Puhkus Sansibaril kallineb
veigo
veigo
5. juuli 07:20

Sansibar, olles Tansaania autonoomne piirkond, omab Tansaaniast mõnevõrra erinevat maksusüsteemi ja oma maksuametit. Ka turismiteenuste maksustamine on seal mandri-Tansaaniast erinev. Eriti märgatavalt tulevad erinevused esile alates 1. juulist 2023, kui Sansibaril tõsteti majutusega seotud maksu, mis nime poolest on infrastruktuuri maks, kuid sisult turismimaks.

Kui seni tuli iga Sansibaril veedetud öö eest maksta 1$ inimese kohta, siis alates 1. juulist on maks sõltuvusse viidud hotelli kvaliteediastmest.

  • 4- ja 5-tärni hotellid – 5 USD/inimene/päev
  • 2- ja 3-tärni hotellid – 4 USD/inimene/päev
  • 1-tärni hotellid ja muud majutusasutused – 2 USD/inimene/päev

Maksu kogumise eest vastutab hotell ehk infrastruktuuri maks lisatakse hotelli arvele.

Võrreldes senisega on maksutõus märgatav. Näiteks kahene seltskond maksab nädalase puhkuse eest 3-tärni hotellis senise 14 USD (7+7) asemel 4x7x2=56 USD. Lisaks maksavad Sansibari hotellid majutuse ja hommikusöögi pealt 15% käibemaksu ning kõikide muude hotelliteenuste pealt 10% käibemaksu.

Sansibari hotelliomanikud on uuest maksust pehmelt öeldes hämmingus, sest maksumuudatus võeti vastu alles 23. juunil ja reageerimisaega selleks sisuliselt ei antud. Sansibari maksuameti arvates piisab maksutõusu juurutamiseks sellest, kui ähvardada hotelliomanikke meedia kaudu.

This is Africa!

0
1
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased