Viimased kommentaarid

Vabandan otsekohesuse pärast, aga soovitan võtta hotelli Manhattanile ja keskenduda ainult sellele. Korralikult eeltööd tehes on võimalik saada puhkuseelamus, mis ei unune kunagi. Kuus päeva on päris paras aeg.

Soovitaksin ka kämperit. Meie kasutasime Lõunasaarel kolme nädala jooksul sellist. https://www.spaceshipsrentals.co.nz/ Teoreetliselt on võimalik ööbida ka looduses - hea alternatiiv telgile. Me siiski olime kogu aeg kämpingutes, kus olid teenused: dušš, pesupesemine, köök, vihvi. lastemänguväljak jne. Mugavad olime :) Kämpinguketis https://top10.co.nz/ sai kohe kaarti vormistades soodustust ka. Põhjasaarel sõitsime ringi Britz'i bussiga. http://www.britz.co.nz/ See oli spaceship'ist parem, sest bussis sai ka täispikkuses püsti olla: oluline, kui vihmase ilmaga pead põhiliselt autos olema. Samas oli spaceship mägiteedel palju paremini juhitav: nagu sõiduauto. Tegin praegu väikese arvestuse, et kahe kiivimaalkäiguga on kahe poole kuuga kokku saanud ca 8000 km sõidetud. Aga väga hea meelega läheks veel :)

Ma nõustun eelpoolkõnelejate seisukohtadega. Kõige valutum on autoekskursioon terveks päevaks. Hinnalt see maha ei löö ja eeltööd tehes on võimalik turvaline variant eelnevalt kokku leppida. Kohapeal asjatama hakates on tüng 95% tõenäosusega garanteeritud. Varahommikul lennujaamast tulles oli metroost Delhi raudteejaamaesisele väljumine üks omapärasemaid kultuurielamusi, millega olen oma reisidel kokku puutunud ja ringi käinud pisut ikka olen siin ilmas. Samas on muidugi täiesti võimalik ka ühistranspordiga liigelda. Minu soovitus tugineb osaliselt ka algsest postitusest leitud sõnal "kohver" :)

Mul on kogemus 2016. aasta jaanuarist, kui õhtupoolikul läks kohalikus mõttes ülijahedaks mõne tunniga. Konditsioneeritud õhuga hotellist välja tulles oli üllatus suur ja tuli minna kampsuni järele. Loodetavasti mõne nädalaga, mis selletalvise Tai reisini jäänud, jää merele peale ei tule :))

1) Esmakordselt käisin Sloveenias. Kogu Balkan on Euroopa riikidest ainsana veel avastamata. Eks jõuab. Muidu oli Euroopas tänavu heegeldamist palju. USA on mu üks lemmikuid, ja sellel aastal sai esmakordselt käidud Washingtonis. Tööreis nagu ka, sestap mitmeid "Kaardimaja" paiku seestpooltki nüüd tudeeritud. Hilissügisene Normandia ei petnud kah ootusi. Ning mõtlemapanev oli rindejoonelähedane Ida-Ukraina. Ja muidugi Assoorid. Seal polnud ka varem käinud.

2) Taisse pilet järgmiseks kuuks olemas. Aga seal läheb vist vähemalt osaliselt mööda juba tallatud radu. Kagu-Aasia riigid pea kõik käidud ka. Bangladesh ehk oleks variant, aga seda ekstreemi ei viitsi :) Loodan, et järgmine aasta toob mõne toreda reisi kas Aafrikasse või Lõuna-Ameerikasse.

3) Riskin olla ebapopulaarne, aga lennukipiletid on praegu pea kõikjale üsna soodsad. Aja leidmine on pigem probleem.

Ja samuti kõike kõige paremat trip.ee hoidjatele! Aitäh!

Huvitav, et mul juhtus samal liinil (PRG-HEL-TLL) eelmise reede õhtul (01.12) täpselt samasugune lugu. Väljaarvatud lõpp, mis ei olnud õnnelik. Kuna Praha lend hilines poolteist tundi, siis Tallinna lennuk oli lahkunud. Seisin kaks tundi öösel järjekorras, majutusin lennujaama kõrval Hiltonis ja laupäeva hommikul lendasin Helsingist Varssavisse ja sealt siis Tallinnasse. Tallinna otselend oli väidetavalt täis. Suurem osa laupäevast oli mokas selle asjatamisega. Eks rahanõude menetlemist, mille esitasin, siis vaatab, päris kompensatsioonita selline nöök jääda ei tohiks.

Soovitan sõita metrooga South Ferry peatusse ja Staten Islandi ferry'ga korra edasi - tagasi (ca 1,5 tundi, tasuta). Siis sõita metrooga Times Square'ile ja sealt jalutada Central Parki lõunaserva mööda Brodwayd või Park avenüüd. Võtta mõnest delist takeaway-amps ja õlu (paberikotti!!) ning tarbida need CP-s istudes ja kerkivaid pilvelõhkujaid vaadates ära (ca 1,5 tundi kulub sellele). Ja ongi aeg tagasi lennujaama minna. Kui raha pole küsimus, siis võta helikopterituur (200-400 dollarit). Miljon muud võimalust on veel:)

Mulle väga meeldis eelkirjutaja esimene lõik: "Minge mõnes moslemiriigis napis riietuses tänavale ja vaadake, kaua te jalutate. "

Mõned minu arvamused:

1) President kasutas mõistet komberuum. Meil ei ole kombeks jalutada kott peas. Veel palju asju ei ole meil kombeks. Kes tulnud, arvestagu seda.
2) Sisserände lubamisel tuleks rakendada punktisüsteemi, mis sõltub haridusest ja võimetest.
3) Abivajajaid tuleks aidata nende kodus. Nad peaksid ka pigem ise kodus asjad korda tegema, mitte põgenema. Inimsmugeldamine on kuritegevus.
4) "Mustade" tööde tegemine on Läänemaailmas probleem, mis sisserännet soodustab ja selle lahendamiseks head võtit ei ole. Võimalik, et lahendusi pakub automatiseerimine ja robotiseerimine.
5) Islami suhtes on piirangud ja kahtlused õigustatud kuni selles usulahus "džihaadi" - uskmatute sunniviisilist pööramise või likvideerimise õigust ametlikult ei revideerita.
6) Läänemaailma vaevab kolonialismiajast pärit "valge mehe süü", mida soovitakse lunastada. Saksamaal on süütunnet teatud põhjustel veel rohkem.
7) Eestlastena peaksime arvestama, et ida-eurooplasi vaadatakse paljudes riikides samamoodi kui meie vaatame "murjaneid". Viimaste suhtes tuntakse punktis 6 nimetatud "valge mehe süüd". Idaeurooplaste suhtes nii palju mitte.
8) ja KÕIGE TÄHTSAM - üldistades tuleks ikkagi eeldada, et maailmas, igas riigis, rahvuse ja usugrupi hulgas on korralikke, toredaid, abivalmis või vähemasti neutraalselt tavalisi inimesi rohkem, kui kaabakaid, kes soovivad sulle kaubikuga otsa sõita või sinu rahakoti varastada. Vastasel juhul on küünikuksmuutumist raske vältida.
9) ja LÕPETUSEKS: usalda allahi, aga kaamel seo kinni :)

Võimalusel vihakõnet vältivat ja oma kogemusi jagavat debatti sellel teemal tasub jätkata.

Vist igal tööpäeval kell 13 laulab kirikus kaks laulu maailma vanim poistekoor (asutatud 1307) . Tasuta saab kuulata, kohale minna tuleb tunnike varem, et sisse ära mahtuda. Soovitan. Veebis tasub üle vaadata ajad.

Lendasin paar aastat tagasi Tallinnast üle Kiievi Bangkokki. Isiklik kogemus kinnitab eelpool mainitud: hind oli soodne, lennuk vana, teenindus kehv ja nõukogulik. Teistele ei soovita, ise pigem enam ei kasuta, aga tagantjärele ülearu ei hädalda ka. Kuu aega tagasi lendasin Kiievist Harkovisse. Polnud häda midagi.

Lendasin 380ga kolm aastat tagasi Hongkongist Londonisse. Firmaks British. Koht oli esimesel korrusel lennuki tagaosas. Sinna olid paigutatud lastega pered, seega muretsesime esmalt, et lärm ei lase magada. Aga polnud hullu midagi. Teine vahetult eelnenud pikk lend (Aucklandist Hongkongi) all ka, seega olime üsna kapsad. Korra öösel üritasin minna trepist teisele korrusele, kuid seal oli võre ees. Eredaim mulje on Londonisse saabumisest varahommikul. Ilm oli jube udune ja vahtisime aknast välja, et millal tuled paistma hakkavad. Korraga puutusid lennukimüraka rattad maad nii, et praktiliselt ei tundnudki ja kapten ütles kõlaritest, et kuna nähtavus on halb, siis maandas lennuki automaatpiloot.

Kõnnid kohale ja vaatad. Mingit tuumafüüsikat pole:) Iga tunni takka vist algas uus sett ja vahepeal saab end soovi korral parema vaatega positsiooni nihverdada.

http://www.u2.com/tour
Seal peab registreeruma, et piletite esmapakkumisest osa saada.
Järelturul müüvad kõik suuremad piletipakkujad. Ticketmaster jne.

Olen kaks korda ostnud arvuti, korra telefoni ja korra nutikella. Olen jäänud ostudega rahule. Arvutile olen Eestis ostnud juurde Eesti sobivva pistikuga toitejuhtme. Muidugi pead ise ka eeltööd tegema, et mida osta tahad. Best Buy kett on hea valik.

Soovitan kasutada Google Mapsi. Seal saab kahe punkti vahel liiklemist planeerides küsida ka ühistranspordijuhiseid ja Bangkoki puhul see töötab. Takso ka ei tapa.

Olime tänavu veebruaris selles kohas. http://chawengchalet.kohsamui-hotels.org/ Meile sobis. Ulatus randa välja ja oli oma rannabaariga.

Tahan selle kommentaariga tunnustada tegijaid! Küll kasutajad harjuvad. Ja vanadest asjadest rääkides: paar aastat tagasi Austraaliast ostetud tossud olid küll parimad, mis mul kunagi on olnud, kuid oma aja ära elanud. Nii ma nad kevadel New Yorki hotellituppa jätsingi. Oli veidike kurb, aga aeg oli edasi minna. Tripi veebiga on samamoodi. Jõudu!

Las Vegases külastasime, aga nime enam ei mäleta. Ei olnud väga soodus ning ka mitte ülemäära hea valikuga (Tais ja Filipiinidel olen näinud palju paremaid). Joogid tulid loomulikult lisaks nagu tipki. Üldmulje oli neutraalne.

Mul on broneeringus selgelt kirjas:
You'll be asked to pay the following charges at the hotel:
Deposit: USD 45 per day
Resort fee: USD 27.22 per accommodation, per night
Deposiit broneeritakse krediitkaardilt ja selle saab mõne aja pärast tagasi.
Seda infot näed ka enne kui krediitkaardi andmeid maksmiseks sisestama hakkad.
Siis saad otsustada, kas sobib või mitte.

Läheme kahekesi New Yorki paari nädala pärast. Ostsin expedia kaudu lennu (Finnairiga) alates Tallinnast ja 6 ööd keset Manhattanit 4 tärni hotellis. Kahele inimesele maksis see komplekt kokku alla 1500 euro. Turistimaks tuleb küll juurde, aga ikkagi arvan, et oli soodne.

10 päevaks soovitan minna New Yorki. Piletid hetkel suht odavad ja tagasi tuled oluliselt avarama silmaringiga. Aga ükskõik millise valiku teed, edu ja avastamist igal juhul!

Sõitsin 10 aastat tagasi jalgrattaga Tallinnast Vilniusse. Siis jäi mulje, et jalgrattasõit lõunapoolsetes riikides ei erine jalgrattasõidust Eestis. Rongi kasutasin (jalgratast ühes võttes) päevaseks väljasõiduks Vilniusest Trakaisse.
Telkimine Kura säärel (Erinev Kuramaast) oli pikka aega keelatud, et säästa loodust ja toita majutajaid. Pead täpsemalt uurima, kuidas on praegu. Google kindlasti teab.

Olen just teemaalgataja kirjeldatud reisile sarnase lõppfaasis Mandalays. Mõned märkused. Busse pole vaja vältida. Need on mugavad ja sõidavad öösel. Säästad päeva ja kuigi buss saabub keset ööd, on kenasti korraldatud transfer ööbimiskohta. Baganist Mandalaysse sõitsin ma laevaga. See sõit oli suht üksluine, kuigi privaatne: laeval oli peale minu veel vaid üks saksa poiss. Vedelesin ja lugesin raamatut. Kergekujulise toidumürgituse sain laevatoidust kauba peale:) Kui tahad privaatset giidi ja autot, siis selle saad kokku leppida ka kohapeal. Hinnatase on mõistlik.