Viimased kommentaarid

Tere! Aitäh kõigile, kes arvamust avaldanud. Palun, et võimalusel peaksite kinni teemast - kas olete viimasel ajal käinud Hiiumaal? Mis seal oli hästi, mis halvasti. See, kui palju booking protsenti võtab või kuidas võimalik sellest soodsamalt saada, mis lisaks illustreeritud näidetega Oo õudust! Saaremaalt! (nali :) võiksid olla mõne teise teema all.

Aitäh, Veigo! Selline turismimaterjal on tegelikult olemas. Mure, miks see turistideni (Sinu näitel) ei jõua või mis selles broshüüris võiks olla teisiti. https://www.hiiumaa.ee/kulalisele/trukised/turismikataloog/

Kui huviks on maalilised vaated, siis soovitus on põigata läbi Reini jõe orust. Jääb sisuliselt "tee peale".  https://goo.gl/maps/scNxyq1zkJc4w7yB7

Mind huvitaks ka see teema - Narva-Peipsi piki jõeäärt. Ühtlasi kutsun kõiki jalgrattaga Hiiumaad avastama ja olen omalt poolt valmis küsimustele vastama rattasõidu kohta sellel saarel.

Nõus, et alustada tuleks lennupiletitest. Praegu me muidugi ei tea, kuidas reisimine koroonajärgselt välja nägema hakkab ja Ameerikasse küll piletit osta ei julgeks. Teine soovitus on kokku panna neljaliikmeline reisiseltskond, kellel olemas autojuhtimisvõimekus ka välismaal. Vähendab oluliselt kulusid inimese kohta. Rendi(autota) Ameerikas eriti kuhugi ei pääse ja neljaliikmelistel seltskondadel on võimalik ka majutuse pealt oluliselt kokku hoida (nt. motellitoad kahe kaheinimesevoodiga). Kui hoolikalt planeerida ja mitte laristada, on kahenädalane reis alla 3000 euro (sisaldab kõiki kulusid) täiesti võimalik. Kindlasti soovitan mitte piirduda vaid Oahuga (saar, kus asub Honolulu). Saartevahelisi lennukipileteid osta ette pikemalt, siis saab odavamalt. Ja muidugi jälgida rahvusvaheliste reisifoorumite jooksvat Havai-infot. Ise käinud Oahul, Big Islandil ja Mauil.

Kui internetifoorumi moderaatoril on olemas mõistus ja südametunnistus, siis esitab ta endale tihti küsimusi: "kas ma teen õigesti?"; "kas ma ei ole mõnd kommentaari kustutades ebaõiglane"; "kust läheb piir uudishimu, abipalve, lolluse ja pahatahtlikkuse vahel"; "miks ei võiks kõik inimesed olla targad, ilusad, head ja rikkad?". Trip.ee modereerimisega on minu meelest asjad päris hästi, aga ma ei suru oma arvamust peale :) Aitäh nii postitajatele kui moderaatoritele!

Just vaatasin Wizzi pileteid Lvivi oktoobriks. Ilmselt ostan. Globaalselt näib muretu osta Hiina lennufirmade piletid.

Palun vabandust! Olin pealiskaudne, tundus, et on kajastamata.

Väga tore raamatumõõtu reisikiri.  Olen küll alles esimese nädala juures :) Enda NZ tiirutamised tulid meelde aastail 2002 ja 2013/2014 - tuttavad kohad uuest vaatenurgast. Aitäh!

Huvilistele riskiinvesteeringusoovitus. Paari nädala pärast (praegu veel ümberbroneeringutega hullumaja neil) saatke lennufirmadele päring, et mis hinda saaks, kui ostaks korraga 1000 lennukipiletit aastavahetuse kanti mõnda eestlaste seas populaarsesse sihtkohta. Egiptus, Tai vms koos võimalusega reisija nime muuta. Makske raha ära ja jääge ootame, kuidas turg pöördub :)

Samas flightradaris on hulk lennukeid värvunud siniseks. Mida see tähendab?

Olen viimase paari nädala jooksul teemaga seoses kohanud nii hüsteeriat kui tarka teavitamist. Tahan tuua näite viimasest. Pisut praktilist infot ja julgustus, et maailmalõpp lükkub edasi (kuigi ettevõttel ilmselt olukord hetkel fekaalne). Tänud, Tallink!

Disclaimer: peale kliendisuhte puudub mul ettevõttega igasugune seos, aga kui moderaatorid otsustavad, et sobimatu ja reklaamne postitus, võib selle rahulikult kustutada.

Hea N.N.

Arvestades viimaseid arenguid seoses koroonaviiruse levikuga kogu maailmas ja ka Läänemere piirkonnas, soovin Teid veenda meie laevareiside turvalisuses. Annan ülevaate meie poolt tehtud tegevustest, mida oleme läbi viinud laevapardal viiruse tõkestamiseks. Samuti jagan infot uutest broneeringu muutmise tingimustest.

Reisimine Läänemerel

Hoiame oma meeskonnaliikmeid jooksvalt kursis Terviseametilt saadud viimaste juhistega ning meil on hea koostöö teiste riiklike asutustega.

Meil on konkreetne tegevuskava, kuidas tegutseda hädaolukorras. Seetõttu me ei usu, et kriisiolukorras laeva karantiini panek on viiruse tõkestamiseks parim abinõu.

Sammud turvalisuse tagamiseks

Esimesed sammud koroonaviirusega võitlemiseks tegime juba jaanuari keskpaigas. Puhastame ja desinfitseerime oma laevade pardal olevaid pindu ja alasid põhjalikumalt ning sagedamini. Viimase kahe kuu jooksul oleme kehtestanud märkimisväärselt rangemad nõuded töötajate hügieenile.

Oleme nii oma töötajatele kui ka klientidele jaganud selgeid nõuandeid ning piiranud töötajate ja töövõtjate välislähetusi. Need on vaid mõned näited meetmetest, mida oleme kasutusele võtnud kõigi pardal viibivate inimeste tervise ja ohutuse tagamiseks. Oleme valmis kiirelt reageerima, kui olukord peaks muutuma.

Broneeringute muutmine alates 12. märtsist 2020

Mõistame, et õhus on ebakindlust ja palju küsimusi, mistõttu on reisiplaanide tegemiseks vaja senisest suuremat paindlikkust. Seetõttu otsustasime, et reisijad, kes on teinud broneeringu reisimiseks enne 30. aprilli 2020, saavad broneeringut tasuta* muuta reisimiseks kuni 31. detsembrini 2020. Broneeringut saab edasi lükata kõikidel Tallink Grupi liinidel kuni 24 tundi enne laeva väljumist. Muudatused kehtivad alates 12. märtsist 2020 nii olemasolevatele kui uutele broneeringutele reisimiseks enne 30. aprilli 2020. Loodame, et see muudatus annab Teile reisi broneerimisel kindlust ja meelerahu.

Club One'i punktide kasutamine

Club One'i boonuspunktid on meie püsikliendiks olemisel suur eelis.

Pidades silmas ülalkirjeldatud olukorda pikendame ka Teie boonuspunktide kehtivusaega. Alates 12. märtsist kuni 30. septembrini 2020 ei aegu Teie kontol olevad boonuspunktid. Loodame, et saate neid punkte mugavalt kasutada boonusreiside ostmiseks, hotellitoa kategooria tõstmiseks või Tallinki e-poes osteldes.

Soovin Teid isiklikult tänada jätkuva koostöö eest Tallink Grupiga. Kinnitan, et meie ettevõtte 7200 töötajat teevad kõik endast oleneva, et pakkuda Teile nii praegu kui ka tulevikus kõige turvalisemaid, meeldejäävamaid ja usaldusväärsemaid reisiteenuseid Läänemerel.

Lugupidamisega

Paavo Nõgene

AS Tallink Grupi juhatuse esimees

Reisiraamatusoovitus @stu postitusest lähtuvalt. https://www.raamatuvahetus.ee/kaitstud-mehed/U00011620  Küsida ka hästivarustatud raamatukogudest.

Snoopi viidatud link on asjalik, tundub spetsialisti oma, kuid ei lisanud mingit väga uut teadmist. Haigus on, haigus levib ja levikut on veel vara hinnata. Samas - 1,25 miljonit inimest hukkub igal aastal autoõnnetustes. Ligi 43 miljonit inimest sai viimasel hooajal gripi, 647 000 vajas haiglaravi, 61 200 suri. See on statistika. Loomulikult on iga surm tragöödia inimese ja tema lähedaste jaoks, kuid koroona-hüsteeria asemel võiks pigem 

pöörata tähelepanu tervislikele eluviisidele - alkoholi kuritarvitus ning vale toitumine on ka suured riskid.

Linke levib igasuguseid. Täna üks tuttav saatis miski Hiina väidetava julgeolekuohvitseri "lekitatud" juttu, et tegu on hullu biorelvaga ja Hiinas on surnuid miljoneid. Ei jaga seda ja tõepärane ei tundu. Terve mõistus hindamisel abiks. Lisandub uut teadmist, nõus oma arusaama muutma.

Küll aga on reaalseid ohte mu meelest vähemalt kolm. 1) Majanduslangus tuleb, see näib kindel. Samas, majandus ongi tsükliline ja ükski uus kriis ei ole varaasemaga sarnane. 2) Kõik, kes arvavad, et isikuvabadusi võib üldistes huvides piirata, saavad hoogu. Mart Helme näiteks täna juba hõõrus käsi ja ütles, et siseministril on suured volitused. Maailmas sama. HongKongi protestidest pole ammu kuulda olnud. Kas seal kõik korras? Vaevalt. 3) Reisimine võib (eriti lähiajal) muutuda keerulisemaks ja kallimaks.

E.T.-le

"Kolm päeva tagasi ilmunud WHO raportis väidetakse, et kaks kolmandikku koroonaviiruse juhtumitest on jäänud diagnoosimata. Kas peate seda reaalseks?

Vabalt võib nii olla. Ravitakse külmetusi, muid hädasid, enamikel juhtudel ei erine haigus tavalistest viirustest."

Eesti Ekspressi küsimus Tartu ülikooli rakendusviroloogia professorile Andres Meritsale.

https://ekspress.delfi.ee/kuum/ekspert-vaga-vahe-toenaoline-et-koroonaviirus-eestis-juba-kohal-on-aga-toenaosus-et-ta-siia-jouab-on-suur?id=89054695

Eesti riigi ametlik seisukoht (tsiteerin): 

"Uue koroonaviiruse poolt põhjustatud haigus kulgeb valdavalt kergelt, gripilaadsete sümptomitega, ja harva raskemalt. Haiguse kulgu võivad raskendad eelnevad kroonilised haigused, nagu näiteks kõrgvererõhutõbi ja teised südameveresoonkonna haigused, diabeet, maksahaigused ja teised respiratoorsed haigused."

Allikas: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Samas ka muud infot covid-19 kohta.

Olen üsna veendunud, et ametlik statistika maailmas ei kajasta kaugeltki kõiki Covid-19 nakatunuid. Samal ajal on gripi levimas, kuid pälvib oluliselt vähem tähelepanu. Soovitan kuulata, ebapiisava statistika osas kehtib ka Covid-19 kohta:

 https://tv.delfi.ee/saated/videointervjuu-gripispetsialist-annab-aru-miks-50-gripisurma-aastas-eestlastele-nii-vahe-korda-lahevad?id=89008391

Jah, Hiina turistid, kellele Tallinna hotellis anti korraldus kaasa tulla ja end haiglas läbi vaadata lasta, järgnesid totaalriigi kodanikena kuulekalt. Demokraatliku riigi kodanikud oleksid ukselekoputajad "pikalt" saatnud :)

Absoluutselt nõus, et Hiinast tulevate tõeväärtus on kahtlane.  Kui loeme:

https://www.voanews.com/science-health/coronavirus-outbreak/chinas-xi-declares-peoples-war-coronavirus

ja mõtleme näituseks Hongkongis toimuvatele protestidele, siis "rahva-sõja-seisukord" lubab kindlasti rakendada erakorralisi meetmeid.

Selline uudis veel lisaks.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/koroonaviiruse-eest-esimesena-hoiatanud-wuhani-arsti-surm-tekitas-hiina-sotsiaalmeedias-viha-valitsuse-vastu?id=88872473

Miljard+ elanikuga kommunismiriigis "podiseb katel" järjest intensiivsemalt ja viirusesündmused vaid annavad hoogu nii jõududele, mis üritavad "kaant pealt saada" kui ka neile, kes soovivad seda "tagasi suruda".

Eestlaste mured "kas ma ikka võin Taisse sõita" ja "kust ma maski saan" on muidugi arusaadavalt lähemal ja muretsejatele endile olulisemad.

Oma kogemuse põhjal kinnitan Raivo soovitatut. Kui aega nädal ning sõidad autoga, jõuad kenasti. Pead aga arvestama, et on talv ja mägedes  (Yosemite ning sekvoiade vaatamine) lund kõvasti. See seab sõitmisele piirangud ja ratastele võib vaja olla kette. Käisin ise märtsi lõpus ja siis veel olid mõned väiksed teed meetrise lume all, kuigi orus kõrvetas päike. Lisan: Napa Valley, Palo Alto, Lake Tahoe.