Viimased kommentaarid

Oma kogemusest on ilm umbes selline nagu praegu Eestis või pisut soojem. Päeval ja otsese päikese käes muidugi soojem. Võib sadada ka mitu päeva järjest. Eks aastate lõikes ka erineb.

Enne, kui jõuavad jaole inimesed soovitustega, et "lugege varasemad juturead läbi" :) soovitan rentida auto. Minu kogemus https://www.pluscar-tenerife.com/ on positiivne.

Automaatse kiirteemaksu karbike: https://visitors.viaverde.pt/en/home Panen selle lingi siia neile, kel plaanis oma autoga Portugali sõita. Ise olen kasutanud rendiautodel lisana juurde võttes ja toimib hästi. Algarve lõunarannikul kulgeval kiirteel maksuputkasid ei olegi, ainult automaatlugerid.

Itaalia ei ole väga suur ja sellise reisi saab rahulikult tehtud. Me tegime 10 päevaga Barist Milanosse ja ka ei olnud väga tormamine, 2 päeva Roomas, 3 baasiga Toscanas. Kui autoga, soovitan näiteks Veneetsias  (aga ka mujal) ööbida kämpingus või linnaservas - tuleb odavam - ja linnas liikumiseks kasutada ühistransporti.

Raamatu kui reisi inspiratsiooniallika kohta üks ammune pildinäide. Poeuksest, mille kohta New Yorgi Lonely Planet kirjutas, et sinna juveelipoodi saab sisse ka minna (ma ei läinud), aga täiesti andestamatu fopaa on, kui valge särgiga müügimeestelt küsida: "Kuskohas siin saab seda paljukiidetud hommikusööki?" :) Praeguseks väidetavalt on noile küsijatele tehtud võimalus kalli hinnaga hommikusöök kusagil stiliseeritud poenurgas kätte saada :) 

https://pasteboard.co/JTwmydH.jpg

La Palma on väga äge. Terve saare ümber on matkarada, mille läbimiseks kulub 7-10 päeva. Mina tiirutasin küll elektrirattaga. Matkaradade leidmiseks on abiks 

https://www.komoot.com/guide/817/hiking-in-la-palma

Jah. New York oli üks suur filmidekoratsioon :) Samamoodi nagu Monument Valley tõi meelde lapsepõlves nähtud vesternid. Lisaks on teele jäänud näiteks Harry Potteri perroon Londonis, Tuneesia ja "Tähtede sõda", Jordaania Wadi Rum ja "Marslane". Tomb Raideri puu Kambodžas on ka nähtud. "Sõrmuste isanda" esimest filmi vaatasin kaks nädalat enne Uus-Meremaale minekut ja kuskil arvutis on pilt meist kääbiku-uru ees. Lisaksin filmidele kõnetavad raamatuskeened. Roomas käisin spetsiaalselt mööda ulmesaaga "Hyperion" paiku (Keats-Shelly maja ja Castel Sant'Angelo). Sama raamatu - Taliesin Westi ja Fallingwater House'i külastaks ka hea meelega. Kes teab, see teab :)

Tere! Aitäh kõigile, kes arvamust avaldanud. Palun, et võimalusel peaksite kinni teemast - kas olete viimasel ajal käinud Hiiumaal? Mis seal oli hästi, mis halvasti. See, kui palju booking protsenti võtab või kuidas võimalik sellest soodsamalt saada, mis lisaks illustreeritud näidetega Oo õudust! Saaremaalt! (nali :) võiksid olla mõne teise teema all.

Aitäh, Veigo! Selline turismimaterjal on tegelikult olemas. Mure, miks see turistideni (Sinu näitel) ei jõua või mis selles broshüüris võiks olla teisiti. https://www.hiiumaa.ee/kulalisele/trukised/turismikataloog/

Kui huviks on maalilised vaated, siis soovitus on põigata läbi Reini jõe orust. Jääb sisuliselt "tee peale".  https://goo.gl/maps/scNxyq1zkJc4w7yB7

Mind huvitaks ka see teema - Narva-Peipsi piki jõeäärt. Ühtlasi kutsun kõiki jalgrattaga Hiiumaad avastama ja olen omalt poolt valmis küsimustele vastama rattasõidu kohta sellel saarel.

Nõus, et alustada tuleks lennupiletitest. Praegu me muidugi ei tea, kuidas reisimine koroonajärgselt välja nägema hakkab ja Ameerikasse küll piletit osta ei julgeks. Teine soovitus on kokku panna neljaliikmeline reisiseltskond, kellel olemas autojuhtimisvõimekus ka välismaal. Vähendab oluliselt kulusid inimese kohta. Rendi(autota) Ameerikas eriti kuhugi ei pääse ja neljaliikmelistel seltskondadel on võimalik ka majutuse pealt oluliselt kokku hoida (nt. motellitoad kahe kaheinimesevoodiga). Kui hoolikalt planeerida ja mitte laristada, on kahenädalane reis alla 3000 euro (sisaldab kõiki kulusid) täiesti võimalik. Kindlasti soovitan mitte piirduda vaid Oahuga (saar, kus asub Honolulu). Saartevahelisi lennukipileteid osta ette pikemalt, siis saab odavamalt. Ja muidugi jälgida rahvusvaheliste reisifoorumite jooksvat Havai-infot. Ise käinud Oahul, Big Islandil ja Mauil.

Kui internetifoorumi moderaatoril on olemas mõistus ja südametunnistus, siis esitab ta endale tihti küsimusi: "kas ma teen õigesti?"; "kas ma ei ole mõnd kommentaari kustutades ebaõiglane"; "kust läheb piir uudishimu, abipalve, lolluse ja pahatahtlikkuse vahel"; "miks ei võiks kõik inimesed olla targad, ilusad, head ja rikkad?". Trip.ee modereerimisega on minu meelest asjad päris hästi, aga ma ei suru oma arvamust peale :) Aitäh nii postitajatele kui moderaatoritele!

Just vaatasin Wizzi pileteid Lvivi oktoobriks. Ilmselt ostan. Globaalselt näib muretu osta Hiina lennufirmade piletid.

Palun vabandust! Olin pealiskaudne, tundus, et on kajastamata.

Väga tore raamatumõõtu reisikiri.  Olen küll alles esimese nädala juures :) Enda NZ tiirutamised tulid meelde aastail 2002 ja 2013/2014 - tuttavad kohad uuest vaatenurgast. Aitäh!

Huvilistele riskiinvesteeringusoovitus. Paari nädala pärast (praegu veel ümberbroneeringutega hullumaja neil) saatke lennufirmadele päring, et mis hinda saaks, kui ostaks korraga 1000 lennukipiletit aastavahetuse kanti mõnda eestlaste seas populaarsesse sihtkohta. Egiptus, Tai vms koos võimalusega reisija nime muuta. Makske raha ära ja jääge ootame, kuidas turg pöördub :)