Viimased kommentaarid

Kevadel sai foorumitest loetud La Palma kohta ja "kilk" jäi pähe "siristama". Nüüd siis käidud. Kirjutan veidi siia muljeid. Kolm päeva olin lõunas Fuencaliente piirkonnas. Suurepärased matkarajad, tegemist oleks seal jätkunud kogu nädalaks. Hommikupoolikul sai ronida vulkaanide otsa ja mütata metsas ca 1000 m merepinnast. Lisaks veinimajad, kus aega veeta pärastlõunal ;) Suurematel matkasõpradel on võimalik jalutades GR130-l kogu saarele tiir peale teha. Kolm päeva seejärel Santa Cruzis  väljasõitudega. La Fajanas, kirdetipus olid vahvad ookeaniveega  ujumisbasseinid, kus laine üle serva sisse lõi. Lehvis punane lipp ja kohalikud olid jopedes, aga hindasin riski ja ujusin ikka. Mõnus +20 kraadi vesi. Vahva oli saare alumise otsa läbisõitmine Su Bici-st (huvilistel otsida lisainfot nende FB lehelt) renditud elektrijalgrattaga. Päris kaasaegne riist, keskajami mootoriga toetas väntamist ja seega ei olnud ca 1500 m kõrgust saare keskosa mõne tunniga ületada probleemiks. Liiklus on rahulik - sisuliselt olematu. Laskudes oli temperatuur +5, udu ja ränk tuul, vajas soojema tuulejaki pealiskihiks lisamist mõneks ajaks. Üks ööbimine sellel rattaretkel oli saare lääneküljel banaaniistanduste vahel kämpingus Puerto Naose rannast 300 meetrit vertikaalis ülespoole. Vaikus ja rahu, all rannas mõõdukalt turiste ja nii õhk kui ookeanivesi temperatuurilt Eesti suvi. Saare kõrgemad kohad ja loodenurk jäid nägemata, eks järgmisel korral. Autorendi munesin ka oma rumalusest maha, aga saar on täiesti läbireisitav liinibussidega - 1.50 - 2.60 on piletihind. Easyjetiga lend oli Londonist. Hästi rihtides leiab häid pakkumisi, mis sobituvad lendudega Tallinnast või Riiast. Tõsi, mõlemal suunal oli vaja öist lennujaamavahetust  Londonis ja üks magamine jäi nii tulles kui minnes vahele, aga Tallinnast Tallinnani õnnestus reisieelarve (kõik transpordid ja majutused kokku) hoida alla 500 euro. Kokkuvõtvalt - suurepärane loodetud-oodatud üllatus turistilõksuks peetavatel Kanaaridel, pisut meenutas Assoore, igal juhul soovitan.

Näiteks: 

Mis ja kus - Kõpu Hunt, Kõpu poolsaarel
Millal - start 08.11.2019 kell 18.00 (vajadusel võib muuta kellaaega) kuni 10.11.2019 õhtuni.
Ööbimine - esimene RMK Kalurikoja metsaonnis, teine RMK Ristna külastuskeskuses.
Matkaplaan
Matkame kerge kotiga, ööbimisasju liigutame autoga.
Reede õhtul läbime 7-8 km või 10 km (otsustame teel olles), aega kulub 2,5 kuni 3 tundi. Alustame Rebastemäe parklast ja otsime teel metsaonni üles 9 või 11 tippu.
Laupäeva distants on 20-23 km. Alustame vara ja tuleb pikk päev. Loodan, et täiskuu hakatis annab ka selle päeva lõpus meile rohkem valgust. Alustame metsaonnist ja teel Ristna külastuskeskusesse vaatame üle tipud, mis jäävad maanteest lõuna poole.
Pühapäeva distants on 17-20 km (sõltub reede õhtust) ja jätame selja taha kõik tipud, mis jäävad maanteest põhja poole. Lõpetame Kõpu tuletorni juures. Kes ei saa osaleda reedel, võib selle järele teha pühapäeva õhtul (mõte Kerstilt) - võin ka kaasa teha ;)
Lõplik distants ja liikumisele kuluv aeg sõltub teekonna valikust ja liikumisjõudlusest. Tuleb palju siksakke vasakule paremale, üles alla.
Hirmus armas, kui saate osaleda kõikidel päevadel. Kui ei, võib liituda nendel päevadel, kui saate. Tean, et nii mõnelgi on reede õhtu kinni, kuid on valmis liituma laupäeva hommikul.
Selga ilmale sobivad riided, kohustuslik on pealamp ;) Jalga mugavad matkasaapad, enamus teekonnast on maastikul. Matkakepid teevad ka edasiliikumise lihtsamaks.
Söök - lepime kokku hiljem. Sama ka rahaga (teine öö ja söök), kui teada lõplik osalejate arv. Registreerimine - helistage 528 9183, kirjutage, joonistage kallitar@gmail.com

Miks mitte võtta Googlel käest kinni ja aidata inimest. 

Värsketest hindadest saab ülevaate 

Veel samast allikast. "Kui sa lähed võõrasse kohta, siis on kõige tähtsam, et istud seal natuke aega ja vaatad lihtsalt ümberringi, mis seal toimub. Pikali heita on muidugi veel parem, see on veel rahulikum positsioon. /- - -/ Millegipärast inimesed arvavad, et kui nad on läinud reisile, siis nad peavad hästi palju nägema. See on täiesti vale! Üks elamus päevas, üks koht, üks asi päevas. Rohkem ei jõua. Rohkem on vähem. Lihtsalt üks virvarr." : )

Ma ise üldjuhul siiski mingi plaani teen. Nii üle 50%. Vahest kõige spontaansem reis oli autoga tehtud rahvusparkide tuur USA-s algusega Las Vegasest, kus oli teada, et tahame näha Grand Canyoni ja edasi vaatab. Eelmisel õhtul siis veini rüübates koorus järgmise päeva plaan :) 

Küll aga tooksin välja kaks äärmust. Esiteks ühe tuttava, kes paarkümmend aastat tagasi, Egiptusse sõitnuna, oli teatanud, et tema ei kavatse kusagile minna ja oli nädala põhimõtteliselt hotellitoas. Esimesed kaks päeva magas, muidu käis rõdul, õhtuti söömas ja vist paar korda basseinis ka :)  
Ja teine tore äärmus jäi silma tuntud Eesti reisimeeste viimasest raamatust, kus ühel õhtul tegid kaks meest ühes Lõuna-Ameerika linnas plaani, et lähevad välja, võtavad kaasa pudeli punast ja pudeli valget veini ja siis ühel tänavanurgal rüübati punast ja üks mees sai öelda, kummale poole minna ja teisel tänavanurgal rüübati valget ja teine mees ütles, kuhu poole minna. Hommikuks oli palju toredaid seiklusi juhtunud, mida meenutada...

Inimesed on erinevad, aga ühes on küll kõik ühel meelel: mingit reisikorraldajat pole tarvis. Vastupidiselt enamikule kaunishingedele soovitan ma just minna kõigepealt paariks päevaks Pattayale :) :) Küsija ju eeldas ka, et oleks ööelu ja päeval Jomtien Beachil on mõnus vedeleda :) Pattayalt edasi võib minna Koh Cahngile (väga mõnus relax, soovitan) või sõita näiteks otse praamiga Hua Hini, paar päeva seal, öörongiga Koh Lantale. Sealt Krabile, kust mõõduka hinnaga Bangkokki tagasi lennukiga. Soovitan kiirelt osta piletid Helsingist üle Shanghai, need olid päris hea hinnaga ja boonusena saab ka seda linna vaadata. Kui lennupiletite järel jääb raha 1000 eurot inimese kohta, siis peaks kenasti hakkama saama.

Mulle tuli meelde vestlus Ringo-nimelise taksojuhiga Borneo saarel kümmekond aastat tagasi.
Mina: "Kas malaaria on Borneol probleem?"
Ringo: "Ei ole mingit probleemi malaariaga Borneol."
Mina: "No aga malaariat ikka esineb?"
Ringo: "Ikka esineb. Mul on kaks korda malaaria olnud. Üks kord oli üsna pahasti. Isa mul suri malaariasse." 

See blogi oli väga tore lugemine. Ise olen matkabussiga teinud tiiru Barcelona-Biarritzi ehk siis ümber Püreneede. Eestist laevaga Rootsi ja väikese ringiga tagasi. Oli vahva seiklus.

Peeter Volkonski on andnud universaalse soovituse viie asja kohta, mida kindlasti peaks tegema igas linnas ja see kõlab: süüa, juua, magada, pissida ja kakida :)
Viinis, kui üks päev aega, võiks külastada Schönbrunni lossi ja parki, loomaaeda, Stefani katedraali. Kui on eri huve, siis enne reisi googeldada vastavalt huvidele või TOP 10 Vienna.

Täielikult teostatav. Yangoonist Bagani ja Baganist Inlesse saab mugava ööbussiga. Baganist Mandalaysse sõitsin ma laevaga. See võttis terve päeva. Vaata Air Asia soodukaid, mis praegu jõus.

Väga ilus kokkuvõte! Võiks olla eeskujuks, et kui midagi küsida, siis võiks pärast ka tagasisidet anda, kuidas vastuste põhjal tehtud otsuse elluviimine läks :) Kui mahti, võiks mõne lausega ka marti384 küsimusele vastata, et millisena tundus esimene lendamiskogemus selles vanuses.

Kuna lugesin enne reisi just täpselt sama juttu, mide joejoe postitas, siis kinnitan igaks juhuks üle, et veebruari alguses ei olnud Iisraelist Jordaaniasse minekuga Wadi Arabi piiripunktis probleeme. Soovitan samuti tripadvisori foorumit kõige värskema info tarbeks.

Wadi Arabi piiripunktis oli Iisraelist lahkumise tasu küll ja päris krõbe -  kohalikus rahas tublisti üle 100 seekli, kui õigesti mäletan, siis 107. Täiesti ametlik - vormis tädi putkas kogus ja andis tsheki vastu - maksta sai kaardiga, eurodes või kohalikus rahas. Kuna maksin kaardiga, keevitati veel mingi lisatasu otsa sinna. Jordaanist naastes Iisraeli ei olnud vaja maksta midagi, sest olin Jordaanias üle 3 öö. Ühepäevareisil või ühe-kahe ööbimisega on lahkumistasu vist 10 IOD. Üks foorum, kust mina infot sain https://www.petrafigtreevilla.com/wadi-araba-border/


Olen rentinud Viini lennujaamast ja sõitnud Sloveeniasse ning tagasi. Polnud probleemi. Muidugi tuleb seda rendifirmas öelda, lisandub täiendav tasu. 

Ühistransport Iisraelis on täiesti kasutatav. Nipp selles, et osta tuleb Rav-Card. Mina ostsin kohe Tel Avivi lennujaamast. Kaardiga saab maksta lisaks linnaliinidele lennujaamabussis, samuti linnadevahelistes bussides Tel-Avivi ja Jeruusalemma ning Tel-Avivi ja Eilati vahel. Kaardile raha kandes saab 20 % nii-öelda avansina juurde. Kannad 100 seeklit ja kaardile saab 120 seeklit.  Lisaraha laadimiseks on automaate mitmel pool. Google mapsi  abiga ja sama kaardiga tasudes toimis ka reedehommikune bussitransport lennujaama (lennujaamarong mulle üllatusena läheneva sabbati tõttu ei liikunud). Petlemma bussis tuli siiski rahaga pileti eest maksta, aga sõit sinna oli tavaline lähiliinibussi sõit.  Info põhineb enda kogemusel mõned nädalad tagasi. Nõustun väitega, et juudi ühistransporditöötajad on üsna ignorantsed. Eilatisse sõites näiteks ei lasknud bussijuht mind välja Jordaania piiripunkti lähedases peatuses vaid viis linna bussijaama. Olin maruvihane, aga vana ütles tuimalt, et ma oleks pidanud mitte vahekäigust bussiukse juurde tulema, vaid oma kohalt väljumist nõudma stopp-nuppu kasutades. Transpordikaardi kohta: http://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx Nõu saab ka tripadvisorist.

Väga äge reisikiri. Tänud!

Lisan oma soovituse vastavalt küsija teemapüstitusele. Tai. Miks mitte Koh Chang? Sinna saab bussiga või mugavamalt minibussiga ka Bangkoki lennujaamast. Kui shopata tahate, siis võib paar päeva enne tagasilendu Bangkoki tagasi tulla.

1) Midagi väga erilist nagu polnudki :) Tavaline pikem aeg Tais talvel, tavaline Portugal, sekka veel pihutäis käike Euroopasse nii lennuki kui autoga. Kõige enam jäid meelde perega jalgrattamatk Vormsil, teine perega jalgrattamatk Gotlandil, St. Andrews'i golfiväljak Šotimaal, Berliini Riigipäevakupli külastus aga ka ilus päev Prahas ja teine ilus päev Londonis. Äpardus oli see kui Heathrows lennujaamahotelli saabudes oli arvutisüsteem maas ja ootasime tuppa pääsemist poolteist tundi.
2) Paigas on Küpros-Iisrael-Jordaania jaanuaris ja päikesereis Kanaaridele. Midagi uut kas Ameerikas või Aafrikas tahaks ette võtta. Eks vaatab jooksvalt.
3) Ryanairi piletid olid päris soodsad mitmele poole. Vahest tuleb Tallinnast soodsaid otselende Malagasse ka.

Suur tänu selle info eest! Kulub endal ka ära kuu aja pärast.


Kasutasin sellist firmat neli aastat tagasi. Tundub, et see leht pole enam aktiivne, aga hindu näed. Selliseid firmasid on teisigi.  https://www.yourkrabi.com/category/tours/4-islands/

Käisime mõned aastad tagasi Rarotongal.
Tsiviliseeritud troopikasaar oli. Kehtib Uus-Meremaa dollar, hinnad üsna kõrged, aga nädala pidas vastu. 
Ööbisime sellises kohas.
https://www.sunrisebeachbungalows.com/
Mitte midagi erilist, pigem basic, aga hinnaklassilt talutav. Võtsime ookeaniäärse bungalow. Oli õige valik, sest sisehoovis tehti nädalavahetusel mürtsu, aga rannas summutas ookeanimüha selle ära.
Ujuma majutuskoha juures ei saanud minna, kivine, küll aga oli mõni kilomeeter eemal kena laguun, kus käisime mitu korda päevas vees vedelemas. 
Veel võtsime rahvakunstituuri, kus õhtul pakuti maa sees küpsetatud siga ja muud buffee-toitu ning sai vaadata kohalike tantse ja laule.
Soovitan ka auto rentida, see annab vabaduse rannas, poes ja söömas käia. Saare ümbermõõt ca 30 km, idee järgi peaks ümber saare ka buss liikuma, aga see käivat nagu jumal juhatab. Politseist vaja paarikümne dollari eest kohalik juhiluba võtta, jääb kena suveniir.
Teistele nimetatud saartele saab Rarotongalt lennukiga, aga meil ei jäänud aega...

Mina olen rahul sellega, mis kaasas VISA Platinumiga ja annab piiramatu sissepääsu lounge'i. Tavaliselt võid seal viibida kolm tundi. Pead kümmekond korda aastas lendama ja tasub ära. Eriti mõnus on hommikul Tallinnast lennukile minna ja hommikusöök lounge's võtta. Kui oled alkoholisõber, siis see on samuti hinnas. Kaaslastele saad lisaks osta pileti, kui reisid perega. Ka lapsele on pilet vajalik. Lähemalt (ja konkreetsete lennujaamade lounge'de kohta) prioritypass.com Ahjaa, lisan veel, et minu jaoks omaette väärtus on peale pikka lendu ümberistumiste vahel lounge'is dushi all käia.