Puhkus Antalyas on türklaste jaoks muutunud liiga kalliks
veigo
veigo
24. mai 07:46

Türgis jätkuv kõrge inflatsioon ja kohaliku valuuta odavnemine on Türgis tekitanud huvitava olukorra, kus türklaste jaoks on muutunud soodsamaks puhata Kreekas või Egiptuses, kui teha seda kodumaal Antalyas, kirjutab Türgi turismiportaal TurizmGüncel.

Inflatsioon ja muud tegurid on tõstnud turismiteenuste hinnad Türgi Rivieras tasemele, mis tunduvad türklastele (ja mitte ainult türklastele) ebamõistlikult kõrged. Näiteks võib Türgi kuurortpiirkondades väljas söömine osutuda märgatavalt kallimaks, kui samal tasemel einetamine Euroopas. Sageli hakkavad turistid Türgi kuurortpiirkondades menüüs hindu nähes lihtsalt naerma ja kõnnivad minema.

Türgis on kasvanud kulud pea kõigele – tööjõukulud, toidukaubad, kõrgete maksudega importkaubad ja kütus. Hinnatõusul on oluline osa ka Venemaa – Ukraina sõjal. Türgisse, eriti Antalyasse ja selle ümbrusesse ning Istanbuli on sõja ja võimaliku rindelesaatmise eest põgenenud hulk venelasi. See on tõstnud kinnisvara rendihinnad kõrgustesse, mis kohalikele on kättesaamatud. Nüüd on Türgi Vahemere rannikul asuvad turismiga seotud ettevõtted probleemi ees, et suvisel kõrghooajal vajalikku lisatööjõudu kas pole kuhugi majutada või on see muutunud nii kalliks, et see kajastub paratamatult teenuse hinnas.

Kohalike hindade tõus on türklasi pannud otsima Antalyale alternatiive. Nõudlus kodumaise puhkuse järgi on kahanenud, samas nõudlus Kreeka ja Egiptuse puhkusereiside järele on kasvanud 30%, tänu lihtsale viisarežiimile on eriti populaarne Egiptus. Kui analoogse kvaliteediga reisipakett koos lendude ja majutusega Kreekasse või Egiptusesse maksab samapalju, kui hotellimajutus Antalyas, siis kipuvadki paljud türklased valima puhkuse välismaal. Eurooplaste jaoks tunduvad need ajad, kus puhkus Türgis oli Euroopast märgatavalt odavam, olema minevik.

Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Airalo
Sisuturundus
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
TEZ Tour
Sisuturundus
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased