Probleemid SmartLynxi lendudega jätkuvad
veigo
veigo
22. jaan 08:22
Tenerife
Lendamine ja lennufirmad
Reisikorraldajad ja -bürood

Alles mõni päev tagasi teatas kurikuulus tšarterlendude operaator Smartlynx, et nüüd on kõigi viivituste ja muude hädadega lõpp, sest Eesti liinidel on tagasi uus Boeing 737 Max 8 lennuk.

SmartLynx Airlinesi tegevjuht Žygimantas Surintas selgitas, et viimasel ajal kuhjunud tehnilised probleemid tekkisid vanematel lennukitel, mis olid möödunud aasta lõpus ajutiselt Eesti liine teenindamas. "Nüüd on aga Eesti tšarterlendudel tagasi möödunud suvel tutvustatud uue generatsiooni Boeing 737 Max 8 lennuk. See lennuk on mugavam ja väiksema hooldusvajadusega."

Ent nii hästi pole siiski läinud – reede hommikul (20.01.2023) Tallinnast Tenerifele lennata soovinud reisijad istusid samas lennukis üle kolme tunni ja ootasid õhkutõusu, kirjutab Õhtuleht .

Kui vaadata lennu kohta infot Flightradar24 veebilehelt, selgub, et SmarLynxi nädala algul esitatud väide, et Eesti liinidel on püsivalt tagasi uus Boeing 737 Max 8 lennuk, ei pea lihtsalt paika. Flightradari andmetel lendas 20. jaanuaril Tallinnast Tenerifele mitte uus Boeing, vaid 14 aasta vanune Airbus A320.

Tallinnast 08:10 väljuma pidanud lennuk väljus tegelikult alles 13:39 ning jõudis Tenerifele lubatud 12:35 asemel 17:29 ehk ligi 5 tundi hiljem. Tenerifelt tagasilennuks pidi lennuk väljuma 13:25, kuid väljus alles 18:51 ehk 5 ja pool tundi hiljem. Ja seejuures ei lennatud mitte otse Tallinna, vaid maanduti hoopis Madriidis. Madriidist saadi liikuma pärast südaööd, Tallinna jõudis lennuk 21. jaanuaril kell 05:06 ehk rohkem kui 8 tundi plaanijärgsest hiljem.

SmartLynxi puhul pole küsimus "kas?", vaid "kunas?"

SmartLynx suutis hiljuti Saksamaal Condori lepingupartnerina saada reisijatelt sedavõrd palju negatiivset tagasisidet, et SmartLynxi asemele leiti kiirelt uued koostööpartnerid (vaata uudist Condor lõpetas koostöö SmartLynxiga, Novatours jätkab). SmartLynx kommenteeris, et nad olid Condori plaanitust suurema tellimuse tõttu sunnitud kasutama asenduslennukeid, kuid see ei seleta, miks lennati täieliku saraga, mille istmed olid katki isegi äriklassis ja pardal oli puuduliku keeleoskusega personal.

Nagu eelnevast näha, ei saa SmartLynxi pressiteateid teenuse parandamise ja uute lennukite kohta usaldada, järmiste probleemide tekkimine nendega näib olema vaid aja küsimus. Samas peab reisikorraldaja Novatours SmartLynxi vaatamata arvukatele probleemidele endiselt usaldusväärseks koostööpartneriks.

SmartLynxi teenuseid kasutavalt reisikorraldajalt reisi ostes tuleb seega arvestada, et puhkusereis ei pruugi minna plaanipäraselt ja pärast reisi tuleb hakata oma närve kulutama, et saada SmartLynxilt lendude hilinemise eest Euroopa Liidus ette nähtud hüvitist. Nagu TTJA tarbijavaidluste komisjoni otsustest lugeda võib, püüab SmartLynx hüvitiste maksmisest igal viisil kõrvale hiilida.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) tarbijavaidluste komisjon tegi mullu SmartLynx Airlines Estonia kohta 20 otsust peamiselt lendude hilinemise kohta ning kõik tarbija kasuks. Samuti on ettevõte lisatud TTJA musta nimekirja, viimati lisati ettevõte sinna selle aasta 9. jaanuaril.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased