account. Your documentation cannot be older than 6 months. Send only documents received by mail (online statements cannot be accepted). Send all the information and documents required as soon as possible to complete the review process.

Konto sulgemine pole seega võimalik:)
Ja ma ei ole üldsegi kindel, et see on päris- või hoopis fantoom-Paypal.
Välja näeb päris, kogemus on aga kahtlemapanev.

PS. Paar korda on mul ka ette tulnud passi koopia saamise nõuet. Vietnami viisa oli kindlalt, vist kuskil veel. Krediitkaardi koopia meiliga saatmist nõudvaid kohti olen sellise nõudmise järel vältinud.

Hotelli olete valinud toreda. Toad olid hiigelsuured. Kui seal ööbite, on pakihoid kindlalt tasuta. Tasub minna üles 82le korrusele, kus pöörlevalt väliplatvormilt avaneb tore vaade Bangkokile. Päris maitsvat buffe-õhtusööki pakuti seal sky-restoranis kah.
Ja kutsun samuti üles sallivusele. Kõik foorumi külastajad ei pruugi sugugi siin igapäevaselt või iganädalaselt ringi vaadata ja kui miskit küsivad, siis enamasti heas usus. Ehmatavad ära, kui kohe käratatakse: "guugelda, lollakas, kuidas Sa ise aru ei saa":)
Mind, muideks, huvitab samuti, kuidas Adria ja Ukraina lennufirma vastselt ümbervormistatud ühistööle tshekkinni teha. Pole sellise kombinatsiooniga kunagi varem lennanud.

Annan teada, et pärast mõningast mõttevahetust minu, bookinghouse'i ja Estonian Airi-Estraveli vahel saatis bookinghouse mulle uue Bangkoki-pileti, kus EA (rest in peace) lennud Kiievisse olid asendatud täpselt samal ajal toimuvate Adria lendudega. Edasi siis lendab Ukraina lennufirma. Loodetavasti ei lähe see lähema kolme kuu jooksul pankrotti:)

Mul on Ukraina lennufirma pilet Bangkoki. Jaanuaris-veebruaris üle Kiievi. Bookinghouse kaudu ostsin. Sain eile bookinghouse'st meili, et EA lend on tühistatud ja võtku ma raha tagasisaamiseks ühendust kohalikel paljureklaamitud meilidel ja numbritel. Saatsin meili nii bookinghouse'ile, et ei taha mingit raha tagasi, vaid broneerigu ümber uuele lennufirmale, kui ka reklaamitud Estraveli aadressil, et aidaku nad probleem lahendada. Pole veel vastust saanud. Eks vaatab, mis saab, võtan rahulikult.