Viimased kommentaarid

Olen rentinud Viini lennujaamast ja sõitnud Sloveeniasse ning tagasi. Polnud probleemi. Muidugi tuleb seda rendifirmas öelda, lisandub täiendav tasu. 

Ühistransport Iisraelis on täiesti kasutatav. Nipp selles, et osta tuleb Rav-Card. Mina ostsin kohe Tel Avivi lennujaamast. Kaardiga saab maksta lisaks linnaliinidele lennujaamabussis, samuti linnadevahelistes bussides Tel-Avivi ja Jeruusalemma ning Tel-Avivi ja Eilati vahel. Kaardile raha kandes saab 20 % nii-öelda avansina juurde. Kannad 100 seeklit ja kaardile saab 120 seeklit.  Lisaraha laadimiseks on automaate mitmel pool. Google mapsi  abiga ja sama kaardiga tasudes toimis ka reedehommikune bussitransport lennujaama (lennujaamarong mulle üllatusena läheneva sabbati tõttu ei liikunud). Petlemma bussis tuli siiski rahaga pileti eest maksta, aga sõit sinna oli tavaline lähiliinibussi sõit.  Info põhineb enda kogemusel mõned nädalad tagasi. Nõustun väitega, et juudi ühistransporditöötajad on üsna ignorantsed. Eilatisse sõites näiteks ei lasknud bussijuht mind välja Jordaania piiripunkti lähedases peatuses vaid viis linna bussijaama. Olin maruvihane, aga vana ütles tuimalt, et ma oleks pidanud mitte vahekäigust bussiukse juurde tulema, vaid oma kohalt väljumist nõudma stopp-nuppu kasutades. Transpordikaardi kohta: http://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx Nõu saab ka tripadvisorist.

Väga äge reisikiri. Tänud!

Lisan oma soovituse vastavalt küsija teemapüstitusele. Tai. Miks mitte Koh Chang? Sinna saab bussiga või mugavamalt minibussiga ka Bangkoki lennujaamast. Kui shopata tahate, siis võib paar päeva enne tagasilendu Bangkoki tagasi tulla.

1) Midagi väga erilist nagu polnudki :) Tavaline pikem aeg Tais talvel, tavaline Portugal, sekka veel pihutäis käike Euroopasse nii lennuki kui autoga. Kõige enam jäid meelde perega jalgrattamatk Vormsil, teine perega jalgrattamatk Gotlandil, St. Andrews'i golfiväljak Šotimaal, Berliini Riigipäevakupli külastus aga ka ilus päev Prahas ja teine ilus päev Londonis. Äpardus oli see kui Heathrows lennujaamahotelli saabudes oli arvutisüsteem maas ja ootasime tuppa pääsemist poolteist tundi.
2) Paigas on Küpros-Iisrael-Jordaania jaanuaris ja päikesereis Kanaaridele. Midagi uut kas Ameerikas või Aafrikas tahaks ette võtta. Eks vaatab jooksvalt.
3) Ryanairi piletid olid päris soodsad mitmele poole. Vahest tuleb Tallinnast soodsaid otselende Malagasse ka.

Suur tänu selle info eest! Kulub endal ka ära kuu aja pärast.


Kasutasin sellist firmat neli aastat tagasi. Tundub, et see leht pole enam aktiivne, aga hindu näed. Selliseid firmasid on teisigi.  https://www.yourkrabi.com/category/tours/4-islands/

Käisime mõned aastad tagasi Rarotongal.
Tsiviliseeritud troopikasaar oli. Kehtib Uus-Meremaa dollar, hinnad üsna kõrged, aga nädala pidas vastu. 
Ööbisime sellises kohas.
https://www.sunrisebeachbungalows.com/
Mitte midagi erilist, pigem basic, aga hinnaklassilt talutav. Võtsime ookeaniäärse bungalow. Oli õige valik, sest sisehoovis tehti nädalavahetusel mürtsu, aga rannas summutas ookeanimüha selle ära.
Ujuma majutuskoha juures ei saanud minna, kivine, küll aga oli mõni kilomeeter eemal kena laguun, kus käisime mitu korda päevas vees vedelemas. 
Veel võtsime rahvakunstituuri, kus õhtul pakuti maa sees küpsetatud siga ja muud buffee-toitu ning sai vaadata kohalike tantse ja laule.
Soovitan ka auto rentida, see annab vabaduse rannas, poes ja söömas käia. Saare ümbermõõt ca 30 km, idee järgi peaks ümber saare ka buss liikuma, aga see käivat nagu jumal juhatab. Politseist vaja paarikümne dollari eest kohalik juhiluba võtta, jääb kena suveniir.
Teistele nimetatud saartele saab Rarotongalt lennukiga, aga meil ei jäänud aega...

Mina olen rahul sellega, mis kaasas VISA Platinumiga ja annab piiramatu sissepääsu lounge'i. Tavaliselt võid seal viibida kolm tundi. Pead kümmekond korda aastas lendama ja tasub ära. Eriti mõnus on hommikul Tallinnast lennukile minna ja hommikusöök lounge's võtta. Kui oled alkoholisõber, siis see on samuti hinnas. Kaaslastele saad lisaks osta pileti, kui reisid perega. Ka lapsele on pilet vajalik. Lähemalt (ja konkreetsete lennujaamade lounge'de kohta) prioritypass.com Ahjaa, lisan veel, et minu jaoks omaette väärtus on peale pikka lendu ümberistumiste vahel lounge'is dushi all käia.

Olen käinud, aga ammu. Ma küll midagi ette ei broneerinud. Üks link, kust infot saab: https://kaikourawhalewatching.com/ Siin kirjas, et 80% rahast saad tagasi isegi juhul kui kruiis toimub, aga vaala ei näe.

Kuu aega tagasi rentisin Barist ja andsin ära Bergamos Rentalcars kaudu rendifirma Sixt auto Citroen Cactus. Sõitsin 2300 km 11 päevaga. Maksis 240 eurot. Probleeme polnud muid, kui, et Sixt ei tunnistanud Rentalcarsi kaudu ostetud täiskindlustust, tahtis müüa oma variandi või krediitkaardilt suure summa broneerida. Aga see lahenes - bronn kanti tagasi. Tore reis oli.

Lisan juurde hilinenud vastuse: poegkaru'le. Kompensatsiooni ei saanud detsembris. Minu nimel kompensatsiooni taotlenud firma ütles, et põhjuseks toodi lumeolud. Pakkusid, et võib Tsehhi tarbijakaitsesse pöörduda. Naljakas on aga see, et praegu olen taas Praha lennujaamas ja täpselt sama lugu on. Väljalend hilineb üle kahe tunni. Tallinna lennukile ei jõua, juba on ümber bookitud hommikul kella kuueks. Seekord võtan asja ajamise ise käsile. Kõigil soovitan aga Finnairiga Prahast Tallinnasse õhtul lendamist vältida.

Siem Reap. Ainulaadne vaatamisväärsus saab vaadatud. Söögiga on nagu on.

Kindlasti tuleb lasta panna nõuetekohaselt suletud tax free kotti. Ja selles (läbipaistvas) kotis peab olema ka väljastpoolt nähtav ostutshekk. Siis ei pea lahti tegema kotti, kui näiteks saabud Helsingisse ja transiittsoonist ei välju. Oma kogemus mõne aasta tagant. 

Huvitav jälgida, kuidas libauudisel sabast kinni saadi.

Vabandan otsekohesuse pärast, aga soovitan võtta hotelli Manhattanile ja keskenduda ainult sellele. Korralikult eeltööd tehes on võimalik saada puhkuseelamus, mis ei unune kunagi. Kuus päeva on päris paras aeg.

Soovitaksin ka kämperit. Meie kasutasime Lõunasaarel kolme nädala jooksul sellist. https://www.spaceshipsrentals.co.nz/ Teoreetliselt on võimalik ööbida ka looduses - hea alternatiiv telgile. Me siiski olime kogu aeg kämpingutes, kus olid teenused: dušš, pesupesemine, köök, vihvi. lastemänguväljak jne. Mugavad olime :) Kämpinguketis https://top10.co.nz/ sai kohe kaarti vormistades soodustust ka. Põhjasaarel sõitsime ringi Britz'i bussiga. http://www.britz.co.nz/ See oli spaceship'ist parem, sest bussis sai ka täispikkuses püsti olla: oluline, kui vihmase ilmaga pead põhiliselt autos olema. Samas oli spaceship mägiteedel palju paremini juhitav: nagu sõiduauto. Tegin praegu väikese arvestuse, et kahe kiivimaalkäiguga on kahe poole kuuga kokku saanud ca 8000 km sõidetud. Aga väga hea meelega läheks veel :)

Ma nõustun eelpoolkõnelejate seisukohtadega. Kõige valutum on autoekskursioon terveks päevaks. Hinnalt see maha ei löö ja eeltööd tehes on võimalik turvaline variant eelnevalt kokku leppida. Kohapeal asjatama hakates on tüng 95% tõenäosusega garanteeritud. Varahommikul lennujaamast tulles oli metroost Delhi raudteejaamaesisele väljumine üks omapärasemaid kultuurielamusi, millega olen oma reisidel kokku puutunud ja ringi käinud pisut ikka olen siin ilmas. Samas on muidugi täiesti võimalik ka ühistranspordiga liigelda. Minu soovitus tugineb osaliselt ka algsest postitusest leitud sõnal "kohver" :)

Mul on kogemus 2016. aasta jaanuarist, kui õhtupoolikul läks kohalikus mõttes ülijahedaks mõne tunniga. Konditsioneeritud õhuga hotellist välja tulles oli üllatus suur ja tuli minna kampsuni järele. Loodetavasti mõne nädalaga, mis selletalvise Tai reisini jäänud, jää merele peale ei tule :))

1) Esmakordselt käisin Sloveenias. Kogu Balkan on Euroopa riikidest ainsana veel avastamata. Eks jõuab. Muidu oli Euroopas tänavu heegeldamist palju. USA on mu üks lemmikuid, ja sellel aastal sai esmakordselt käidud Washingtonis. Tööreis nagu ka, sestap mitmeid "Kaardimaja" paiku seestpooltki nüüd tudeeritud. Hilissügisene Normandia ei petnud kah ootusi. Ning mõtlemapanev oli rindejoonelähedane Ida-Ukraina. Ja muidugi Assoorid. Seal polnud ka varem käinud.

2) Taisse pilet järgmiseks kuuks olemas. Aga seal läheb vist vähemalt osaliselt mööda juba tallatud radu. Kagu-Aasia riigid pea kõik käidud ka. Bangladesh ehk oleks variant, aga seda ekstreemi ei viitsi :) Loodan, et järgmine aasta toob mõne toreda reisi kas Aafrikasse või Lõuna-Ameerikasse.

3) Riskin olla ebapopulaarne, aga lennukipiletid on praegu pea kõikjale üsna soodsad. Aja leidmine on pigem probleem.

Ja samuti kõike kõige paremat trip.ee hoidjatele! Aitäh!

Huvitav, et mul juhtus samal liinil (PRG-HEL-TLL) eelmise reede õhtul (01.12) täpselt samasugune lugu. Väljaarvatud lõpp, mis ei olnud õnnelik. Kuna Praha lend hilines poolteist tundi, siis Tallinna lennuk oli lahkunud. Seisin kaks tundi öösel järjekorras, majutusin lennujaama kõrval Hiltonis ja laupäeva hommikul lendasin Helsingist Varssavisse ja sealt siis Tallinnasse. Tallinna otselend oli väidetavalt täis. Suurem osa laupäevast oli mokas selle asjatamisega. Eks rahanõude menetlemist, mille esitasin, siis vaatab, päris kompensatsioonita selline nöök jääda ei tohiks.

Soovitan sõita metrooga South Ferry peatusse ja Staten Islandi ferry'ga korra edasi - tagasi (ca 1,5 tundi, tasuta). Siis sõita metrooga Times Square'ile ja sealt jalutada Central Parki lõunaserva mööda Brodwayd või Park avenüüd. Võtta mõnest delist takeaway-amps ja õlu (paberikotti!!) ning tarbida need CP-s istudes ja kerkivaid pilvelõhkujaid vaadates ära (ca 1,5 tundi kulub sellele). Ja ongi aeg tagasi lennujaama minna. Kui raha pole küsimus, siis võta helikopterituur (200-400 dollarit). Miljon muud võimalust on veel:)

Mulle väga meeldis eelkirjutaja esimene lõik: "Minge mõnes moslemiriigis napis riietuses tänavale ja vaadake, kaua te jalutate. "

Mõned minu arvamused:

1) President kasutas mõistet komberuum. Meil ei ole kombeks jalutada kott peas. Veel palju asju ei ole meil kombeks. Kes tulnud, arvestagu seda.
2) Sisserände lubamisel tuleks rakendada punktisüsteemi, mis sõltub haridusest ja võimetest.
3) Abivajajaid tuleks aidata nende kodus. Nad peaksid ka pigem ise kodus asjad korda tegema, mitte põgenema. Inimsmugeldamine on kuritegevus.
4) "Mustade" tööde tegemine on Läänemaailmas probleem, mis sisserännet soodustab ja selle lahendamiseks head võtit ei ole. Võimalik, et lahendusi pakub automatiseerimine ja robotiseerimine.
5) Islami suhtes on piirangud ja kahtlused õigustatud kuni selles usulahus "džihaadi" - uskmatute sunniviisilist pööramise või likvideerimise õigust ametlikult ei revideerita.
6) Läänemaailma vaevab kolonialismiajast pärit "valge mehe süü", mida soovitakse lunastada. Saksamaal on süütunnet teatud põhjustel veel rohkem.
7) Eestlastena peaksime arvestama, et ida-eurooplasi vaadatakse paljudes riikides samamoodi kui meie vaatame "murjaneid". Viimaste suhtes tuntakse punktis 6 nimetatud "valge mehe süüd". Idaeurooplaste suhtes nii palju mitte.
8) ja KÕIGE TÄHTSAM - üldistades tuleks ikkagi eeldada, et maailmas, igas riigis, rahvuse ja usugrupi hulgas on korralikke, toredaid, abivalmis või vähemasti neutraalselt tavalisi inimesi rohkem, kui kaabakaid, kes soovivad sulle kaubikuga otsa sõita või sinu rahakoti varastada. Vastasel juhul on küünikuksmuutumist raske vältida.
9) ja LÕPETUSEKS: usalda allahi, aga kaamel seo kinni :)

Võimalusel vihakõnet vältivat ja oma kogemusi jagavat debatti sellel teemal tasub jätkata.