Puhkus palmide all - Frederikshavni palmirand Taanis

Kui mõelda valge liivaga palmirandade peale, siis liigub mõte tavaliselt soojade lõunamere saarte peale. Kuid selleks, et nautida rannamõnusid koos palmidega, pole tingimata vaja nii pikka reisi ette võtta. Piisab, kui minna Taanis asuvasse Frederikshavni randa.

Põhja-Jüütimaal asuvas Frederikshavni rannas on palmid olnud alates 2004. aastast. Tõsi, mitte päris aastaringselt. Iga aasta mais tuuakse kasvuhoonetest Frederikshavni randa umbes 100 palmipuud, mis on seal kuni septembri lõpuni.

Idee tuua palmid randa pärineb sealse linnavalitsuse kahelt töötajalt. Selline idee tekkis, kui arutati, kuidas saaks Frederikshavnisse tuua rohkem turiste ja rohkem puhkajaid. Kuigi mõte tundus veidi hullumeelne, otsustas Taani ühe põhjapoolseima linna valitsus sellega katsetada. Esimesed 30 palmi toodi umbes 400 meetri pikkusesse randa Hiinast ja Kanaari saartelt. Lisaks tehti randa võrkpalliväljak.

Aasta hiljem oli palme juba 60 ja võrkpalliväljakuid rannas juba 5. Tänaseks on palme juba üle 100. Lisaks on avatud troopiline rannabaar. Frederikshavni rannas ongi puudu vaid üks asi – troopiline kuumus.